Stanislava Liščaková
08.10.07,13:16
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať FO dostáva faktúru z Telelkomu za telefóna internet, ktorý používa na podnikanie. Tam si uplatňuje aj odpočet DPH. Teraz si zriadil cez Telekom aj televíziu Magio je to pekne vyfakturované, z toho asi nemôžem odviesť DPH? Mám si jednoducho na tej faktúre vyčísliť akú DPH tam uplatňujem na vstupe /teda, len z poplatkov za telefón a internet/?
Paula
08.10.07,11:28
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať FO dostáva faktúru z Telelkomu za telefóna internet, ktorý používa na podnikanie. Tam si uplatňuje aj odpočet DPH. Teraz si zriadil cez Telekom aj televíziu Magio je to pekne vyfakturované, z toho asi nemôžem odviesť DPH? Mám si jednoducho na tej faktúre vyčísliť akú DPH tam uplatňujem na vstupe /teda, len z poplatkov za telefón a internet/?


Ak si uplatňuje DPH, potom je fa asi na IČO podnikateľa. Zaúčtovala by som Magio ako výdavok neovpl. základ dane (ostatné) vrátane časti DPH.
horalka46
07.10.10,07:18
Zistujem nazor uplatnenia si spolu s telefonom a netom aj sluzbu Magio do nakladov v podvojnom uctovnictve. Fy sa zaobera ekonomickou cinnostou. Moze byt obhajeny nazor, ze Magio je vyuzivane na podnikatelsku cinnost-sleduje sa ekonomika, meniace sa zakony, kurz a podobne? Na celkovej fa bude nazov fy aj s ICO a IC DPH. Dakujem za odpovede.
betka
07.10.10,11:30
Zistujem nazor uplatnenia si spolu s telefonom a netom aj sluzbu Magio do nakladov v podvojnom uctovnictve. Fy sa zaobera ekonomickou cinnostou. Moze byt obhajeny nazor, ze Magio je vyuzivane na podnikatelsku cinnost-sleduje sa ekonomika, meniace sa zakony, kurz a podobne? Na celkovej fa bude nazov fy aj s ICO a IC DPH. Dakujem za odpovede.

Príklad mám kanceláriu, mimo miesta bydliska. Magio s internetom bolo zriadené v mojej kancelárii, a FA mi chodí na Fy účel.

Ano, môžete si ho dať do nákladov, pokiaľ Magio používate výlučne na podnikateľský účel.

Nie, nemôžete si ho dať do nákladov, pokiaľ máte sídlo Fy na Sedmokráskovej a mágio bolo zriadené na Slnečnej, kde aj bývate. Ak by ste si dali, musíte si to super dobre obhájiť, ja osobne by som neuznala.
účtovník 007
07.10.10,11:40
Zistujem nazor uplatnenia si spolu s telefonom a netom aj sluzbu Magio do nakladov v podvojnom uctovnictve. Fy sa zaobera ekonomickou cinnostou. Moze byt obhajeny nazor, ze Magio je vyuzivane na podnikatelsku cinnost-sleduje sa ekonomika, meniace sa zakony, kurz a podobne? Na celkovej fa bude nazov fy aj s ICO a IC DPH. Dakujem za odpovede.

Ak sa Ti podarí presvedčiť daňovákov, že šéf po prečítaní nových zákonov pre rok 2011 dostal srdcový záchvat a musel si pozrieť nejaký ukľudňujúci film, tak je to v pohode. Prípadne ak budeš mať potvrdenie od Slovak Tel., že máš všetky programy okrem TA3 zablokované, aj to TA3 pozeráš iba v čase ekonomických správ, je to v pohode.
Ak daňovákov nedokážeš presvedčiť, že Mágio používaš na dosahovanie a udržanie príjmov, tak účtovať ako nedaňový náklad s odôvodnením, že objednaný balík bol proste výhodný aj spolu s Mágiom, tak ste ho využili.
horalka46
07.10.10,11:58
Dakujem za vas nazor. Podnikanie(s.r.o.) a aj adresa su totozne. Ked si dam telefon a aj net od T-comu na ICO a nazov firmy, musim dokladovat , ze telefonujem len na firemne ucely? Teda fa bude na meno firmy(s.r.o.). Magio tam uz motat nebudeme.
Zita5
07.10.10,12:16
Do nákladov účtujete len skutočné náklady, ktoré vznikli v súvislosti s podnikaním .Myslím, že o tom netreba polemizovať .