zuzanka76
08.10.07,10:21
Prosím o radu - Môže si podnikateľ FO uplatniť odpočet DPH z blokov, ktoré platil prostredníctvom svojho súkromného účtu? Samozrejme, že ide o nákupy, ktoré bezprostredne súvisa s podnikaním. (A zároveň - môže mu to ísť do nákladov?) Ďakujem.
Tweety
08.10.07,08:24
Prosím o radu - Môže si podnikateľ FO uplatniť odpočet DPH z blokov, ktoré platil prostredníctvom svojho súkromného účtu? Samozrejme, že ide o nákupy, ktoré bezprostredne súvisa s podnikaním. (A zároveň - môže mu to ísť do nákladov?) Ďakujem.
Ak súvisia s podnikaním, tak samozrejme že môže, rovnako sú aj daňovými výdavkami.
denisocka
08.10.07,08:33
Myslím si že áno. Mne to tak robí niekedy manžel . Faktúry sú aj tak na meno firmy čiže sú nákladmi a ak ide o bloky priložím k nim výpis z účtu alebo doklad pri platení kartou a vypíšem výdavkový doklad . Všetko je myslím v poriadku tam sa niet čoho obávať .
ahoj!
Zita5
08.10.07,08:38
Myslím si že áno. Mne to tak robí niekedy manžel . Faktúry sú aj tak na meno firmy čiže sú nákladmi a ak ide o bloky priložím k nim výpis z účtu alebo doklad pri platení kartou a vypíšem výdavkový doklad . Všetko je myslím v poriadku tam sa niet čoho obávať .
ahoj!

A z uvedeného dôvodu som zástancom zriadenia účtu , ktorý sa používa výlučne len na podnikanie .

Obávať sa treba jedine toho , že by SZČO nemala súkromný účet nahlásený na DÚ , nakoľko ho používa na svoje podnikanie .
http://www.porada.sk/381730-post9.html
Robina
08.10.07,09:25
Ja som tiež toho názoru, že na podnikanie by sa mal používať účet nahlásený na Dú a zriadený na účely podnikania. Ale všetko záleží od kontrolórov. V ojedinelých prípadoch - myslím, že je to prehliadnuteľné, ale aby to bolo pravidlo tak si myslím, že radšej nie.
redie
11.10.07,17:46
Ak si ako zivnostnik zriadite dalsi ucet pouzivany vyhradne len na zivnost, predidete mnohym komplikaciam. Takze urcite doporucujem jeho zriadenie.

Pouzivanie jedneho uctu na sukromne aj firemne zalezitosti sa da tiez, je to ovsem zbytocne komplikovane riesenie.

A naco si komplikovat zivot? Na to mame predsa zakony ;o)