Pohar
07.10.07,17:41
Som objednaná neurologovi - prvý krát, prosím čo ma tam čaká? aké je to vyšetrenie? na čo nemám zabudnúť ? idem tam na odporúčanie internistu.
andi
07.10.07,15:51
Nič nepríjemné ťa tam nečaká. S dcérkou tam chodím pravidelne. Určite ťa pošle na rontgen, pozrie Ti chrbticu, poklepáva kolená atď. Počas vyšetrenia dcérka po celú dobu rehoce lebo hovorí že je to velmi šteklivé. Držím Ti palce.
Ofélia
07.10.07,17:15
Prvý krát keď ma vyšetroval neurológ tak som sa smiala až si možno MUDr myslel, že mi šiši :), strašne mi to bolo smiešne, rýchlo vyplaziť jazyť a skryť ho :):), mať zavreté oči a prstom si trafiť špičku nosa a tak :). Už som si na to zvykla.....už sa nesmejem, lebo už viem čo mi bude robiť pri KO. Nieje to zubár kde sa trpí :)
Pohar
07.10.07,17:51
Prvý krát keď ma vyšetroval neurológ tak som sa smiala až si možno MUDr myslel, že mi šiši :), strašne mi to bolo smiešne, rýchlo vyplaziť jazyť a skryť ho :):), mať zavreté oči a prstom si trafiť špičku nosa a tak :). Už som si na to zvykla.....už sa nesmejem, lebo už viem čo mi bude robiť pri KO. Nieje to zubár kde sa trpí :)

a poslal na na RTG? poprípade niekam ešte inam? vďaka
ja často zvraciam bolieva ma hlava, poslali ma tam z interného......sa normálne bojím....
Eulalia
07.10.07,17:56
a poslal na na RTG? poprípade niekam ešte inam? vďaka
ja často zvraciam bolieva ma hlava, poslali ma tam z interného......sa normálne bojím....

