lubka1984
08.10.07,12:50
dobry den,prosim o radu pri prevadzkovani herne. Mam priestor,kde by som si chcela otvorit hernu. moze mi niekto poradit ci musim byt pri zalozeni pravnicka osoba? v akej vyske je zabezpeka /výherne automaty/, aku licenciu potrebujem? v zbierke sa neviem zorientovat... vopred dakujem
anklar
08.10.07,11:01
dobry den,prosim o radu pri prevadzkovani herne. Mam priestor,kde by som si chcela otvorit hernu. moze mi niekto poradit ci musim byt pri zalozeni pravnicka osoba? v akej vyske je zabezpeka /výherne automaty/, aku licenciu potrebujem? v zbierke sa neviem zorientovat... vopred dakujem
zák. č. 171/2005 - Zákon o hazardných hrách
anklar
08.10.07,11:20
Ahoj. Ešte dodávam: nemusíš si otvárať .zakony.sk. Na google si zapíšeš č. zákona, hneď ti ho otvorí.
§ 7: Hazardné hry prevádzkované prostredníctvom výherných prístrojov
§ 12: Dozorované subjekty (fyzické a práv. osoby, s licenciou, bez licencie)
Ale radšej celý zákon.
Inak, keď si otvoríš stránku Tiposu, aj tam ten zákon nájdeš (ešte jednoduchšie než google).
Bastian
08.10.07,12:16
dobry den,prosim o radu pri prevadzkovani herne. Mam priestor,kde by som si chcela otvorit hernu. moze mi niekto poradit ci musim byt pri zalozeni pravnicka osoba? v akej vyske je zabezpeka /výherne automaty/, aku licenciu potrebujem? v zbierke sa neviem zorientovat... vopred dakujem
Dopredu sa ospravedlnujem za moj prispevok mimotemy
... ale mi to neda nereagovat, ked vidim ako sa ide budovat nieco zle.
Mila lubka1984, taka herna nic nevyraba ziadny produkt, neposkytuje nic dobreho pre cloveka.
Produkuje iba dve veci:
1. Zisk pre majitela (statu z toho odvedie iba malu cast - tak ako sa daju stacat tachometre na autach, tak sa da upravovat prijem automatu ci rulety). Keby aj odviedol statu vsetko co ma, tak to je blbost. Kto je stat??? Stat su ludia nie? Je lepsie ked zostane tym moznym hracom 100%, alebo ked sa tie prehrate peniaze prerozdelia v pomere 70% prenajimatelom strojov a majitelom herni a "mozno" 30% statu??? Pre mna je odpoved jednoznacna.
2. Zlo a nestastie.
Ten kto tu bude vytahovat argumenty ze herne musia byt, lebo by sa aj tak hralo na cierno v putikach... urcite, ale v ovela mensom pomere. Takto je to pristupne hocikomu - aj tomu kto povodne ani nechcel hrat. Zajde si na pivo, casnik mu vyda 10 korunacku, on ju hodi do stroja, potom si rozmeni 50 korunacku, potom to chce vyhrat naspat... Ja viem takto sa nesprava kazdy, ale uz som to parkrat videl.
Ak niekto povie, ze herna ponuka zabavu, tak ja tvrdim ze to je chore. Zabavi sa tam jedine nejaky vydierac ci zlodej, ktoremu je jedno ci prehra za den 200 - 300 tisic (a potom sup-sup rychlo ist niekomu ukradnut peniaze aby mal zase za co hrat).
Poznam nespocetne vela pripadov, kde za rozpadom manzelstva boli prave automaty pripadne ruleta (vela z nich skoncilo na ulici). Prehrali svoje domy, auta, zivoty...
Ano bol to ich vyber. Ale bohuzial su ludia, ktory su nachylnejsi k skusaniu niecoho noveho, maju vacsie sklony k hazardu (maju v sebe hraciu vasen).... Keby ich tu ale nebolo tak vela (na kazdom rohu), tak by tych nestasti nebolo tak vela. Mozno by som bol za, aby bolo na Slovensku par kasin (na urovni), kde by mohli chodit utracat (alebo sa zabavat), ci uz bohacikovia alebo mafianikovia. Ale to, ze su automaty v kazdej krcme, to je vela. Nejaky lotor si v krcme vypije a je schopny prehrat celu vyplatu - v lepsom pripade, v tom horsom si zajde do bankomatu a prehra cele uspory. Ano je to jeho hlupost. Ale ta rodina, ktora to ma potom znasat za to nemoze.
NIKDY V ZIVOTE BY SOM SA NEPUSTAL DO NIECOHO, CO MI SICE ZAROBI KOPEC PENAZI, ALE PRITOM ZNICI STOVKY RODIN A PRIVEDIE NA MIZINU TISICKU LUDI.
IBA CHAMTIVEC A ZLY CLOVEK SI TO POTOM VIE NEJAKO ODOVODNIT (ze to je ich volba, nikto ich to nenuti robit...).
JA BY SOM ALE VECER NEDOKAZAL ZASPAT S TYM POCITOM...
ian belian
08.10.07,12:29
prevádzka herňa


