Karlítko
08.10.07,10:26
Ahojte poraďáci, chcem sa opýtať, ak konateľ s.r.o. nemá uzatvorenú pracovnú zmluvu s touto s.r.o., môže si nákladov s.r.o. uplatňovať náklady spojené s pracovnou cestou /podobne ako u živnostníka/ PHM + paušálne náhrady + stravné. A musí mať zaplatenú cestnú daň?
mysimis
08.10.07,08:39
Anja111
08.10.07,08:43
Ahojte poraďáci, chcem sa opýtať, ak konateľ s.r.o. nemá uzatvorenú pracovnú zmluvu s touto s.r.o., môže si nákladov s.r.o. uplatňovať náklady spojené s pracovnou cestou /podobne ako u živnostníka/ PHM + paušálne náhrady + stravné. A musí mať zaplatenú cestnú daň?
Hľadaj a čítaj
http://www.porada.sk/t39596-konatel-a-sukromne-auto.html
Karlítko
08.10.07,08:57
ďakujem za uvedené linky, našla som tam dobré odpovede. Len som tam nenašla či musia byť aj bločky z PHM. Náklady sa účtuju zrejme na základe cesťákov.
Anja111
08.10.07,09:13
ďakujem za uvedené linky, našla som tam dobré odpovede. Len som tam nenašla či musia byť aj bločky z PHM. Náklady sa účtuju zrejme na základe cesťákov.
Áno, musíš robiť cesťáky a bločky PHM nie sú povinné...
ekonom99
08.10.07,09:30
ďakujem za uvedené linky, našla som tam dobré odpovede. Len som tam nenašla či musia byť aj bločky z PHM. Náklady sa účtuju zrejme na základe cesťákov.
bločky nie sú povinné, lebo on mohol súkromne tankovať pred týždňom a blok samozrejme zahodil, takže ho nemá. Pre výpočet spotreby musíš použiť aktuálnu cenu v deň použitia auta (zistíš ju aj z internetu, ja napr.ako preukazný doklad použijem blok z iného auta, ktoré tankovalo dnes alebo včera.)
Karlítko
08.10.07,09:33
Ďakujem, ďakujem, veľmi ste mi pomohli, už len jedna otázka, má on z tohto čo mu s.r.o. preplatí cesťáky, nejaké povinnosti voči daňovému úradu?
mysimis
08.10.07,10:09
Nie, nemá žiadne povinnosti. Pre konateľa, ktorému zaplatiš cestovný príkaz nie je zdaniteľná položka.