Ešte je skor sa báť. Neurologické vyšetrenie ako také, býva málokedy bolestivé, pokiaľ nie je akútny problém s chrbticou. Určite Ti skontroluje chrbticu, všetky reflexy a keďže máš popísané problémy, je celkom možné, že Ťa pošle napr. aj na RTG apod. Mimochodom, aj migrény liečia neurológovia. Držím palce, aby výsledky boli O.K. a rýchlo si sa zbavila problémov.
Ofélia
07.10.07,18:03
A čoho sa bojíte takýto starch mal môj 17 roční syn, ten mi odpadával no a keď videl, že to nič nieje.......... Bolesti hlavy môžu byť, chrbát, oči......predpokladám že vás buď objednajú,alebo urobia hneď EEG, to sa dávajú na hlavu také natáčky a gél, leží sa cca 1/2 hodinu, " pozor aby ste nezaspali" (už sa to stalo), občas som zažmurkala očami a tak :) :), toto robili synovi ako prvé, poprípade aj RTG celého tela tzn hlava, krk, chrbát, kríže a ešte aj CT. Ja toto absolvujem každé 2 roky. nesmiete mať strach, pretože sú to normálne vyšetrenia , ktoré nebolia, nebojte sa keď od tade vyjdete von tak mi dáte za pravdu:)
Pohar
08.10.07,09:38
tak to ma za sebou, nejaké lieky na migrenu, mam ist na EEG, očné a RTG. Vdaka za povzbudenie.
Ofélia
08.10.07,11:59
No a to bolo strachu :) z vyšetrenia :)
dodávam na EEG musia byť vlasy čisté po umytí minimálne 2 -3 hodiny suché, žiadne prípravky sa nesmú použiť, teda lak, tužidlo atď,zoberte si tam zo sebou uterák a hrebeň, aby ste si ten gel potom vyutierali z vlasov :) a nezaspite :)
Pohar
08.10.07,12:09
a čo sa vlastne sleduje tým EEG vyštrením? čo mi tam môžu zistiť? ináč lekár bol milý, ono naozaj záleží od lekára a prístupu. Ked vydíte že vás chce odbyť potom je to o ničom. tento bol super, pýtal sa a naozaj bolo vidieť že má záujem.
Ofélia
08.10.07,12:21
Ja vás nechcem strašiť, pretože ste zrejme v psychickom strese, že vám je špatne a určite si myslíte že vám je neviem čo..., preto aj ten strach z vyšetrenia, na duhej strane pacient by vždy mal byť oboznámení, prečo ho lekár posiela na to a to vyšetrenie ja vám len poviem že EEG skúma napr. prekrvenie mozgu. EEG skúma činnosť mozgu pri rôznych situáciach napriklad budete pomaly otvárať a zatvárať oči, alebo rýchlo žmurkať. Zdravotná sestra vám ho vyhotoví, lekár vyhodnotí takže si môžete prečítať či vám niečo zistili.
912
08.10.07,12:26
Ja tam chodím od 8-ich rokov a to už mám 30. Bola som na EEG aj na CT-čku. Je to v pohode a na CT-čku bola dokonca ja sranda. Doktor hovorí - myslite na niečo pekné, potom na niečo škaredé a zachvíľu skúste nemyslieť na nič. A ono ma ešte len vtedy ponapadalo vecí ...
Zuzana
Pohar
08.10.07,12:32
Ja tam chodím od 8-ich rokov a to už mám 30. Bola som na EEG aj na CT-čku. Je to v pohode a na CT-čku bola dokonca ja sranda. Doktor hovorí - myslite na niečo pekné, potom na niečo škaredé a zachvíľu skúste nemyslieť na nič. A ono ma ešte len vtedy ponapadalo vecí ...
Zuzana
a kolko trvá EEG vyšetrenie? čo tam mám robiť? a čo mi z toho zistia? vďaka
Pohar
08.10.07,12:36
Ja vás nechcem strašiť, pretože ste zrejme v psychickom strese, že vám je špatne a určite si myslíte že vám je neviem čo..., preto aj ten strach z vyšetrenia, na duhej strane pacient by vždy mal byť oboznámení, prečo ho lekár posiela na to a to vyšetrenie ja vám len poviem že EEG skúma napr. prekrvenie mozgu. EEG skúma činnosť mozgu pri rôznych situáciach napriklad budete pomaly otvárať a zatvárať oči, alebo rýchlo žmurkať. Zdravotná sestra vám ho vyhotoví, lekár vyhodnotí takže si môžete prečítať či vám niečo zistili.
ja sa bojím že mi zas z obyčajnej migrény, bohviečo pripíšu....ja mam len silné migrény, dám si liek a je hotovo......
nechcem aby ma upodozrievali z nejakej epilepsie, ktorú nemám.....
912
08.10.07,12:37
Trvalo to myslím nejakých 20 minút. Keď mi tam dávala termín, tak mi povedala, že mám prísť s umytou hlavou bez laku, gélu, ... Keď som tam prišla, tak mi na hlavu dala také nagélované prísavky a pripojila ma na počítač. Ono to celé prebiehalo v tichosti a sestrička len hovorila čo robiť (tak sa mi zdá, že mi niečo blikalo pred očami). Absolútne to nebolí, fakt. A čo z toho zistia? Tak to dodneska neviem, ale neurologička povedala, že to mám v poriadku.

Zuzana

PS: a kvôli migrénam to vlastne robievajú aj mne :-) Ale tie si žijú svojím vlastným životom ...
Pohar
08.10.07,13:39
mne dali liek QUARELIN, ked ma bude boliet hlava.......mate s nim skusenosti?
bv_alexandra
08.10.07,13:58
Ja som tiež absolvovala vyšerenia tohto typu myslela som si že je to z chrbice, na ktorú som dostávala aj obstreky a nakoniec mi boli predpísané liekyy na depresiu. Z vlastnej skúsenosti dodávam netreba to hned brať tragicky lebo o to je priebeh liečenia dlhší. A ide jesen a mna zas začína bolieť chrbica a hlava, takže sa asi opäť nevyhnem návšteve neurologa. Ale už to neberiem tragicky, viem že mi to pomáha, a to je hlavné. :):):)
Pohar
11.10.07,05:29
Zdravím vás všetkých, ešte chcem od vás nejakú podporu, ale.....idem teraz o 9.00 na to EEG. Nejako sa obávam, a zas som mala ráno migrénu......normálne začínam veriť že to všetko mám po prekonanej infekčnej mononukleóze. aj som to niekde čítala........Sa desím či mi na tom EEG niečo nezistia, nechcem brať žiadne lieky, totiž chcela by som mať ešte druhé dieťa.......aj tak vďaka aspoň som sa vyžalovala. majte sa.
Jara
11.10.07,05:54
Tak držím prsty nech to dopadne OK.
Pohar
11.10.07,07:21
vďaka, tak som doma po vyšetrení. ach jaj ludia moji, to j strašné vyšetrenie. musíte sa na 20 minút úplne uvolniť - čo je pre mna velký problém , pretože ja neviem relaxovať ani na dovolenke.....
takže sestrička mala zo mňa srandu, pretože každé moje mrvenie, a pohyb očí to všetko som mala zaznamenané........ale vraj nie som prvá ani posledná. Neviem ako to teraz doktor vyhodnotí, ja dúfam že ma tam nepošle znova.:D
mysimis
11.10.07,07:44
A kedy budeš mať výsledky?
Nika
11.10.07,07:53
pretože ja neviem relaxovať ani na dovolenke.....
:D

