anedz34
08.10.07,22:39
Od 1.10.2007 som prijala do pracovného pomeru znevýhodneného uchádzača o zamestnanie. Jednou s povinností je predloženie ÚPSVaR kópiu prihlášky na starobné dôchodkové sporenie. Je povinnosťou zamestnanca sa prihlásiť do II. piliera? Ďakujem
katarina.j
08.10.07,20:49
Samozrejme, že NIEJE povinnosťou danej osoby sa prihlásiť do 2.piliera dochodkoveho sporena a vlastne celá otázka je bezpredmetná už tým- že ani sa do toho v tomto čase už nedá zapojiť. Výnimkou by bolo, len keby daná osoba práve skončila školu a vtedy by to bolo jej povinnosťou, čo ale v tomto prípade je veľmi nepravdepodobné.
anedz34
08.10.07,20:56
Ďakujem Katka, zmiatla ma len tá povinnosť predloženia prihlášky. Viem, že ako zamestnávateľ nemám s tým nič spoločné, len neviem prečo potom od nás chcú úplne bezpredmetné veci a dokonca bazírujú na tom.
Chobot
09.10.07,09:59
Od 1.10.2007 som prijala do pracovného pomeru znevýhodneného uchádzača o zamestnanie. Jednou s povinností je predloženie ÚPSVaR kópiu prihlášky na starobné dôchodkové sporenie. Je povinnosťou zamestnanca sa prihlásiť do II. piliera? Ďakujem

A ide určite o II. dôchodkový pilier? Nebolo tým myslené povinné prihlásenie zamestnanca na doplnkové dôchodkové sporenie, t.j. III. pilier?
lenkakentosova
09.10.07,10:53
K nám tiež nastúpil k 1.9.2007 nový zamestnanec do PP po ukončení VŠ. No nemal uzavreté ani DDS a ani II. pilier. DDS t.j. III. pielier si mohol a nemusel dať. To viem určite. No II. pilier nemá doposiaľ uzatvorený. Je to naozaj povinnosť? Ak áno tak si ho vybavuje pravdepodobne sám a ide pomimo mňa? Však?!
Forest LK
29.02.08,10:13
Tiež si neviem dať rady s touto problematikou.
Ak pracuje študentka VŠ - denné štúdium na pracovnú zmluvu, je povinná sa prihlásiť na DDS? Začala pracovať v januári a zatiaľ sa nikde neprihlasovala. Čo je jej povinnosťou?
Ďakujem za radu
Dadena
29.02.08,13:59
Pravdepodobne od Vás žiadali registračný list fyzickej osoby, ktorým ste zamestnanca nahlásili na Sociálnu poisťovňu. Asi tým, že ste zobrali (predpokladám) z Úradu práce znevýhodneného uchádzača, budú Vám z toho ako zamestnávateĺovi plynúť nejaké výhody (príspevok na odvody zo Európskeho sociálneho fondu a pod.).
Jana Motyčková
29.02.08,14:36
Tiež si neviem dať rady s touto problematikou.
Ak pracuje študentka VŠ - denné štúdium na pracovnú zmluvu, je povinná sa prihlásiť na DDS? Začala pracovať v januári a zatiaľ sa nikde neprihlasovala. Čo je jej povinnosťou?
Ďakujem za radu
Do 31.12.2007 bola pri prvom zamestnaní povinnosť pihlásiť sa do II.piliera. Ak 1.zamestnanie vzniklo po 1.1.2008, nie je povinnosť prihlásiť sa do II. piliera. Ak sa ale chce prihlásiť, musí tak urobiť do 6 mesiacov od vzniku zamestnania (týka sa narodených po 31.12.1986).
katjab
04.01.11,21:24
Dobrý večer!
Odpoveď v predošlom príspevku ešte stále platí?
Ďakjem
ferrz
03.02.11,06:53
Dobrý deň vospolok

Ja sa chcem opýtať ako treba postupovať ak sme prijali zamestnanca do prac pomeru a je má aj starobné dôchodkové sporenie. Treba aj tam odniešt prihlášku ako do soc. a zdrav poisťovne? Koľko a ako sa zaň odvádza?