lienka06
08.10.07,22:12
Neviem kam to umiestniť tak to dávam do rubriky Zdravie.v Práci máme riaditeľku ,ktorá jedna s nami ako s malými deťmi ,mení nálady a všetko musí odsúhlasiť.Nie som jediná čo s ňou v tichosti bojuje ,ale bojí sa niečo povedať ,lebo ona má hneď argumenty. Až by som sa odvážila komunikácia by sa zhoršila.Dala by mi to pocítiť iným spôsobom.:( Nemám inú robotu a viem ,že na moje miesto by mala hneď ďalších záujmcov,ale vyťažuje nás na maximum.Viac ľudí kvoli nej odišlo,ale neprizná si to a povie , že ľudia si nevážia prácu.Kolektív je fajn ,dobre si rozumieme ,ale bojíme sa mať aj lepšiu náladu ,lebo vidno ,že jej to prekáža. Smejeme sa keď sa ona smeje.Teraz si položíte otázku ,že to nie je možné. NO cudzí človek by ju charakterizoval ako milú osobu ,ale vie byť zákerná.Je to žena mnohých tvári.A odoberá to dosť energiu. Má ľudí akoby zaškatuľkovaných a podľa toho sa k nim správa aj keď tvrdí ,že je objektívna. A prečo to vlastne píšem? no možno mi niekto poradí ako si nepripúšťať takéto správanie a nedať si odoberať energiu,lebo aj keď sa snažím ,nečakaný útok ma vždy zaskočí a neviem sa brániť.Každý kto prišiel na naše pracovisko a prešiel krst ohňom tak povedal ,že nikdy neveril,že sa tak naozaj správa.A nikto nechce ísť k nám robiť.:(
wierdo
08.10.07,20:18
Práci máme riaditeľku ,ktorá jedna s nami ako s malými deťmi .....Viac ľudí kvoli nej odišlo,.:(

Tak napr. v Irane by si nemala tento problem, tam by ste nemohli mat riaditelku.

No ale vazne, myslim, ze podobny problem ma vela ludi na celom svete. Ber to ako dobry trening pre obdobie, do kedy sa aj ty rozhodne zmenit robotu. Nikdy nevies, koho este v zivote stretnes.
Bastian
09.10.07,05:41
Neviem kam to umiestniť tak to dávam do rubriky Zdravie.v Práci máme riaditeľku ,ktorá jedna s nami ako s malými deťmi ,mení nálady a všetko musí odsúhlasiť.Nie som jediná čo s ňou v tichosti bojuje ,ale bojí sa niečo povedať ,lebo ona má hneď argumenty. Až by som sa odvážila komunikácia by sa zhoršila.Dala by mi to pocítiť iným spôsobom.:( Nemám inú robotu a viem ,že na moje miesto by mala hneď ďalších záujmcov,ale vyťažuje nás na maximum.Viac ľudí kvoli nej odišlo,ale neprizná si to a povie , že ľudia si nevážia prácu.Kolektív je fajn ,dobre si rozumieme ,ale bojíme sa mať aj lepšiu náladu ,lebo vidno ,že jej to prekáža. Smejeme sa keď sa ona smeje.Teraz si položíte otázku ,že to nie je možné. NO cudzí človek by ju charakterizoval ako milú osobu ,ale vie byť zákerná.Je to žena mnohých tvári.A odoberá to dosť energiu. Má ľudí akoby zaškatuľkovaných a podľa toho sa k nim správa aj keď tvrdí ,že je objektívna. A prečo to vlastne píšem? no možno mi niekto poradí ako si nepripúšťať takéto správanie a nedať si odoberať energiu,lebo aj keď sa snažím ,nečakaný útok ma vždy zaskočí a neviem sa brániť.Každý kto prišiel na naše pracovisko a prešiel krst ohňom tak povedal ,že nikdy neveril,že sa tak naozaj správa.A nikto nechce ísť k nám robiť.:(
Urcite by ste jej nemali dovolit, aby sa tak k Vam spravala. Ked Ti povie alebo urobi nieco, co Ti nesedi, tak jej to hned povedz. Bolo by dobre, keby ste to tak robili vsetci. A ak sa ostatni budu bat, Ty sa neboj.
Uz som sa naucil, ze ked si clovek necha na seba nakydat a sa zohne (ze "na udri si"), tak to ten druhy aj urobi a urcite nadobudne pocit, ze ma pravdu a ze kona spravne. Ked sa ale hrdo postavis, povies svoj nazor, pripadne si aj dupnes, tak sa ten druhy mozno zamysli a urcite si Ta bude vazit viac (ked mas pravdu Ty a ked je ten druhy aspon trocha rozumny). Ked ani po nejakom case nebude ziadna zmena v jej spravani, tak odtial odid.:)
lorelei
09.10.07,05:52
Clovek ma byt sam sebou, uz akokolvek. Riaditelke sa to s uplnou prirodzenostou dari:). Bud aj ty sama sebou, niekedy sa sice treba stiahnut a vyckat si ten spravny moment, ale rozhodne som ten typ cloveka, co si vzdy "uprace", alebo naleje "cisteho vina". To neznamena, ze musim byt drza, len chcem povedat to, co je pre mna dolezite a pravdu. Treba riesit veci diplomaticky, a ak je aj hakliva tema, tak pouvazuj, ako neurazit dotycneho a pritom mu povedat o co ide. Ale pozor, nie vsetci ludia chapu hned, niektori nikdy, ale to je uz ich osud. Nase zivoty si musime kormidlovat sami, takze v takych pripadoch sa musime zariadit my. Drzim palce a prajem vela uspechov!:)
hanelie
09.10.07,05:59
a viem ,že na moje miesto by mala hneď ďalších záujmcov,

