lenkakentosova
08.10.07,19:37
Prosím Vás o radu. Mám zamestnanca,ktorý nastúpil u nás v práci k 1.9.07 do PP. V Softipáckom programe robím výplatky a vychádza mi tam vypočítaný nárok na dovolenku, že má zamestnanec 8,5 dní. Môj výpočet je: (25*4)12=8,333 t.j. po zaokrúhlení 8 dní. Je to správne?
Prosím odporúčte ma na knižnú formu, kde by som sa uistila, čo je z toho správne. Prosím o rýchlu odpoveď.
Veľké vďaka.
:rolleyes:
Zoltán Kovács
08.10.07,17:42
Prosím Vás o radu. Mám zamestnanca,ktorý nastúpil u nás v práci k 1.9.07 do PP. V Softipáckom programe robím výplatky a vychádza mi tam vypočítaný nárok na dovolenku, že má zamestnanec 8,5 dní. Môj výpočet je: (25*4)12=8,333 t.j. po zaokrúhlení 8 dní. Je to správne?
Prosím odporúčte ma na knižnú formu, kde by som sa uistila, čo je z toho správne. Prosím o rýchlu odpoveď.
Veľké vďaka.
:rolleyes:

Mne to vychádza po zaokruhlení tiež na 8,5 dňa.

Dovolil som si sem uviesť citáciu z drak.porada.sk ohľadne zaokruhlenia dovolenky:

http://www.porada.sk/t58772-dovolenka.html

Poznámka. Zaokrúhľovanie počtu dní dovolenky pri prepočtoch Zákonník práce jednoznačne nerieši. Je vhodné, aby tieto výpočty boli upravené v pracovnom poriadku podľa podmienok zamestnávateľa - zaokrúhľovanie je v zásade možné na celé dni, na poldni, na hodiny...
Marína
08.10.07,17:49
Viď "fundovaná" odpoveď od Andreja(endrju) http://www.porada.sk/94980-post32.html
Dodatok: Uznávam Zoli, si rýchlejší.;)
lenkakentosova
09.10.07,09:36
Zoole, z Tvojej odpovede som aj tak nezistila aká má byť konkrétna a správna odpoveď na moju otázku. To znamená, že ak som zaokrúhlila 8,333 dňa dovolenky na 8 dni mohlo by to byť to správne číslo? Lebo vieš opraviť by sa to ešte dalo, len či by to bolo správne.

Vďaka za skorú odpoveď.
lenkakentosova
09.10.07,09:36
Prepáč za meno, pomýlila som sa Zolee.
Zoltán Kovács
09.10.07,09:51
Zaokruhľovanie je internou záležitosťou zamestnávateľa, len mal by mať na to vypracovanú smernicu. Takže aj 8 dni ale aj 8,5 dňa je správna odpoveď.

Pozri si odkaz v príspevku od Maríny.
lenkakentosova
09.10.07,10:25
Vďaka.
ZDENIELA
09.10.07,10:32
Keď nad tým uvažujem ja svojím zdravým sedliackym rozumom, tak sa prikláňam k 8,5 dňu. Pretože ak je dovolené čerpať dovolenku i po pol dňoch, tak je predsa 8,333 bližšie k 8,5 ako k 8. Takže podľa mňa je logickejšie 8,5 dňa.

;) ;) ;) ale možno môj zdravý sedliacky rozum je ovplyvnený mojou blond ozdobou hlavy, tak neviem :D :D :D