Agneša
07.10.07,17:30
Aký máte názor na to, ak by som chcela investovať do kúpy rekreačnej chatky.Bola by to investícia alebo by som len zbytočne minula svoje nasporené peniažky?Bola by som vďačná keby ste mi napísali svoje názory.Ďakujem.:)
vikinka
07.10.07,16:12
Investícia do kúpy nehnuteľnosti nie je nikdy zbytočná,v každom prípade je to lepšia investícia ako napr.kúpa auta,čo pre mňa je osobne investícia do kopy šrotu,alebo zhodnocovanie peniažkov v nebankových subjektoch.Reality sú podľa mňa tá najrozumnejšia investícia ak chceš do budúcnosti rozumne investovať svoje našetrené finančné prostriedky.;)
wierdo
08.10.07,15:23
Podla mna kupa chatky nemoze byt povazovana za investiciu hodnu vseobecneho odporucania.

Myslim, ze treba rozlisovat "investicie" a to, co snad mozno nazvat "nakupovanim" - teda minanim penazi za nieco, co mi prinasa radost, uzitok, potesenie, ulahcuje zivot a pod. Do tohoto ramca treba zaradit aj kupu auta. Nie je to sice investicia, (pokial nie ste taxikar) ale to este neznamena, ze nie je rozumne si kupit auto ak na to mame peniaze.

"Investovat" do nehnutelnosti na rozdiel od auta sice mozno, ale chatka je najmenej vhodna volba. Jednak chatka vyzaduje stalu udrzbu. Tyka sa to tiez pozemku, pretoze kupa chatky bez zahrady asi nie je mozna. Potom poznam vela ludi, ktori "investovali" do chatky a teraz maju hlavu v smutku, pretoze chatove a zahradkarske osady patria k tym, kde nie su este z cias minuleho rezimu vysporiadane vlastnicke vztahy, nie je na to zakon a nic nenasvedcuje tomu, ze sa to bude menit.

Ina vec je, ak mas moznost za dobru kupit chatu napr. v oblasti, kde sa bude dat stavat obytna vystavba. Tam sa da hovorit o investicii, takych prilezitosti je ale malo. V pripade chatky by som skor hovoril o tom, ze "si nieco doprajem", "splnim si sen" alebo tak podobne, pravda ak som typ, ktory sa rad vrta kazdy vikend v zahrade. Taky relax je super, len nesiem cakat, ze z toho zbohatnem. Skor naopak - ta udrzba, dane, energia a pod pohltia zase nieco z rodinneho rozpoctu. Skratka nieco podobne, ako ked si kupim auto.
dushan
08.10.07,20:03
Investiciou by som to urcite nazval, pretoze je tam potencial rastu trhovej hodnoty nehnutelnosti, co je v najblizsich par rokoch pravdepodobne. To ale plati iba ak nehnutelnost planujete neskor predat. Ak si ju nechate pre vlastnu potrebu, je uplne jedno co sa udeje na trhu s nehnutelnostami, pre Vas to bude mat vzdy rovnaku hodnotu, uzitkovu. Na druhej strane ak by ste mali moznost tuto chatku prenajimat, napr. zahranicnym turistom (ak sa nachadza v turistickej oblasti), tak by to bola investicia velmi dobra.
Dushan
wierdo
08.10.07,20:12
No prave - toto su take relaxacne temy v podstate o nicom, pretoze "kupa rekreacnej chatky" je dost siroky pojem, rekreacna chatka moze byt sice aj "chatka" pre 5 rodin na Donovaloch, ale aj chatka v nevysporiadanej zajradkarskej osade v podstate bez akejkolvek realnej hodnoty.
Agneša
11.10.07,07:17
:D ďakujem za názory. Tá chatka ktorú mám vyhliadnutú je na Duchonke a samozrejme že má vysporiadané pozemky.Zatiaľ by som len používala na vlastný relax a za pár rokov by som chcela aj predať. Dúfam že na tom nepohorím. Pekný deň prajem .
kopiarov98
14.10.07,09:55
Neviem, ale do chatky na Duchonke by som neinvestovala. Poznám to tam... Investícia je totiž to, keď moje penieze zarobia ďaľšie peniaze. Pri dnešnej kvalite vody a služieb na Duchonke neodporúčam takúto investíciu. Pokiaľ kúpa bude zrealizovaná z dôvodu hlavne vlastného relaxu to nie je investícia, ale zvýšenie životného komfortu. Pozor na to že, chatky v neatraktívnych lokalitách sú na Slovensku zväčša nepredajné.
deno16
15.10.07,19:30
je to dlhodoba investicia a pomerne malo rizikova vzhladom na rast cien nehnutelnosti ............ hlavne vo vyspelich krajinach! P.S.:
Po eurach to tu mame.
jaja1
16.10.07,02:29
Tiež mám rozbehnutú investíciu, bude to chata na Bezovci. K vlekom je to blízko, dúfam že to bude fajn. Plánujem ju aj prenajímať.
Filip Glasa
27.10.07,06:30
chata sa dá zaradiť do ponuky cestoviek zameraných na chaty (napr. limba.sk). Tak sa dá kombinovať vlastné využitie aj malé "podnikanie". A mať nejaká malý výnos.
My sme práve na Duchonke takto chatovali cez najakú CK.
svedia
17.04.08,10:53
ahojte poradáci.. chceme si s manželom kúpiť cez HU byt, neviem buď ešte tento rok alebo až na rok. Ešte by sme prišetrili aby sme nemuseli brať veľku sumu z HU. Ale asi čím skôr ? že? lebo tie ceny bytov neskutočne idú hore. dikas
a13
17.04.08,11:41
Pockaj ked pride euro a uvidis co je hore... podla mna to pojde hore
Filip Glasa
17.04.08,13:06
Ešte by sme prišetrili aby sme nemuseli brať veľku sumu z HU.

no toto moc nesedí. Neviem v akej ste situácii, či bývate v prenájme, alebo u rodičov. Ak platíte nájomné a k tomu chcete šetriť, tak to rovno môžete už dnes platiť plátku hypotéky a nie ešte aj to nájomné. Ale aj keby ste len menili byt, alebo podobne, tak našetrené peniaze môžete trebárs o ten rok jednorázovo vložiť do "bežiacej" hypotéky a tak si ten dlh znížiť. A pritom už dnes by ste bývali v novom.