nikto nechce ísť k nám robiť
ktoré tvrdenie je pravdivé? podľa toho by sa dalo odpovedať,
lenkak
09.10.07,06:05
pre Teba to bude do života tvrdá skúška. Skúsenosť. Máš len dve možnosti, buď každý deň chodiť do roboty s pocitom čo zas bude, alebo odísť a nájsť si inú prácu. Ja som si vybrala druhú možnosť, a stále hovorím, že predchádzajúce zamestnanie bola tvrdou školou pre mňa.
duves
09.10.07,07:01
Tomu sa vravi bossing.
http://www.profesia.sk/cms/budovanie-kariery/vztahy-na-pracovisku/sikanovanie-v-praci-pozna-tretina-slovakov/?cms_id=11423
V kazdom pripade, je to daco, co ta skola nenaucila. Az raz najdes ine miesto a s inym šéfom s velkým "Š" tak budes aspon vediet porovnat.
anaman
09.10.07,07:47
Môj názor, skúste sa na jeden deň "zahrať" na riaditeľku. Skúste riešiť problémy, ktoré sa v organizácii vyskytujú, skúste riešiť aj zložité problémy týkajúce sa existencie pracoviska. Je to ako v rodine rodičia, deti, možno aj svokra a každodenný boj o existenciu a patričnú životnú úroveň. Ako to vidia deti? Ako svokra? A ako rodičia? Zvažujme a zariaďme sa. Veľa šťastia.
habibti
09.10.07,07:59
Naozaj zalezi len od povahy cloveka kolko znesie. Nechcem ti radit aby si odisla, lebo viem ze sa praca tazko hlada. Na druhej strane si zisti ake zdravotne dosledky to moze mat na zdravie cloveka. Tam uz ti prijem ani praca nepomoze. (uzkost, srdcove problemy, depresia a veeeeeeela inych ) V mojej sirsej rodine, ktora je dost pracovne zamerana, t.j. robia kym vladzu a znesu vsetko som si presla - schyzofrenia, astma, tazka depresia, infarkt....Toto vsetko dostali moji blizki ludia, ktori si pracu pripustali...Porozmyslaj.
duves
09.10.07,07:59
Povedal by som to inak: skuste, ci skusme sa zamysliet, ze ci bude pracovisko fungovat bez sefa. Niekedy mam silny pocit, ze tento implanat americkeho pracovneho systemu (kde jeden ma 150 litrov a ostatni po 25)vedie iba k jednemu. K deziluzii a nechuti sa tak nekonecne nechat zdierat a povedat "dost". A monohokrat existuju sefovia podla stareho ceskeho porekadla: "Dejte mi lidi a ja to udelam!"
lienka06
09.10.07,21:18
Clovek ma byt sam sebou, uz akokolvek. Riaditelke sa to s uplnou prirodzenostou dari:). Bud aj ty sama sebou, niekedy sa sice treba stiahnut a vyckat si ten spravny moment, ale rozhodne som ten typ cloveka, co si vzdy "uprace", alebo naleje "cisteho vina". :)
Ďakujem za všetko čo tu bolo napísané,ja si vždy hovorím ,že som sama sebou mimo práce a ináč mám pocit ako nesvojprávna,ale nemôžem jej oponovať robím tam už skoro 20r. a nikdy nebola na to zvyknutá a keď som to aj skúsila tak povedala že som drzá a bolo to ešte horšie.A ja si tiež občas hovorím ,že sú to životné skúšky a dovtedy ma niečo " z hora bude biť po hlave" ,aby som sa spamätala a hľadala niečo iné..no ,ale hovorí sa ,že len to zlé nás práve posúva ďalej,lae som rada,že kolektív je fajn a nemám pocit že si s niekym nerozumiem ,niekdy to býva naopak ,že ten psych.tlak a tá závisť je v kolektíve:o
lienka06
09.10.07,21:40
Ahojte,napísala som sem dopoveď, zobrazila sa len moja spoveď a za tým moja odpoved ako keby to bol niekde inde. No súhlasím so všetkým čo tu je popísané a pomohlo mi to tak ,že mám pocit,že ste tak trochu so mnou a snažíte sa pomôcť mi dobrou radou,ale ako som písala v odpovedi, čo tu nie je ,že všetko zlé nás posúva ďalej a pracujeme tak na sebe..tak ako píšete ,je to ťažká životná škola
kukučka
09.10.07,22:25
sú veru aj ťažšie životné osudy
lienka06
12.10.07,21:11
Už som tu dva razy ďakovala aj napísala svoj názor,ale neumiestnilo ma to asi pod Vás ,ale niekde inde,ale beriem si zo všetkého poučenie a ďakujem za pomoc;)
Kristinka1402
12.01.10,19:05
Ako keby si opisovala moju šéfku. Všetko robím zle, nič nie je správne (pritom mám všetko spravené), za každú malú drobnosť, ktorú zabudnem urobí katastrofu. Pochvalu som od nej v živote nepočula. Takto sa chová nie len ku mne. Pozerám sa, že príspevok je z roka 2007. Zmenilo sa zatiaľ niečo?
Stanislav 1975
12.01.10,20:00
Tomu sa vravi bossing.
http://www.profesia.sk/cms/budovanie-kariery/vztahy-na-pracovisku/sikanovanie-v-praci-pozna-tretina-slovakov/?cms_id=11423
V kazdom pripade, je to daco, co ta skola nenaucila. Az raz najdes ine miesto a s inym šéfom s velkým "Š" tak budes aspon vediet porovnat.

