cipo13
08.10.07,19:15
Ahojte Poradaci.
Chcel, by sm vas poprosit o radu, mam totiz stale suche ruky a v poslednej dobe sa mi cervena koza okolo palca smerom hore. Ruky ma svrbia a uz to trosku aj stipe. Pouzival som aj detsky olej, rozne kremy a masti od lekarky, ale nic nepomaha. Prosim ak ma niekto podobny problem nech sa mi ozve. Dakujem moc.
maca.tt
08.10.07,18:31
Ahojte Poradaci.
Chcel, by sm vas poprosit o radu, mam totiz stale suche ruky a v poslednej dobe sa mi cervena koza okolo palca smerom hore. Ruky ma svrbia a uz to trosku aj stipe. Pouzival som aj detsky olej, rozne kremy a masti od lekarky, ale nic nepomaha. Prosim ak ma niekto podobny problem nech sa mi ozve. Dakujem moc.

Mne poradila pani na manikúre kúpiť v lekárni Vazelínu ,natrieť ruky a dať si rukavice hlavne pri práci ked trpia ruky.
Ofélia
08.10.07,18:50
Aj ja mám podobný problém, ale už mám aj recept, ja vám odporúčam lanolínový prípravok, to je moja skúsenosť, je to prípravok čo predávajú dealeri na pranie ovčieho rúna. normálne si z falše dám na ruky prípravok, dobre rozotriem, urobím to 2 dni po sebe (nerobím to stále) a mám pokoj na 2 týždne, na rukách mám pokožku ako batoliatko, žiadne suche ani popraskane či začervenané ruky.
kargo
09.10.07,05:38
Vylúčila kožná lekárka psoriázu?
Bol Kuterid medzi masťami čo ti dala doktorka?
Máš aj suché dlane prípadne zasahuje ti to miesta pod nechtami a klby článkov?
BXLmiami
09.10.07,09:25
Popisovaný nález môže byť známkou začínajúcej dermatitídy rúk po niečom-treba testy,pretože vyvolávateľ problémov môže byť čokoľvek používané denne-napr.mydlo-ale mydlo obsahuje parfém,saponát,farbivo,konzervans....Diagnostiko vať sa to dá výlučne testami.Ošetrenie lanolínom je fajn,samozrejme za predpokladu,že vyvolávateľom problému nie je práve lanolín,ktorý alergizuje asi 18% populácie,Takže kožný lekár a testy.Dovtedy bezsaponátové mydlá v lekárni-sú aj bez konzerv.látok a parfémov-Aderma,Atoderm a zákaz práce so saponátmi.Keby som mala vyberať bez testov,vazelína je lepšia ako lanolín.
cipo13
10.10.07,16:50
Dakujem pekne za pomoc, vyskusam, uvidim co bude najlepsie. Caute
VladoaKatka
11.10.07,03:36
Ja by som požiadala lekárku na kožné choroby na vykonanie testov, môže to byť následkom alergie na pracie prostriedky, potraviny, lieky atď. Moja známa to zanedbala až sa jej koža lúpala, praskala. Skúšala pred rokmi ľudového liečiteľ, ten jej poradil vysadiť kávu - pomohlo, ale po troch rokoch stejne musela návštíviť kožného lekára a ten jej zistil potravinovú alergiu - niektoré druhy potravín musí vylúčiť z jedálneho lístka napr. škrob.
Psycholog
13.10.07,12:53
Pokud se nejedná o dermatózu, což určí lékař a vyloučí alergie zejména na saponáty a jiné odmašťující chemikálie (i v bytě při náhodném kontaktu) je předpoklad, že suchá kůže na rukách je příznakem avitaminózy - vitamínu B2 a vitamínu H.
Projevy při nedostatku B2 (při vyloučení masa, vajec a mléčných výrobků) jsou mimo suchých rukou i zanícená pokožka, popraskané rty a koutky úst, občasné pálení očí. U biotoninu jsou to záněty kůže, padání vlasů a občasné nechutenství.
Vitamín B2 (riboflavin) v denním množství:0,5 – 2 mg získáme v játrech a jiných vnitřnostech, v pivních kvasnicích, slunečnicových semenech a zelí. Vitamín H (biotin) získáme v jehněčím mase, v pivních kvasnicích, žloutku, ovesných vločkách, kuřatech, rybách a ve vlašském ořechu.
Lanolín nebo i čistá vazelína z lékárny je výborný prostředek, neodstraní však příčinu. Petr
marek96681
03.06.09,09:14
Mam tiez taky problem. Doktorka mi predpisala *bielu masticku co museli namiesat podla receptu v lekarni. Tu som si mal natierat v malom mnozstve asi ako hrasok 3x denne. Vysledok ziadny. Presny nazov uz nezistim.
Tento egzem sa objavi hlavne cez zimu. V tedy mam suche dlane a na bruskach prstov mam strasne tenku kozu. Kedze koza sa po cely cas odlupuje je strasne nachylna na poskodenie. Dokonca na bruskach je tak tenka ze praskne a krvaca. Vraj to mam od 3 rokov.
pasuliatko
03.06.09,09:52
skús oranžovú indulónu ;)
dolezal
02.10.11,05:24
moja skusenost: ako spominal "psycholog" veci ktore sa davaju "zvonka" rozne druhy masti su jedna vec a veci ktore sa davaju "z vnutra" su druha vec. z tych vnutornych veci by som rad amatersky spomenul rybky ktore si mozete supnut skoro kazdy den (tiez som mal suche ruky)
zavinace-mne v mojej situacii pomohlo toto (trvalo to cca tyzden kym to zabralo)
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/62/Rollmops_01_retouched.jpg