rosemary
24.02.05,12:49
Važení poradcovia, čo všetko budete účtovať v odložených daniach?
Luckasari
24.02.05,12:18
my napr. máme takéto položky:

rezerva na záručné opravy
opravná položka k tovaru
opravná položka k pohľadávkam
rezerva na audit
nezaplatené faktúry - nové + vysporiadanie z roku 2003
ročné kurz.rozdiely z minulého roku (nové nebudem dávať, lebo u mňa nové kurzové rozdiely budú súčasťou základu dane)

v odloženej dani by mal zahrnutý (ak ho máte) aj rozdiel medzi daňovými a účtovnými odpismi
Janca
24.02.05,12:23
Myslim, ze je to strasiak vsetkych tie odlozene dane a raz mi niekto mudry povedal, ze ked ich nemusim uctovat zo zakona /su tam podmienky, ktore nesplname/ tak nech ich radsej neuctujem.
Na skoleni, ktore robila p. Radosova z DR SR vsak o nich uctovala, musim si najst tie materialy a asi sa do nich pozriet. Uz je najvyssi cas.
rosemary
24.02.05,12:34
Malo by byť na stránkach daňového riaditeľstva k tomu usmernenie, ale stále to odkladám, lebo sa mi do toho moc nechce
Luckasari
24.02.05,12:41
určite o odloženej dani musia účtovať firmy, ktoré podliehajú auditu

prikladám aj usmernenie DR SR
rosemary
25.02.05,07:09
Lucka si zlatunká, ale nič to nemení na tom, že sa mi do toho nechce. Ale keďže máme audit povinný idem nato!!!
GABRIELA
25.02.05,13:30
Držím palce, ja ich mám vypočítane. Budúci týždeň tu mám audit. Aj tí sa na nich tešia lebo vedia že ich neviem. No uvidíme. Ináč so ich počítala z rozdielu daňových a účtovných odpisov, rezerv, oprávok k pohľadávkam.
rosemary
25.02.05,13:34
Ja ich budem tvoriť iba z odpisov.Opravné položky k pohľadávkam mám iba v zmysle zákona o DzP, a nedaňovú rezervu som uvážila, že k plneniu nepríde. Tak mi poradil auditor, tak poslúchnem
rosemary
28.02.05,10:59
Lucka, asi tomu málo rozumiem, ale prečo aj z rezervy na audit?, to je predsa daňovo uznateľná rezerva. Som z toho úplný magor!!!!