Ja týmto všelijakým anglickým výrazom neviem prísť na chuť-bosing,peting a neviem čo ešte...:D:D:D
deane7
12.01.10,21:20
Nedá mi to, sory ale musím to tu dať.

Čo je to výmena názorov?
To je keď ideš za šéfom so svojim názorom a odchádzaš s jeho.

My sme mali takého šéfa, spísali sme petíciu asi 100 ľudí a riaditeľ ho zrušil.
Eulalia
13.01.10,04:29
Nedá mi to, sory ale musím to tu dať.

Čo je to výmena názorov?
To je keď ideš za šéfom so svojim názorom a odchádzaš s jeho.

My sme mali takého šéfa, spísali sme petíciu asi 100 ľudí a riaditeľ ho zrušil.

No a náš šéf zahlási, že firma nie je demokracia.:mad:
Danila
13.01.10,06:00
Nedá mi to, sory ale musím to tu dať.

Čo je to výmena názorov?
To je keď ideš za šéfom so svojim názorom a odchádzaš s jeho.

My sme mali takého šéfa, spísali sme petíciu asi 100 ľudí a riaditeľ ho zrušil.

No a náš šéf zahlási, že firma nie je demokracia.:mad:Jasné, že nie je.:) Pokiaľ on ju buduje, Vy mu ju likvidujete. Ako naši kamionisti...:rolleyes:
Stanislav 1975
13.01.10,06:13
[QUOTE=Eulalia;1254636]Jasné, že nie je.:) Pokiaľ on ju buduje, Vy mu ju likvidujete. Ako naši kamionisti...:rolleyes:

Dani,až na to,že tí kamionisti majú pravdu...:cool:
deane7
13.01.10,08:07
S kamionistami je to aj o inom. Niečo také je vždy problémom. Štát si nedokáže sám vyberať mýto. Ak sa vyberá v tendri firma, za každou niekto je a každá stojí na jednej strane. Nebuďme naivní, žiadna vláda by nevybrala firmu stojacu na opačnej strane, ani keby bola o dve tretiny lacnejšia. Žijeme už v takom svete. Firma ktorá je čistá od nejakej lobby dnes neexistuje, žiaľ. A bolo to veľmi zle (z opačnej strany dobre) načasované.
Ak by sa zavázdalo vyberanie mýta podobne ako je to v Chorvátsku, tiež by bola nespokojnosť. Keď som bol pred rokmi v Taliansku, tiež boli mýtnice, neviem ako je to tam teraz.
K tej firme, asi malo ministerstvo lepšie preveriť ich systém, no to sa zrejme nedalo skôr, až keď sa systém spustil. Možno mala byť v zmluve aj zmluvná pokuta zahrnutá, ak spustenie zlyhá. Inak jednorázový poplatok za tú krabicu nemôže zrujnovať dopravcu to nech hovoria tomu čo slamu žerie. Vo všetkých krajinách sa mýto vyberá a vraj ešte vyššie než u nás, teda za banány dovezené z Holandska je už mýto v cene zahrnuté a nemyslím že by boli drahšie. Ak sú problémy, treba ich riešiť.
Je jedno ktorá vláda niečo urobí, vždy to bude druhá strana kritizovať a tvrdiť že to je zlé, my to vieme lepšie. A každý sľúbi aj to, čo nesplní. Aj keď by možno chcel, len kde na to vziať.
Teraz výnimočne fandím Sloptovi, aby sa ten počet ministerstiev znížil o 4. Máme štátny aparát ako keby sme mali počet obyvateľov ako Poľsko.

Jaaaj, toto nie je téma o politike, no však ja nepodporujem žiadnu stranu. Iba som sa vyňadril k tým kamionistom.
dalid
13.01.10,09:04
No, ja poznam vyraz mobbing. Sef v predchadzajucej praci by splnal tento profil...

http://magazin.atlas.sk/biznis/kariera/180489/ste-obetou-mobbingu
účtovník 007
13.01.10,09:51
Jasné, že nie je.:) Pokiaľ on ju buduje, Vy mu ju likvidujete. Ako naši kamionisti...:rolleyes:

