beba13
08.10.07,18:28
AHOJTE JE TU NIEKTO KTO BY MI VEDEL PORADIT AKO SA DAJU PRAžIT ARAšIDY VYLUPANE AJ NEVYLUPANE LEBO SA MI ICH TENTO ROK DOST URODILO
Monika Kováčová
08.10.07,16:52
:eek: :eek: :eek: V Piešťanoch sa pestujú arašidy??? :eek:

To som z toho paf, ale žiaľ, poradiť neviem. Myslela som, že v PN jedine tekvica...
beba13
08.10.07,17:59
prečo čo je na tom zvlaštne ved sa pestuju celkom jednoducho už ich mam 5 rokov to je asi jedine čo sa da dopestovať bez postrekov a sadia sa ako zemiaky :):):)
Monika Kováčová
08.10.07,18:02
no ja to počujem prvykrát, ale to bude tým, že vôbec nemám poľnohospodárske cítenie .... :) :) :)
jajko50
09.10.07,11:00
No jednoducho ich šupneš do trúby a dávaš bacha aby nezhoreli a boli tak akurát---to si musíš odskúšať ako dlho to treba pražiť. Dlho nič, nič a zrazu môžu byť na uhlík. Niet nad vlastnú skúsenosť. Príjemné praženie prajem.
emgeton
09.10.07,11:13
:eek: :eek: :eek: V Piešťanoch sa pestujú arašidy??? :eek:

To som z toho paf, ale žiaľ, poradiť neviem. Myslela som, že v PN jedine tekvica...


http://www.chovatelka.cz/chovatelka/clanek/593--podzemnice-olejna-a-naroky-na-pestovani.html
beba13
10.10.07,06:18
Dakujem emgeton za radu ale pestovanie ovladam z vlastnej skúsenosti ale žial na tej stranke sa nepiše o praženi nič. Jajko50 v trube sa pečie nie praží inak aj ja som rozmýšľala nad pečením no radšej by som skúsila to praženie ale moc vám dakujem:---
jajko50
10.10.07,06:51
no tak o tom či sa v rúre, či trúbe dá len piecť a nie pražiť, či vyprážať by sa dalo dlho písať. To ale nebudeme rozvádzať---arašidy z rúry sú fajn. Dá sa aj odkúpiť možno stroj z priažiarne kávy---zisti si tú možnosť, ak máš kvantum tých burákov.