Ak máte k dispozícii priestory zariaďte v nich nevyvarujúce zariadenie spoločného stravovania – Bar.
V odbytovej časti (priestor pre zákazníkov) inštalujte hracie automaty resp uzatvorte zmluvu s prevadzkovateľom hracích automatov, ktorý Vám hracie automaty dovezie a inštaluje. Vypracujte prevádzkový poriadok pre bar a podajte žiadosť na Regionálny úrad verejného zdravotníctva o uvedenie prevádzky do činnosti a o schválenie prevádzkového poriadku.


Prevádzkovom zariadení by ste museli mať:



Šatňu pre zamestnancov
WC pre zamestnancov
Pánske a damske WC pre zákazníkov vybavené predsieňami a studenou a teplou vodou
Sklad nápojov
Sklad čistiacich prostriedkou (ten by mohol byť nahradený skrinkou na uskladnenie čistiacich prostriedkov.
Odbytovu časť s barovým pultom vybavenú drezom na umývanie pohárov, drezom na umývanie bieleho riadu – šálok a tanierikov a bolo by dobre mať v zápultí aj umývadlo na osobnú hygienu pre pracovníkov
Všetky priestory by museli byť dobre odvetrane (ventilátory, vzduchotechnika a pod.)
Od. roku 2003 musí byť teplá voda zabezpečená aj vo WC.

V takomto prípade nepotrebujete licenciu.
Licenciu má prevádzkovateľ hracích automatov. Vy by ste museli mať len živnostenský list na prevádzkovanie nevyvarujúceho zariadenia spoločného stravovania. V podstate by ste mu prenajali priestor na umiestnenie automatov a mali by ste dohodnuté % z výberu peňazí.
Inak by to bolo v prípade, že by ste chceli prevádzkovať herňu s ruletami a pod., ale aj v tomto prípade je možné prenajať priestor a brať % zo zisku.

s pozdravom belo
Bastian
08.10.07,12:39
Ako prva otazka v zaciatkoch podnikania by mala byt:
Co chcem ludom ponuknut?

... a druha:
Bude ma ta cinnost bavit?

Neviem lubka1984, co odpovies (hlavne sebe) na prvu otazku. Ale ak sa chces rychlo oklamat (svoje svedomie) odpovedou: "zabavu", tak vedz ze je 1000 sposobov lepsej a lacnejsej zabavy!

A co odpovies na druhu otazku?
Bastian
09.10.07,05:51
Niekomu je asi vsetko jedno a ked za niecim vidi peniaze, tak mu na ostatnom nezalezi. Zamysli sa vzdy az vtedy, ked sa ho to zacne tykat...
anklar
09.10.07,09:03
Niekomu je asi vsetko jedno a ked za niecim vidi peniaze, tak mu na ostatnom nezalezi. Zamysli sa vzdy az vtedy, ked sa ho to zacne tykat...
Bastian je dnes asi ufrflaný. Pozri, Bastian. Pýtala si radu pre svoj zámer. Nejaké usmernenie aj dostala (nie odo mňa, dala som tam iba príslušný zákon). Čo s tým urobí, je jej vec. Možno, keď zistí čo to obnáša, zameria sa na niečo iné. Nementoruj(me). Je to jej vec, jej zodpovednosť.
Páči sa mi, že sa ti to nepáči. Je mnoho ľudí, ktorí nechávajú peniaze vo výherných prístrojoch, ochudobňujú svoje rodiny - to je zasa ich (ne)zodpovednosť. Nechaj to tak.
Bastian
09.10.07,09:54
Bastian je dnes asi ufrflaný. Pozri, Bastian. Pýtala si radu pre svoj zámer. Nejaké usmernenie aj dostala (nie odo mňa, dala som tam iba príslušný zákon). Čo s tým urobí, je jej vec. Možno, keď zistí čo to obnáša, zameria sa na niečo iné. Nementoruj(me). Je to jej vec, jej zodpovednosť.
Páči sa mi, že sa ti to nepáči. Je mnoho ľudí, ktorí nechávajú peniaze vo výherných prístrojoch, ochudobňujú svoje rodiny - to je zasa ich (ne)zodpovednosť. Nechaj to tak.

