smejko_a
08.10.07,07:43
chcela by som sa opyatat ci pausalizovane cestovne nahrady podliehaju dani z prijmov, kedze nasi zamestnanci cestuju vlastnym auto na sluzobne cesty a kazdy mesiac je vyska nahrad ina - ked urobim priemer, tak mi v jednotlivych mesiacoch bude vznikat +-
Johanka
08.10.07,05:49
§5 Zákona o dani z príjmov

(5) Okrem príjmov, ktoré nie sú predmetom dane podľa § 3 ods. 2, nie je predmetom dane ani
a) cestovná náhrada poskytovaná v súvislosti s výkonom závislej činnosti do výšky, na ktorú vznikne zamestnancovi nárok podľa osobitných predpisov, 15) vrátane vreckového poskytovaného pri zahraničnej pracovnej ceste do výšky 40 % nároku na stravné ustanovené týmito predpismi, 15)

Odkaz 15 je na Zákon o cestovných náhradách.
.... paušalizovanú cestovnú náhradu umožňuje § 34 Zákona o cestovných náhradách ;) .
Chobot
08.10.07,06:03
chcela by som sa opyatat ci pausalizovane cestovne nahrady podliehaju dani z prijmov, kedze nasi zamestnanci cestuju vlastnym auto na sluzobne cesty a kazdy mesiac je vyska nahrad ina - ked urobim priemer, tak mi v jednotlivych mesiacoch bude vznikat +-

smejko_a, prečítaj si túto tému:

http://www.porada.sk/t57061-zamestnanec-a-pausal-na-phm.html

potom prípadne upresni otázku.

Nie je paušál ako paušál. Treba si najmä ujasniť, čo si pod tým vo firme predstavujete. V niektorých prípadoch to nemusí podliehať zdaneniu, v iných áno. Z tej diskusie by si to mal pochopiť.
dari1
08.10.07,06:04
ja som na zaciatok jeden dva krat presne zdokladovala vydavky, na zaklade toho sa so zamestnancom uzatvorila dohoda o pausalnych nahradach, dalej sa to nedokladovalo. Dohoda bola na rok.