jogo
08.10.07,15:30
Ahojte,

som SZCO - igelitkar ;o) t.j. mam tu kopu dokladov ktore naraz donesiem uctovnicke.

Prave si tak sumarizujem svoje vydaje po mesiacoch a mam tu dost cestovnych / mhd / prijmovych dokladov z CR.

Chcem to trochu uctovnicke ulahcit => moja otazka znie - ako spravne mam prepocitat vydaje v CZK do SKK?

1) Zobrat kurz NBS k danemu datumu kedy bol doklad vystaveny, prepocitat do SKK a napisat vyslednu sumu ceruzkou na ten doklad?

2) Alebo staci pouzit iba jeden kurz (zaciatok pracovnej cesty) a s tym preratat vsetky doklady v danom mesiaci?

3) Alebo to mam radsej nechat na uctovnicku? ;o)

Dakujem.
Johanka
08.10.07,13:33
Hm , to záleží na dohode s účtovníčkou. Keby si bol môj klient, tak Ti poviem, že správna je odpoveď č.3. :) .
... Ty si nejaký uvedomelý igelitkár. Že si čítal tému "Perličky účtovnej kancelárie " :D ?
olio
08.10.07,14:00
...bude celkom dobré, ak účtovníčke priložíš do tej igelitky aj doklady z nákupu valút zo zmenárne alebo banky, ona si s tým už poradí...
jogo
08.10.07,14:14
Keby si bol môj klient, tak Ti poviem, že správna je odpoveď č.3. :) .
to mi je jasne, a potom ma za to dodatocne skasnes, pretoze si musela prepocitavat CZK -> SKK kurz ;o)
ja mam teraz cas, tak si to kludne prepocitam sam...


Ty si nejaký uvedomelý igelitkár. Že si čítal tému "Perličky účtovnej kancelárie " :D ?
nie necital, ale videl som ten vyraz pred chvilkou v nejakej teme a az potom mi docvaklo, co to znamena, kazdopadne sa mi ten vyraz paci ;o)

Ty by si to ako uctovnicka ako prepocitala?
Zita5
08.10.07,14:22
to mi je jasne, a potom ma za to dodatocne skasnes, pretoze si musela prepocitavat CZK -> SKK kurz ;o)
ja mam teraz cas, tak si to kludne prepocitam sam...


nie necital, ale videl som ten vyraz pred chvilkou v nejakej teme a az potom mi docvaklo, co to znamena, kazdopadne sa mi ten vyraz paci ;o)

Ty by si to ako uctovnicka ako prepocitala?

Neboj , pokiaľ bude zodpovedná účtovníčka aj tak si to prepočíta všetko .:rolleyes:
olio
08.10.07,14:29
to mi je jasne, a potom ma za to dodatocne skasnes, pretoze si musela prepocitavat CZK -> SKK kurz ;o)
ja mam teraz cas, tak si to kludne prepocitam sam...


nie necital, ale videl som ten vyraz pred chvilkou v nejakej teme a az potom mi docvaklo, co to znamena, kazdopadne sa mi ten vyraz paci ;o)

Ty by si to ako uctovnicka ako prepocitala?
:) ak chceš svojej účtovníčke silou-mocou pomôcť, tak jej na doklad ceruzkou napíš kurz NBS platný v deň platby.... ;)
PS: medzi nami - ona si to aj tak preverí...
jogo
08.10.07,15:46
:) ak chceš svojej účtovníčke silou-mocou pomôcť, tak jej na doklad ceruzkou napíš kurz NBS platný v deň platby.... ;)
PS: medzi nami - ona si to aj tak preverí...

ok, uz som si to vsetko pekne spocital ;o) pouzil som pausalny cz kurz 1,3 a je to. zas tych cz dokladov nebolo tolko, tak to necham radsej na uctovnicku.
betka
08.10.07,17:11
Počkať, počkať baby. Igelitkár môže byť, ale inteligentný.
Ak si niekto číta poradu a zaujíma ho účtovanie, tak klobúk dolu.
Máme tu i účtovníkov a hlavných účtovníkov, ....a pýtajú sa otázky, že rozum zastáva. A napokon za účtovníka sa môže považovať každý. Môže si nájsť účtovníčku, a čo ak ona nebude vedieť kurzy, a naozaj bude lepšie, ak si účto spraví sám, poprípade si dá prekontrolovať.
olio
08.10.07,19:09
Počkať, počkať baby. Igelitkár môže byť, ale inteligentný.
Ak si niekto číta poradu a zaujíma ho účtovanie, tak klobúk dolu.
Máme tu i účtovníkov a hlavných účtovníkov, ....a pýtajú sa otázky, že rozum zastáva. A napokon za účtovníka sa môže považovať každý. Môže si nájsť účtovníčku, a čo ak ona nebude vedieť kurzy, a naozaj bude lepšie, ak si účto spraví sám, poprípade si dá prekontrolovať.
Nepochybujem o inteligencii jogo... Je sympatické, že chce mať financie pod kontrolou... Vzhľadom na špecifiká účtovania v cudzej mene (valutová pokladnica, kurzové rozdiely, zahraničné pracovné cesty) je podľa mňa lepšie obrátiť sa na človeka, ktorý sa touto prácou "živí na plný úväzok".:) Preto myslím , že aj tie odpovede boli veľmi strohé.;)
evina
10.10.07,16:23
to mi je jasne, a potom ma za to dodatocne skasnes, pretoze si musela prepocitavat CZK -> SKK kurz ;o)
ja mam teraz cas, tak si to kludne prepocitam sam...




Kurzový prepočet je v cene, nenavyšuje cenu za účtovnícke práce ...:D
jogo
12.10.07,17:41
Kurzový prepočet je v cene, nenavyšuje cenu za účtovnícke práce ...:D

ty mas kurzovy prepocet standardne v cene uctovnickeho ukonu? ;o)
liba2
13.10.07,03:23
ty mas kurzovy prepocet standardne v cene uctovnickeho ukonu? ;o)
jogo, napríklad ja zvyšujem cenu až vtedy, keď firma má otvorený devízový účet v banke alebo má valutovú pokladnicu a pravidelne (každý mesiac) ich používa - inak nie. Dokladom vystaveným v cudzej menej sa nevyhneme ani vtedy, keď nie je dev.účet alebo pokladnica, ale to ešte neznamená že sa zvyšuje cena.
Zmenu predpokladám až v budúcom roku 2008, ale bude to len prechodné, lebo v ďalšom roku (očákávam) že bude euro ako platná tuzemská mena.