grytone
08.10.07,12:45
Dobry den,
vie mi niekto poradit "nie draheho" sudneho znalca na ocenenie nehnutelnosti v okoli pezinku, pripadne bratislavy, pripadne kolko a ako trva vybavenie znaleckeho posudku a nasledne predlozenie na vybavenie hypotek. uveru.
Dakuje
Stina
08.10.07,10:58
jamis
08.10.07,11:00
Dobry den,
vie mi niekto poradit "nie draheho" sudneho znalca na ocenenie nehnutelnosti v okoli pezinku, pripadne bratislavy, pripadne kolko a ako trva vybavenie znaleckeho posudku a nasledne predlozenie na vybavenie hypotek. uveru.
Dakuje

Moja dcéra prednedávnom vybavovala HÚ. Banka v ktorej si tento úver vybavovala jej poskytla svojho znalca za min. cenu a úver mala schválený za 1 týždeň.
grytone
08.10.07,11:11
dakujem velmi pekne. viete mi poradit o aku banku sa jednalo?
jamis
08.10.07,11:14
Bola to TATRA BANKA.
Zoltán Kovács
08.10.07,11:34
Každá banka má zoznam znalcov s ktorými spolupracuje. Ten zoznam je prístupný na požiadanie v banke, je najlepšie si vybrať znalca, ktorý je na tom zozname. Potom banka nemá problém so znaleckým posudkom.
grytone
08.10.07,11:48
no skor som chcela nejaky kontretny tip, lebo ako som tak zistovala, tak je to nie zrovna najlacnejsia zalezitost a nakoniec mi uver zamietnu
Zoltán Kovács
08.10.07,17:15
no skor som chcela nejaky kontretny tip, lebo ako som tak zistovala, tak je to nie zrovna najlacnejsia zalezitost a nakoniec mi uver zamietnu

Koľko je to veľa podľa teba? Ak budeš mať "lacného" ktorý ti urobý znalecký posudok trošku prehnaný (aby si mal krytie na úver) tiež ešte neznamená, že ti schvália úver, lebo ak banka neakceptuje toho konkrétného znalca, tak si znova na začiatku kolotoča.
endrju
09.10.07,16:54
no skor som chcela nejaky kontretny tip, lebo ako som tak zistovala, tak je to nie zrovna najlacnejsia zalezitost a nakoniec mi uver zamietnu
Asi nie je najvhodnejšie, ak niekto začína vybavovanie nie malého hypoúveru zháňaním lacného znalca ... :rolleyes:
Uprednostnil by som vyhľadanie kvalitného znalca aj za cenu vyšších nákladov :cool:
Jedno príslovie hovorí: Nie som taký bohatý, aby som si mohol dovoliť kupovať lacné veci.
Apropó, oficiálny zoznam znalcov nájdeš na stránke http://jaspi.justice.gov.sk
grytone
12.10.07,08:51
prave preto ze vsetky tieto zalezitosti nie su lacne, je podla mna blbost, vrazit peniaze do znalca, ktory ti aj tak musi vystavit ohodnotenie podla urcitych parametrov, ktore su v zakone. Na znalcovi chcem prave preto usetrit, lebo az na zaklade jeho posudku mi zhodnotia, ci mi poskytnu uver, alebo nie. A ak by mi ho nedali, tak predsa nevyhodim 10,000 len tak do luftu.
ale dakujem
Beata
willma
12.10.07,09:01
znalecké posudky sa pohybujú v cene okolo 3500 možno do 5000, ale to je asi maximum
Luboš 7
12.10.07,09:17
Obráť sa na ÚEOS-KOmercia, Ružová dolina 27, Bratislava, 02/58100522, je to znalecká organizácia a majú dobrých a nie drahých znalcov, vedľa máš hneď aj kataster.
Miminko
12.10.07,09:26
Ja som si hypotéku vybavovala minulý rok. Ja som k žiadosti ani znalecký posudok nepotrebovala. V banke mi ponúkli možnosť cenovej mapy. Je to podľa mňa lacnejšie. Cenová mapa ma vyšla na cca 2 tis. Sk.
Romana
12.10.07,10:04
ja odporúčam radšej si priplatiť pár tisícok za znalca. pred 3 mesiacmi som vybavovala tiež. Zohnala som za 2.000,- jednu známu, nakoniec mi banka sumu znaleckého posudku neuzanala a znížila o 200.000,- potom som musela predávajúcim doplácať hotovosť.
grytone
12.10.07,10:29
mozte mi prosim povedat o aku banku sa jednalo? lebo vo vubke mi povedali, ze si mam najst vlastneho znalca a ze akceptuju vsetky posudky
Romana
12.10.07,10:43
ČSOB. oni akceptovali môjho znalca ale neakceptovali cenu čo dala do posudku. Krytie majú iba 80% z cenu v znaleckom posudku.
vieroslava
12.10.07,11:22
Presne to isté sa stalo aj mne v ČSOB. Cenu podľa posudku, hoci ju robil úplne nezávislý znalec, neakceptovali, povedali, že je to nadhodnotené ocenenie a že náš byt (7 km od priameho centra, nám. SNP v Bratislave) je v okrajovej časti Bratislavy a museli sme im dať do zálohy na z môjho pohľadu smiešny úver ešte aj 2 garáže, ktoré boli na liste vlastníctva pri byte. Neskôr som sa dozvedela, že pracovník banky, ktorý posudzoval náš úver, býval v tom čase v Bratislave cca iba 2 mesiace, ale už sa pasoval za znalca miestnych pomerov.
Takže moja skúsenosť: kľudne na úver v nejakej výške pýtajú zálohu o 100 percent vyššiu a aj tak všetko závisí od momentálneho názoru pracovníka banky, ako posudzuje zábezpeku na úver, čiže aj ocenenie znalcom. A hlavne im predkladajte list vlastníctva, kde je iba tá nehnuteľnosť, ktorú chcete založiť, lebo ak uvidia, že vlastníte aj niečo iné, tiež to budú chcieť do zálohy.
grytone
12.10.07,11:42
dakujem - tak to ste ma teda potesili :-(
ale vazne dakujem
lakon
08.03.09,12:35
Dobry den

Chcel by som sa len uistit. Je 300 € primerana suma ktoru zinkasuje znalec za vyhotovenie "znaleckeho posudku nehnutelnosti" k hypotekarnemu uveru? hodnota nehnutelnosti by mala byt medzi 55 az 65 tis.€. Všetky papiere dostal do ruky vratane podorysov, listov vlastnictva atd. akurat bol pozriet ci je to naozaj tak. Dakujem za vsetky nazory.