pama
08.10.07,09:41
Milí poraďáci , chcem sa spýtať čo s takýmto prípadom:
Podnikateľ -FO, uhrádzal za min.rok 2006 dodávateľské faktúry zo svojho osobného účtu a nič mi o tom nepovedal. Ja som sa to dozvedela až tento rok v septembri, a všetky faktúry mám ako neuhradené evidované v záväzkoch. Neviem či mám podať dodatočné
daň. za rok 2006, lebo celková hodnota uhrad. faktúr činí
aj 300000,-Sk bez DPH, alebo to len vysporiadať ako uhradený záväzok cez interný doklad a náklady nechať
prepadnúť?
Ach, tí podnikatelia.
Zita5
08.10.07,07:49
Doporučujem podať DDP za rok 2006 .
atka4
08.10.07,07:50
Milí poraďáci , chcem sa spýtať čo s takýmto prípadom:
Podnikateľ -FO, uhrádzal za min.rok 2006 dodávateľské faktúry zo svojho osobného účtu a nič mi o tom nepovedal. Ja som sa to dozvedela až tento rok v septembri, a všetky faktúry mám ako neuhradené evidované v záväzkoch. Neviem či mám podať dodatočné
daň. za rok 2006, lebo celková hodnota uhrad. faktúr činí
aj 300000,-Sk bez DPH, alebo to len vysporiadať ako uhradený záväzok cez interný doklad a náklady nechať
prepadnúť?
Ach, tí podnikatelia.

Myslím, že suma 300.000,- bez DPH, teda ako uznateľný výdaj stojí za vypracovanie DDP, veď je to slušná úspora na daniach (57.000,-), takže by som to rozhodne urobila.
Je možné možno očakavávať daň. kontrolu, DDP by som podala aj s prípisom a vysvetlením, z akého dôvodu sa DDP vypracovalo.
ekopo
08.10.07,07:51
Presne tak, pretože 300.000,- sa môže zísť napr. ak bude vyskoký ZD.
Ozaj a nerobila sa inventúra záväzkov?
atka4
08.10.07,07:52
Súčasne to môže mať vplyv aj na odvody, takže to treba zvážiť, tiež pre prípadné úvery podnikateľa nie je jeho kredit OK, ak má vysoký stav neuhradených záväzkov...