jurher
08.10.07,08:49
Prosím o poradenie ako mám postupovať, keď chcem hydraulicky vyreguľovať systém ústredného kúrenia v jedno poschodovom rodinnom dome. Ďakujem vopred, kontakt 0903/144244
dad111
08.10.07,07:17
Najskor musi vsetko funguvat spravne. T.j. kotol a komin cisty, filtre vody ak su, vycistit. Ak mas ventily na radiatoroch na spiatockach je to najlepsie. Ventily musia byt funkcne. Postupne ich vsetky (spiatocky) privieraj, vratane ventilu na obojzivelnom bojleri, ak je zapojeny do vykurovacieho sysytemu, az do doby, ked ucitis, ze spiatocka je studensia ako privod. Na vsetkych radiatoroch musis citit rovnaky pokles teploty na spiatocke. Ziadny nemoze mat spiatocku horucu. Trva to dlho. Ak nemas ventily na spiatockach, mozes privierat aj privody, to ale nie je dobre.
peter_45
16.10.07,05:29
Dobry den, ako zistim ci ventily na spiatockach nie su pokazene? Nakolko ked tocim na jednu stranu alebo na druhu ziadna zmena? (ide o novostavbu RD, este som nikdy nekuril a rad by som si to vyreguloval, mam podlahove kurenie a dva rozvadzace jeden dole a jeden hore a do niektroych vetiev mi vobec nejde teplavoda...)
dad111
18.10.07,06:30
Dobry den, ako zistim ci ventily na spiatockach nie su pokazene? Nakolko ked tocim na jednu stranu alebo na druhu ziadna zmena? (ide o novostavbu RD, este som nikdy nekuril a rad by som si to vyreguloval, mam podlahove kurenie a dva rozvadzace jeden dole a jeden hore a do niektroych vetiev mi vobec nejde teplavoda...)
K tomu radsej zavolaj toho kto to kurenie robil. Nech Ta nauci s tym narabat. Ak ventil zatvoris musi byt zatvoreny. ak myslis ze nie skus zatvorit aj privod aj spiatocku na radiatore a odvzdusnovacim srobom odtlakuj radiator. Ak z neho bude neprimerane dlho vytekat voda, asi ozaj ventily neuzatvaraju. Niektore ventily maju zboku skrutku, ktorou sa to da nastavit. Nastavenie rozvadzacov podlahoveho kurenia je zlozitejsie. Je tiez mozne, ze vetvy su zavzdusnene a zle spravene (vyspadovane). Je to zabetonovane. Toto potom odvzdusnit da dost prace, aj tak sa casom zavzdusnenie moze vratit. Na zabranenie sa montuje system zachytavania vzduchovych bublin vznikajucich v kotli pri zohrievani vody.