Mila Anklar, nie som dnes vobec ufrflany.
Pozri - Vy ste ju usmernili co a ako. Ja som zase povedal svoj nazor na taky druh "podnikania". A myslim si, ze to je OK. Jeden poradi a druhy co s tym ma skusenosti povie svoj nazor. A co s tym urobi, to je pravdaze jej vec. Ako inak by to mohlo byt?

Nementorujem(e)! Ale o vaznych veciach treba hovorit. Ved ked niekde uvidis, ze sa kradne alebo ze sa robi nieco zle, co ostanes ticho? To je typicke slovenske zmyslanie. Ja si svoj nazor poviem.
A dufam, ze nakoniec "lubka1984" neotvori tu hernu preto, lebo si uvedomi, ze to je nizke. Nizke to je preto, lebo do takeho niecoho sa pusti iba clovek, co nic ine nevie robit. Tam su motivaciou iba peniaze.
wierdo
09.10.07,10:08
Mila Anklar, nie som dnes vobec ufrflany.
Pozri - Vy ste ju usmernili co a ako. Ja som zase povedal svoj nazor na taky druh "podnikania". A myslim si, ze to je OK. Jeden poradi a druhy co s tym ma skusenosti povie svoj nazor. A co s tym urobi, to je pravdaze jej vec. Ako inak by to mohlo byt?

Nementorujem(e)! Ale o vaznych veciach treba hovorit. Ved ked niekde uvidis, ze sa kradne alebo ze sa robi nieco zle, co ostanes ticho? To je tipicke slovenske zmyslanie. Ja si svoj nazor poviem.
A dufam, ze nakoniec "lubka1984" neotvori tu hernu preto, lebo si uvedomi, ze to je nizke. Nizke to je preto, lebo do takeho niecoho sa pusti iba clovek, co nic ine nevie robit. Tam su motivaciou iba peniaze.

Mas pravdu, suhlasim. Dostal som sa ku kuloarnym informaciam, kolko milionov vyclenila firma, ktora dovaza vyherne automaty na lobbing v parlamente, ked sa schvaloval zakon o hazardnych hrach. Prislo mi zle, ked som sa dozvedel, kolko mali poslanci za "fakticku poznamku". Hlasili sa ako zeravi. Vysledkom bolo, ze sa prijala veriza napisana "niekym inym".

