Gabr
08.10.07,17:14
Ahojte, poprosím vás o radu. Sro-čka, mesačný platca DPH prešla od 03.10.2007 na nových spoločníkov a konateľov, ktorí majú svoju účtovníčku. Ja, ako účtovníčka sro-čky so starými konateľmi a spoločníkmi, som povinná vykonať daňové priznanie k DPH za 09/2007, alebo to má urobiť už nová účtovníčka? Lebo preberacími protokolmi si noví spoločníci prevzali všetci doklady týkajúce sa danej firmy. Tak chcem vedieť, aby som neurobila nejakú chybu. ďakujem moc.
KEJKA
08.10.07,15:23
Povinnosť podať DP k DPH má sro. Zodpovednosť má nový konateľ - prebral firmu i doklady. Činnosť za 09/2007 vykonávalo "staré zoskupenie" - odporúčala by som tento problém riešiť vo vzájomnej súčinnosti.
Prípadné negatívne dopady sú pravdepodobne riešené v zmluve o predaji obchodného podielu. Treba sa riadiť zdravým rozumom.
ekonom99
08.10.07,15:37
tiež si myslím, že je to otázka dohody, ale prax je taká, že ked prebral nový konateľ firmu aj doklady a má svoju účtovníčku, tak starú účtovníčku k dokladom už nepustia a priznanie za 09 si musia urobiť sami. Myslím si, že aj daň.úrad pri nepredložení priznania by naháňal a v konečnom dôsledku pokutoval nového majiteľa. Ten má predsa na DP dostatok času-25 dní.
Gabr
08.10.07,15:47
Ďakujem vám za odpoveď. Pomohli ste mi. Díky moc. Tiež si myslím, že keď už nemám prístup k dokladom, keďže si ich noví konatelia prevzali na základe preberacieho protokolu, túto povinnosť budú mať už oni. Ešte raz - ďakujem.