rommy
08.10.07,11:35
Ahoj poraďáci, prosím o radu, sme predajcovia nových vozidiel a kupujeme od importéra cukríky pre zákazníkov, nie sú označené našim logom ale logom značky vozidiel, ktoré predávame, je taký nákup uznaným daň. výdavkom?
rommy
09.10.07,06:43
Prosím, neporadí mi nikto? Tie cukríky, nejde o veľkú položku ide mi o to aby som to správne zaúčtovala... :(
vikinka
09.10.07,07:11
Podľa mňa ako repre,pretože výdavky na tzv.reklamné a propagačné predmety,by mali byť označené obchodným menom alebo ochrannou známkou poskytovateľa.
rommy
12.10.07,17:18
A čo ak kupujeme zástavy na stožiar pred showroom a tiež je na nich uvedené len obchodné meno značky vozidiel ktoré predávame a naše obch. meno nie? tiež to nie je uznaný daň. výdavok?
betka
12.10.07,17:30
Daňovými výdavkami sú:

k) výdavky (náklady) na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľností, obchodného mena, ochrannej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a záväzkov súvisiacich s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka,

Pýtam sa: Je na zástave uvedené Vaše obchodné meno? Nie je.

Ak tam bude uvedené, tak ide o VOZD.

Vy robíte reklamu len značkám áut, nie svojmu menu.
Ako zvýši táto reklama Váš predaj áut. Nijako. Kupujúci si môže kúpiť danú značku auta aj u iných predajcov, nie u Vás.

Hoďte tam svoje OM, a máte to ako dańový výdavok. Hmmm

Alebo, nech Vám preplatí nejaký predajca túto reklamu...
ondrejvla
12.10.07,17:34
Betka, ani v tomto prípade nie ? :
Daňovými výdavkami sú:

k) výdavky (náklady) na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľností, obchodného mena, ochrannej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a záväzkov súvisiacich s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka,

Jedná sa predsa o obchodné označenie výrobkov, ktoré predáva...
Teraz som aj ja v pomykove !
Stefan2005
12.10.07,17:35
A čo tak dať si vyhotoviť malulinké nálepky a prilepiť ich tiež na cukríkovú krabičku? potom by to bolo jednoznačné. V prípade zástav by som nemal asi námietky, tie predsa nerozdávate zadarmo (na rozdiel od cukríkov).
Paula
12.10.07,17:42
Nemám s tým skúsenosť, ale predpokladám, že výrobca, či distribútor dodáva predajcovi grátis rôzne tabule, cedule, zástavy, svetelné reklamy, rekl. predmety, atd. Či už ide o autá, pivo, colu..... a či nie?
Danila
12.10.07,17:50
Ja si myslím, že daňový výdavok. Kupujúceho na cukríku Vaše meno neupúta, ale autíčko áno. A ak ich rozdáte deťúrencom, tak každému desiatemu sa podarí ocinka ohnúť. V internej smernici by som to uviedla ako vhodnejšie riešenie pre spôsob reklamy. A uznala.
ondrejvla
12.10.07,17:50
Nemám s tým skúsenosť, ale predpokladám, že výrobca, či distribútor dodáva predajcovi grátis rôzne tabule, cedule, zástavy, svetelné reklamy, rekl. predmety, atd. Či už ide o autá, pivo, colu..... a či nie?

Paula tabule väčšinou dodáva, ale žiadne občerstvenie nie, lebo to nie je jeho výrobok, on len dal vyrobiť nápoje, cukríky, plastové stoly, stoličky a označiť svojim logom a ponúka ich ale len ako tovar, ktorý podporuje jeho výrobky. Ich cena býva nižšia ako sú tie, ktoré dostať v maloobchode.