orazel
07.10.07,16:12
Ahojte, prosím Vás, ako za do zložiek mzdy (pod akým kodom) zaeviduje príspevok zo sociálneho fondu na stravovanie. myslel som tak, aby nebol súčasťou odvodov a zdanenia. Dakujem
liba2
07.10.07,14:57
Ahojte, prosím Vás, ako za do zložiek mzdy (pod akým kodom) zaeviduje príspevok zo sociálneho fondu na stravovanie. myslel som tak, aby nebol súčasťou odvodov a zdanenia. Dakujem
Ak ide len o finančný príspevok na stravovanie - teda nie príspevok na stravný lístok - potom takýto príspevok podlieha zdaneniu. :mee:
balci
07.10.07,17:25
Ahojte, prosím Vás, ako za do zložiek mzdy (pod akým kodom) zaeviduje príspevok zo sociálneho fondu na stravovanie. myslel som tak, aby nebol súčasťou odvodov a zdanenia. Dakujem



(7) Okrem príjmov oslobodených od dane podľa § 9 sú od dane oslobodené aj príjmy poskytnuté ako
b) hodnota stravy poskytovanej zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku alebo v rámci stravovania zabezpečovaného prostredníctvom iných subjektov,


Ak máš na mysli príspevok na stravný lístok, tento nepodlieha ani odvodom a ani dani z príjmov.
ekonom99
08.10.07,05:43
príspevok na stravný lístok nezdaňuješ a teda do žiadnej konkrétnej kolonky pri výpočte mzdy nezadávaš. Príspevok zo soc.fondu sa odúčtuje každý mesiac int.dokladom.
karpis
08.10.07,05:55
Spravíš si kalkuláciu stravného lístku a každý mesiac na základe ID zaúčtuješ
Monet
23.10.07,06:28
Dobrý den,ja by som sa vas chcela opytat ako je to s prispevkom na stravovanie,nie je to zo soc.fondu,je to prispevok zamestnavatela zamestnancovi,kedze neposkytoval gastrolistky.Ako sa to zadava do olympu a ci sa to zdanuje.Dufam,ze sa to nezdanuje,lebo potrebujem opravit aj cely minuly rok a nerada by som opravovala vsetky vykazy aby nam nahodou neprisla kontrola.Alebo sa to da urobit aj mimo olympu?Za odpovede vopred dakujem,neviem si s tym rady.
Tweety
23.10.07,06:32
Na druhú časť otázky: zdaňuje sa určite.
Monet
23.10.07,07:06
Prosim,viete mi este niekto poradit?
Twety dakujem
Monet
23.10.07,07:43
prosim,nikto nemate skusenosti ako sa dava prispevok na stravu,ked nedavate gastrace?a v akej hodnote?
Zita5
23.10.07,07:56
prosim,nikto nemate skusenosti ako sa dava prispevok na stravu,ked nedavate gastrace?a v akej hodnote?


Príspevok na stravu sa neplatí zamestnancom , ani SZČO .
Zamestnancom je povinnosť poskytnúť buď stravný lístok , alebo gastrolístok ,a SZČO má nárok tiež , ale ak si ho neuplatní , to je už jeho osobná záležitosť .
Zita5
23.10.07,08:26
Našla som túto tému a teraz dievčatá neviem či Vás súhlas je správny , lebo z témy vyplýva , že je to možné .


http://www.porada.sk/t56464-stravne-zamestnanca-vyplacane-v-hotovosti.html?highlight=Stravn%E9+l%EDstky
blazonko
31.01.08,11:57
Ahojte, potrebujem vyradit. Nasi zamestnanci sa stravuju v nasej vlastnej jedalni a my im zaciname prispievat zo SF na stravu. Zdanuje sa tento príspevok?
lakko
27.04.10,09:06
Prosim o radu. Zamestnavatel ma poslal na tyzdenne skolenie, ktore bolo v meste trvaleho bydliska. Nebola to pracovna cesta. Mam narok na prispevok na stravu, kedze mzda za ten tyzden bude uhradena ako "prekazka v praci na strane zamestnavatela".