lusetka
08.10.07,07:50
Dobry den, potrebovala by som poradit. Chcem zrekonstruovat strop 11,5 x 8,5 m. Chcem z toho urobit bungalovy typ. Teraz mam sedlovu strechu, hrady na strope, ktore su od seba 90 cm vzdialene a ich velkost je 18 x 28 cm na tom su drevene dosky, Ter papier a skvarobertonovy poter. Vzhladom na vymenu tazsej kritiny krov sa zacal rozchadzat preto musim urobit veniec a chcem odlahcit strop odstranenim skvarobetonoveho poteru. Ak budem mat dobre hrady chcela by som to zateplit a neviem sa rozhodnut akym sposobom. Mam tam dat tvrdeny nobasil a pod to nejaku parozabranu alebo tepelnu izolaciu vatovej konzistencie balenej v rolkach? Prosim Vas poradte mi ako nalepsie by sa to dalo zateplit a dalej chcem v obytnych priestoroch na strop dat sadrokarton a bolo mi doporucene, ze mam medzi terajsim palachovym stropom a buducim namontovanim sadrokartonom dat 5 cm vatu z reflexnou foliou. Prosim Vas poradte mi ako to mam vyriesit z povalovej aj obytnej strany stropu a aky material a v akej hrubke mam pouzit? Dakujem za Vase odpovede. .
bony-p
08.10.07,17:03
Ja by som na povalovú časť použil polystyrén, podlahový alebo fasádny aspoň 8 cm hrubý ale len vprípade ,že sa nebude po ňom chodiť. Nenasiakne do seba vlhkosť .Je tu ešte možnosť do dutého priestoru medzi záklopy nafúkať drtenú celulóznu izoláciu , zatial málo používané . Z interiéru by som dal sadrokartón, tepelnú izoláciu aspoň 5 cm aj viac ,reflexnú parozábranu prelepenú reflexnou páskou, pozor nedávať bodové sviatidlá poškodila by sa parozábrana.