a potom sa čuduješ, že ťa bolí hlava......;)
Pohar
11.10.07,08:25
no mám zavolať lekárovi že v nemocnici je natočené EEG a on tam má prísť, potom u neho v ambulancii mi povie........štandardný postup, no pre mňa nepochopiteľný. niekedy by som dala na pol roka živn. list tým múdrym sestričkám, a na uživte sa.......:(
Pohar
11.10.07,08:27
a potom sa čuduješ, že ťa bolí hlava......;)
ja viem...ale povedzte mi vy, vy sa viete uvolniť? úplne super uvolniť? ja nie.....ja stále premýšľam, čo ako , ako lepšie, raz ma z toho asi porazí.....
Nika
11.10.07,12:09
ja viem...ale povedzte mi vy, vy sa viete uvolniť? úplne super uvolniť? ja nie.....ja stále premýšľam, čo ako , ako lepšie, raz ma z toho asi porazí.....

hmm celkom sa mi to darí.... treba si určiť priority.....:)
mysimis
11.10.07,12:15
ja viem...ale povedzte mi vy, vy sa viete uvolniť? úplne super uvolniť? ja nie.....ja stále premýšľam, čo ako , ako lepšie, raz ma z toho asi porazí.....

´Ja som ešte pred rokom tieť pristupovala k životu takým štýlom ako Ty, potom ma "porazilo" /nie doslovne, ale zlyhali mi obličky/ a vtedy som si povedala, že v živote sú aj dôležitejšie veci a keď nejde o život /čo mne išlo/ tak nejde o nič. Prestala som sa trápiť nad neriešiteľnými problémami, prestala som riešiť veci, ktoré neviem ovplyvniť a začala som sa zaoberať aj sama so sebou. Ktosi ma v živote naučil, že v prvom rade musím mať rada samú seba a potom môžu prísť na rad tí druhí.
Nika
11.10.07,14:18
´Ja som ešte pred rokom tieť pristupovala k životu takým štýlom ako Ty, potom ma "porazilo" /nie doslovne, ale zlyhali mi obličky/ a vtedy som si povedala, že v živote sú aj dôležitejšie veci a keď nejde o život /čo mne išlo/ tak nejde o nič. Prestala som sa trápiť nad neriešiteľnými problémami, prestala som riešiť veci, ktoré neviem ovplyvniť a začala som sa zaoberať aj sama so sebou. Ktosi ma v živote naučil, že v prvom rade musím mať rada samú seba a potom môžu prísť na rad tí druhí.


....týmto štýlom si moja švagriná uhnala stratu sluchu - na jednom uchu, ale poučila sa....
mysimis
11.10.07,15:08
....týmto štýlom si moja švagriná uhnala stratu sluchu - na jednom uchu, ale poučila sa....

Vieš Nika, ono je to asi stále tak, že sa učíme na vlastných chybách.....žiaľ :mee:
jasmine3
12.10.07,06:31
Nemaj obavy ja už mám operáciu chrbtice za sebou a už mi nič nie je hned po operácii som isla domou takže som tam nebola ani 24 hodín.... nembooj bude dobre ako sa len da
Jara
12.10.07,07:13
Ak si neurčíš priority alebo ak naozaj nevieš svoj spôsob na uvoľnenie tak ozaj potrebuješ pomoc. Neber to na ľahkú váhu a skús si povedať že život máš len jeden a nič iné nieje podstatnejšie ako ho prežiť...

Sama som tiež bola asi taká, že som robila 100 vecí naraz. Potom prišli choroby, operácie a doteraz sa nie a nie vymotať, preto Ti radím, ak ešte môžeš tak sa chop brzdy a začni myslieť aj na seba, alebo LEN na SEBA