Tvoja aktivita zamerana na to, aby si ludia vstupili do svedomia je super, je mi to sympaticke. Ale proti vetru sa stat neda...
anklar
09.10.07,11:33
Vážení páni, Bastian i Wierdo, bez výhrad súhlasím s Vaším názorom, postojom a prístupom k veci. Moje stanovisko je, mimochodom, také isté ako Vaše. Tá info od Wierda mi vyrazila dych.
fullstatic
15.08.12,16:23
Dopredu sa ospravedlnujem za moj prispevok mimotemy
... ale mi to neda nereagovat, ked vidim ako sa ide budovat nieco zle.
Mila lubka1984, taka herna nic nevyraba ziadny produkt, neposkytuje nic dobreho pre cloveka.
Produkuje iba dve veci:
1. Zisk pre majitela (statu z toho odvedie iba malu cast - tak ako sa daju stacat tachometre na autach, tak sa da upravovat prijem automatu ci rulety). Keby aj odviedol statu vsetko co ma, tak to je blbost. Kto je stat??? Stat su ludia nie? Je lepsie ked zostane tym moznym hracom 100%, alebo ked sa tie prehrate peniaze prerozdelia v pomere 70% prenajimatelom strojov a majitelom herni a "mozno" 30% statu??? Pre mna je odpoved jednoznacna.
2. Zlo a nestastie.
Ten kto tu bude vytahovat argumenty ze herne musia byt, lebo by sa aj tak hralo na cierno v putikach... urcite, ale v ovela mensom pomere. Takto je to pristupne hocikomu - aj tomu kto povodne ani nechcel hrat. Zajde si na pivo, casnik mu vyda 10 korunacku, on ju hodi do stroja, potom si rozmeni 50 korunacku, potom to chce vyhrat naspat... Ja viem takto sa nesprava kazdy, ale uz som to parkrat videl.
Ak niekto povie, ze herna ponuka zabavu, tak ja tvrdim ze to je chore. Zabavi sa tam jedine nejaky vydierac ci zlodej, ktoremu je jedno ci prehra za den 200 - 300 tisic (a potom sup-sup rychlo ist niekomu ukradnut peniaze aby mal zase za co hrat).
Poznam nespocetne vela pripadov, kde za rozpadom manzelstva boli prave automaty pripadne ruleta (vela z nich skoncilo na ulici). Prehrali svoje domy, auta, zivoty...
Ano bol to ich vyber. Ale bohuzial su ludia, ktory su nachylnejsi k skusaniu niecoho noveho, maju vacsie sklony k hazardu (maju v sebe hraciu vasen).... Keby ich tu ale nebolo tak vela (na kazdom rohu), tak by tych nestasti nebolo tak vela. Mozno by som bol za, aby bolo na Slovensku par kasin (na urovni), kde by mohli chodit utracat (alebo sa zabavat), ci uz bohacikovia alebo mafianikovia. Ale to, ze su automaty v kazdej krcme, to je vela. Nejaky lotor si v krcme vypije a je schopny prehrat celu vyplatu - v lepsom pripade, v tom horsom si zajde do bankomatu a prehra cele uspory. Ano je to jeho hlupost. Ale ta rodina, ktora to ma potom znasat za to nemoze.
NIKDY V ZIVOTE BY SOM SA NEPUSTAL DO NIECOHO, CO MI SICE ZAROBI KOPEC PENAZI, ALE PRITOM ZNICI STOVKY RODIN A PRIVEDIE NA MIZINU TISICKU LUDI.
IBA CHAMTIVEC A ZLY CLOVEK SI TO POTOM VIE NEJAKO ODOVODNIT (ze to je ich volba, nikto ich to nenuti robit...).
JA BY SOM ALE VECER NEDOKAZAL ZASPAT S TYM POCITOM...


Tak potom zavrime vsetky bary, pretoze sa v nich nalieva alkohol a vzrasta pocet alkoholikov a oni rozvracaju rodiny, zavrime restauracie, pretoze tam varia jedlo a netreba po sebe upratat riad a ldia zo zvysenym apetitom trpia obezitou co skodi ich zdraviu, zakazme predavat cigarety , ebo skodia zdraviu, benzin do aut lebo znecistuju ovzdusie. Alebo radcej zrusme cely svet, lebo je zly. Nikto predsa nikoho nenuti ist do herne a hrat automaty, ten kto na to ma, nech sa hra. Tak isto ako zavysli gambler kradne aby mohol hrat, tak isto kradne bezdomovec ktory chce slopat, tych preco nikto nezakaze zakonom ????
fullstatic
15.08.12,16:29
A ja mam pocit ze niekto je tu notoricky gambler ktory pekne zahucal
mr2
16.08.12,09:48
bastianov nazor je akoby som ho pisal ja ale bastian neboj sa - luba este fasne od zivota ked do toho pojde ;) karma je svina.. ked niekto inteligentnejsi zaraba na "hluposti" rozumovo "slabsich" tak sa mu to stale vrati ci uz na nom alebo na detoch ale vrati..

a je rozdiel ruleta kde sa hadze a automat co je nastaveny nato kolko ma vyplacat a cez noc sa meni pozicia automatu a den nato zase na vyhernom hra zamestnanec herne a ostatny vidia ako vyhrava..

myslim ze hernu si otvorit nejde len tak, ved ked jej pojde a nema okolo seba velkych chlapcov s nabitimy tak je len otazka casu kedy (ako jediny tip biznisu podla mna - SPRAVODLIVO) bude platit vypalne. a ked aj velkych chlapcov okolo seba ma, stale su niekde vacsi co vynuchaju rychle peniazky..

