Jennys
08.10.07,14:18
Zákazník si u mňa objednal tovar, ktorý mu prišiel a zistil, že som poslala nesprávny. Pomýlila som sa, takže tovar mi vráti a ja jemu peniaze na základe dobropisu. Keďže to bola moja chyba, vzniknú mu zbytočné náklady za poštovné vráteného tovaru. Chcela by som mu toto poštovné vyrovnať. Ako to mám zaúčtovať tak aby neboli s tým žiadne problémy? účtujem v Alfe JÚ a nie som platcom dph.Vďaka.
Anja111
08.10.07,12:43
Zákazník si u mňa objednal tovar, ktorý mu prišiel a zistil, že som poslala nesprávny. Pomýlila som sa, takže tovar mi vráti a ja jemu peniaze na základe dobropisu. Keďže to bola moja chyba, vzniknú mu zbytočné náklady za poštovné vráteného tovaru. Chcela by som mu toto poštovné vyrovnať. Ako to mám zaúčtovať tak aby neboli s tým žiadne problémy? účtujem v Alfe JÚ a nie som platcom dph.Vďaka.
Čo keby si mu dala zľavu?
Jennys
08.10.07,15:04
Zľavu mu dať nemôžem veď mu nejdem žiadny iny tovar miesto toho predávať. Tovar mi len vráti, ja vrátim peniaze a to je všetko, ale predsa nebude za môj omyl platiť ešte navyše poštovné, takže to poštovné chcem vyplatiť ja.
cloe
08.10.07,16:26
Zákazník si u mňa objednal tovar, ktorý mu prišiel a zistil, že som poslala nesprávny. Pomýlila som sa, takže tovar mi vráti a ja jemu peniaze na základe dobropisu. Keďže to bola moja chyba, vzniknú mu zbytočné náklady za poštovné vráteného tovaru. Chcela by som mu toto poštovné vyrovnať. Ako to mám zaúčtovať tak aby neboli s tým žiadne problémy? účtujem v Alfe JÚ a nie som platcom dph.Vďaka.
mimotemy Oceňujem tvoju šľachetnosť, pozvi ho na kávu!
Zita5
08.10.07,16:33
Zľavu mu dať nemôžem veď mu nejdem žiadny iny tovar miesto toho predávať. Tovar mi len vráti, ja vrátim peniaze a to je všetko, ale predsa nebude za môj omyl platiť ešte navyše poštovné, takže to poštovné chcem vyplatiť ja.

Stojí to poštovné za to , aby si uvažovala nad VOZD?
Jennys
09.10.07,03:28
No tak vďaka, aj keď som čakala iné odpovede, budem musieť sama nad tým teda porozmýšľať ako to urobiť. Aj keď neviem naozaj ako.
VladoaKatka
09.10.07,03:57
Podľa mňa by mal listom,dodacím listom vrátiť tovar, vysvetliť o čo sa jedná a on by mal napísať a žiadať o vrátenie vniknutých nákladov - poštovného.Treba sa dohodnúť. Ja by som to dala do dobropisu, ale chcela by som doklad z pošty.