pitash
07.10.07,16:15
Teraz mám na NB os Windows Vista a chcem sa ho zbaviť. Inštalácia XP z Visty sa spustiť nedá. A pri zapínaní mi to ani nebootuje z disku neviem čo mám robiť. Prosím pomôžte mi bo ma z tej Visty porazí...
tuxik senior
07.10.07,14:36
imho zmenit bootovaciu jednotku.
z visty poraza len lamy.
try linux. :---
Newww
07.10.07,14:40
No s Vistou bude trosku problem. Avsak pokial nechces skusit ten LINUX ;) tak budes musiet v BIOSE vypnut podporu SATA inak ti nedovoli respektive nespustis ...... alebo inak..................... proste nenainstelujes xp :)
pitash
07.10.07,14:43
cize iba v biose vypnut sata a nabootuje mi to??
pitash
07.10.07,15:00
nechce spustit instalaciu ani po vypnuti hd a z knoppixu sa da spravit ormat C: ???
duves
07.10.07,16:51
Teraz mám na NB os Windows Vista a chcem sa ho zbaviť. Inštalácia XP z Visty sa spustiť nedá. A pri zapínaní mi to ani nebootuje z disku neviem čo mám robiť. Prosím pomôžte mi bo ma z tej Visty porazí...
Mas tam nejake subory, co treba pozalohovat? Tak pozalohuj.
A urobil by som spustacie DVD, nieco ti hodim na web:
http://www.upnito.sk/download.php?file=dvd_boot.exe&dwToken=e8f9737cbaf7623ffb4eea31909d6386
(mam aj pre floppy mechaniku, ale to sa asi na NB nenosi:) )
Potom nabootuj z DVD mechaniky (nepoznam ale cez ktoru klavesnicu sa dostanes do BIOS-u na urcenie bootovacej jednotky, na stolnych je to zvycajne klavesnica Del), cez prikaz
format c:
vykonaj naformatovanie hardisku
vloz instalacne XP a zadaj prikaz setup (asi po restarte) znovu cez bootovacie DVD
Potom je instalacia zrozumitelna.

P.S. Nasiel som daco k tej klavesnici ako sa dostat do biosu:
http://www.pcforum.sk/bios-v-notebooku-vt11189.html
Newww
07.10.07,17:21
Treba vypnut podporu native sata v biose, dalej v biose nastav first boot device na DVD mechaniku, uloz bios, daj cd s xp do mechaniky a zapni komp. Malo by to nabootovat z cd a tam das format C (vytvoris si particie) a instalujes.
SPRAV SI ZALOHU VISTI z dovodu ze by sa chcel k nej vratit!!!
habka
10.10.07,17:40
najdi niekde v biose-hneď keď zapneš počítač je tam ponuka bios a k nej priradene nejake tlacitko. najdi v ňom ponuku Boot-pri nej bude pravdepodobne IDE 0-prva položka.zmeň ju na CD-ROM, vyjdi z biosu maj CD v mechanike a spusti sa inštalacia.cau