kazdy co mu patri... :D:D
fullstatic
16.08.12,12:44
Jasne tu viediet kto uz podnika a kto len tara sprostosti a zavidi tym ktori podnikaju. Keby to bolo o vypalnom a o velkych chlapcoch, tak dnes nikto nepodnika, nikto neni tak blby aby to co si podnikanim zarobil dal niekomu len tak do papule, tie meciarovske casy ked sa mafianom takto darilo su uz davno prec. A kde si zobral vobec tie keci o tom ze herne by mali platit vypalne ? Preco by akoze mali platit len herne ? Preco potom nie aj restauracie a obchody a vlastne vsetky prevadzky v ktorych sa zaraba ?
To ste vazne az taky tupy ze si myslite ze vsetky tie peniaze ktore sa hodia do automatu, su peniaze pre prevadzkovatela ? Viete vobec ako tento biznis funguje ???
Co su lahko zarobene peniaze v herni ? To ze radovo 70% vhodenych penazi ide spolocnostiam ktore automaty vlastnia, a zo zvysnych cca 30% sa deli medzi hraca a hernu v pomere 10%-25% pre hernu z ktorych platis elektrinu, priestor, pracovnu silu, poplatky za automaty a ostatne prevadzkove naklady ? Ostatne cca 75%-90% sa vyplaca hracom. Kolo by asi tak muselo byt nahadzane v automatoch aby to bol dobry biznis - svet velkych lahko zarobenych penazi ? Pri dnesnom pocte automatov by v nich musel byt nahadzany aspon trojnasobok statneho rozpoctu kazdy mesiac. Potom sa tu mozete rozplyvat nad velkymi peniazmi. Dnes priemerna herna s 30timi automatmi zarobi v priemere 10 000eur/mesacne, ale to ze hociaka priemerna kaviaren v nakupnych centrach ci na lepsom mieste v meste zarobi 20-30 000 eur a viac, to je v poriadku, to nieje svet lahkozarobenych penazi, ti by akoze platit vypalne nemali, ze ? Zacina mi byt zle z tychto obmedzenych nazorov, evidentne do fora pre tych ktori hladaju radu u skusenejsich, prispievaju amateri ktori skusenost nemaju absolutne ziadnu, iba sa nudia, lebo s evidentne bude nezamestnany, alebo sa nudia v praci za 500 Eur mesacne a nech robia co robia viac nezarobia, tak sa iba navazaju do ostatnych. Je chudacke a obmedzene odsudzovat niejaky druh podnikania len preto lebo mate predsudky. Co nejdete spisovat peticie ze sa Vam herne nepacia lebo v nich prehravate peniaze ? A TIPOS sa vam paci ? tam nikto nic neprehrava ? Kurzove stavky su akoze dobre ? Ci trafiky v ktorych predavaju zdraviu skodlive tabakove vyrobky su tiez v poriadku ? Fastfoody su OK ? Vsetky tieto zle veci su v poriadku, iba herne su zle ze ? Mudrlanti, nikto vas nenuti, ani vam neprikazuje navstevovat herne, ktore podla vas su len zlo a ozozbracuju ludi o peniaze, a co potom robi stat ? Najprv Vam da moznost zarobit a potom Vam peniaze berie formou dani a poplatkov, to je OK. Chapem to teraz spravne, ze zle je ponuknut ludom moznost peniaze ziskat aj za cenu rizika straty peniazi, ale v poriadku je zit niekde kde dostanete prikazom peniaze odovzdat, ze ? Bravo inteligenti, ked tu mame takzch geniov, tak sa nedivme ze to tu tak vyzera. Kadzdy rozmyslate ako druheho osklbat a sami seba nabalit, ale tu idete vypisovat ako je zle ked sa niekto nabaluje na Vas.
mr2
16.08.12,13:00
To ste vazne az taky tupy ze si myslite ze vsetky tie peniaze ktore sa hodia do automatu, su peniaze pre prevadzkovatela ? Viete vobec ako tento biznis funguje ???
Co su lahko zarobene peniaze v herni ? To ze radovo 70% vhodenych penazi ide spolocnostiam ktore automaty vlastnia, a zo zvysnych cca 30% sa deli medzi hraca a hernu v pomere 10%-25% pre hernu z ktorych platis elektrinu, priestor, pracovnu silu, poplatky za automaty a ostatne prevadzkove naklady ? Ostatne cca 75%-90% sa vyplaca hracom. Kolo by asi tak muselo byt nahadzane v automatoch aby to bol dobry biznis - svet velkych lahko zarobenych penazi ? Pri dnesnom pocte automatov by v nich musel byt nahadzany aspon trojnasobok statneho rozpoctu kazdy mesiac. Potom sa tu mozete rozplyvat nad velkymi peniazmi. Dnes priemerna herna s 30timi automatmi zarobi v priemere 10 000eur/mesacne, ale to ze hociaka priemerna kaviaren v nakupnych centrach ci na lepsom mieste v meste zarobi 20-30 000 eur a viac, to je v poriadku, to nieje svet lahkozarobenych penazi, ti by akoze platit vypalne nemali, ze ? Zacina mi byt zle z tychto obmedzenych nazorov, evidentne do fora pre tych ktori hladaju radu u skusenejsich, prispievaju amateri ktori skusenost nemaju absolutne ziadnu, iba sa nudia, lebo s evidentne bude nezamestnany, alebo sa nudia v praci za 500 Eur mesacne a nech robia co robia viac nezarobia, tak sa iba navazaju do ostatnych. Je chudacke a obmedzene odsudzovat niejaky druh podnikania len preto lebo mate predsudky. Co nejdete spisovat peticie ze sa Vam herne nepacia lebo v nich prehravate peniaze ? A TIPOS sa vam paci ? tam nikto nic neprehrava ? Kurzove stavky su akoze dobre ? Ci trafiky v ktorych predavaju zdraviu skodlive tabakove vyrobky su tiez v poriadku ? Fastfoody su OK ? Vsetky tieto zle veci su v poriadku, iba herne su zle ze ? Mudrlanti, nikto vas nenuti, ani vam neprikazuje navstevovat herne, ktore podla vas su len zlo a ozozbracuju ludi o peniaze, a co potom robi stat ? Najprv Vam da moznost zarobit a potom Vam peniaze berie formou dani a poplatkov, to je OK. Chapem to teraz spravne, ze zle je ponuknut ludom moznost peniaze ziskat aj za cenu rizika straty peniazi, ale v poriadku je zit niekde kde dostanete prikazom peniaze odovzdat, ze ? Bravo inteligenti, ked tu mame takzch geniov, tak sa nedivme ze to tu tak vyzera. Kadzdy rozmyslate ako druheho osklbat a sami seba nabalit, ale tu idete vypisovat ako je zle ked sa niekto nabaluje na Vas.

1.ta kaviaren ale nema nasledomi zopar rodin ktore su v uplnych srackach lebo otecko si mysli ze vyhra ale ponukla dobru kavu - ak toto porovnavas tak si sam "inteligent"
2. "ludia" s ludskou "hodnotou" ako mas ty aj predavaju drogy - ved aj tak by ich predaval niekto iny, ved v pohode
3. "ludia" s ludskou "hodnotou" ako mas ty aj vyrabaju drogy - ved aj tak by ich vyrabal niekto iny tak co natom?
4. "ludia" s ludskou "hodnotou" ako mas ty aj znasilnia krasnu zenu - ved aj tak ma sancu ze jej to spravi niekto iny tak si aspon uzijes ty
5. tabakove vyrobky maju oznacenie ze skodia - automaty nie
6. pri tipovani zapasov ta nenechaju vyhrat par krat aby si nasledne vela prehral - automaty su tak nastavene resp. sa riadia pocas hry dialkovo podla reakcie hrajuceho
7. vela chlapcov skoncilo zle lebo hodilo 10sk a vypadlo im 3000sk - klasicky zaciatok.

chod sa prejist do herni niekedy hlavne tie mensie sidliskove - same alkoholicke trosky s dlhmi co to skusaju lebo to par krat vyslo - on ale nevie ze je to nastavene kolko to ma vyplacat a podobne lebo nema ani zaklady IT, mechaniky, logaritmov to ale majitelovi nedava pravo si z neho spravit dojnu kozu ved budes starsi, rozum ti tak nepojde.. obtiahnu ta s tym ze ti prisiel preplatok na plyne.. a to bude len zaciatok..

moja posledna reakcia na dusevnych kriplov ktory obhajuju tento biznis...
fullstatic
16.08.12,13:33
No pocuvaj ty ktori ma nazyvas dusevnym kriplom a miesas tu hrusky s jablkami. Ta kaviaren to bolo prirovnanie k tomu ze preco by mali herne platit vypalne a kaviarne nie, ked v takej kaviarni sa dokazu zarobit porovnatelne a v niektorych pripadoch aj vacsie peniaze ako v herniach. Takze to bola prva vec ktoru si nepochopil. Dalsia vec ktoru si nepochopil a teda sa necudujem tvojmu obmedzenemu nazoru ze takto reagujes, ked nedokazes uvazovat nie ako inteligentny clovek, ale ani ako bezny priemerny clovek, ze nerozoznas leganlu cinnost od nelegalnej, co si myslim ze rozozna aj kopec fakt ze podpriemerne inteligentych ludi, ked tu porovnavas vyrobu a distribuciu drog ci nasilnu trestnu cinnost s legalnym podnikanim. Asi by si si mal urobit v hlave poriadok, lebo podla toho co pises tam mas dobry bordel, zacinam fakt rozmyslat ci si neni pre spolocnost nebezpecny, ked v takychto veciach nevidis rozdiel. Tipovanie zapasov je zalozene na presne rovnakom principe ako cely hazard, vyzbierat peniaze a rozdelit cast nazad pre hracov a cast prevadzkovatelovi. Tabakove vyrobky maju oznacenie ktore ma spotrebitela varovat a spotrebitel ho aj napriek tomu nerespektuje, v kazdej herni je vyveseny pre kazdy automat herny plan kde je tiez varovnie. A tusim dali do zakona ze patologickemu hracovi moze zamedzit vstup do herne nie len na vlastne poziadanie, ale aj na ziadost blizkeho rodinneho prislusnika, napriklad manzelky. Vela ludi skoncilo tak isto zle lebo im najprv jeden dva zapasy vysli a potom sa zasekali a su z nich trosky, tak isto vela ludi skoncilo s rakovinou ci smrtou ktoru si privodili fajcenim ci pitim alkoholu. Vela ludi skoncilo z tazkymi zdravotnymi problemami pretoze sa casto stravovali nezdravou stravou vo fastfoodoch a tam nemas napisane varovanie, tak isto ani na flaske nemas napisane varovanie ze pozivanie alkoholu sposobuje zavyslost. Co tu obhajujes ludske trosky, kazdy hrac ktory hra automaty vie ze ked je plny tak niekomu da a kazdy vie ze automat nieje tlaciaren na peniaze, tak ti asi nemoze dat viac ako dostane, kedze by ho asi nikto zadarmo neprevadzkoval, tak isto ako kazdy kto sa zucastnuje na hrach TIPOS ci Kurzovych stavkach vie, ze peniaze ktore moze on vyhrat, musel najprv niekto prehrat. Co sa tu ja vlastne vybavujem s clovekom ktori nerozozna nelegalnu cinnost od legalnej. Ved to musi byt fakt iba magor.
fullstatic
16.08.12,13:38
Ked ta niekto vedome podvedie, tak pacha trestnu cinnost. Ked niekomu ponuknes moznost ziskat peniaze samozrejme s rizikom ze o ne moze aj prist, davas mu moznost sa rozhodnut. Nikto predsa nikoho nenuti hrat. Tak co sa tu zastavas tych ktori sa rozhodli dobrovolne ? Co ich obmedzujes ? Co im zakazujes nieco pre co sa oni dobrovolne rozhodli ?Kazdy z nich moze kedykolvek prestat alebo ked to nedokaze, tak sa moze dobrovolne prihlasit na liecenie. Pozri sa na seba, co vlastne robis ? Fakt si zhodnot ci to co tu pises nieje len tvoja zavist a vnutorna nevyrovnanost ze si nikdy nic nedokazal vybudovat.
mattto
16.08.12,14:33
súhlasím s fullstaticom

netreba z ľudí robiť nesvojprávnych blbečkov, každý má právo sám sa slobodne rozhodnúť, prečo chcú moralisti brať ľudom ich slobodu? Ak sa niekto rozhodne fajčiť, stravovať sa v McDonald´s, prechádzať sa po parapetnej doske na 12. poschodí... je to ich rozhodnutie, za ktoré si budú niesť následky.

prečo bránite ľudom slobodne sa rozhodovať?