Síce sme mimo témy, ale Dani toto bolo dobré. Keď som to jeho vyhlásenie počula, skoro som odpadla. No možno "ON" namiesto trúbenia kamionistov počul výstrel z Aurory, to by som pokladala za ohrozenie demokracie;)
delonka
15.01.10,07:37
všetkým,/to myslím tu diskutujúcim/ možno sa mýlim, ale ja budem uznávať len takú demokraciu, keď aj v parlamente bude každý poslanec hlasovať v súlade so svojím svedomím a nie podľa toho, v akej strane je, čiže, keď opozícia dá hlasovať za návrh prospešný slovenskému národu, tak hlasujem!!!!! bohužiaľ, ja to vnímam tak, že aj po Nežnej revolúcii sa hlasuje podľa toho za koho pískam, Koho Dresy nosím....stále platí jedno:" Dajte ľudu chlieb a hry a bude dobre...." a to je smutné, ...
Danila
19.01.10,04:51
všetkým,/to myslím tu diskutujúcim/ možno sa mýlim, ale ja budem uznávať len takú demokraciu, keď aj v parlamente bude každý poslanec hlasovať v súlade so svojím svedomím a nie podľa toho, v akej strane je, čiže, keď opozícia dá hlasovať za návrh prospešný slovenskému národu, tak hlasujem!!!!! bohužiaľ, ja to vnímam tak, že aj po Nežnej revolúcii sa hlasuje podľa toho za koho pískam, Koho Dresy nosím....stále platí jedno:" Dajte ľudu chlieb a hry a bude dobre...." a to je smutné, ......... Sodoma, Gomora...je dohlasované......:rolleyes::)
JajaFabša
19.01.10,05:30
Lienka06, nedala si vedieť, ako to ide dnes. Zmenila si miesto, alebo nebodaj riaditeľka? Zaujímalo by ma, ako si si vyriešila tú "prekérnu" situáciu na pracovisku.
delonka
19.01.10,05:50
...... Sodoma, Gomora...je dohlasované......:rolleyes::)
môžeš použiť rozvité vety? ja som povedala resp.napísala svoj názor, samozrejme, že je to mimo témy, ale potešilo by ma, vedieť čo si myslíš.,

ďakujem za názor...
Danila
19.01.10,14:36
môžeš použiť rozvité vety? ja som povedala resp.napísala svoj názor, samozrejme, že je to mimo témy, ale potešilo by ma, vedieť čo si myslíš.,

ďakujem za názor...mimotemy...ja len že to hlasovacie tlačítko by sme mali. Ešte to svedomie a splní sa Tvoj sen. Ja nesnívam......;)
delonka
20.01.10,07:03
mimotemy...ja len že to hlasovacie tlačítko by sme mali. Ešte to svedomie a splní sa Tvoj sen. Ja nesnívam......;)
... aj ja už prestávam snívať, hoci nemal by to byť sen, chcieť, aby ľudia mali svedomie?! veľmi sa mi páči, ako si to nazvala, hlasovacie tlačítko, je toho veľmi veľa,čo sa nám ľuďom-normálnym, nepáči, zatiaľ som však nenašla odpoveď, ako to zmeniť, alebo aspoň) prispieť mááálilinko k tomu,aby to nebolo ešte horšie... želám ti všetko krásne...
robert36
03.02.10,15:28
Ja som prešiel už niekoľko robôt a mám skúsenosti s takýmito ľuďmi. Bohužiaľ Slovák je taký, že nechá na sebe drevo rúbať. V predošlej robote sme mali šéfa pekného BLBCA a tak sme dali zamestnanci hlavy dokopy a pekne sme mu zakúrili. Po troch mesiacoch to vzdal a odišiel sám. Dostali sme super vedúceho, akurát ja som zo zdravotných dôvodov už nevládal vykonávať prácu tak som musel zmeniť povolanie. A teraz to najlepšie. Pred Vianocami mi zavolal sám nový vedúci a pozval ma na Vianočný večierok i napriek tomu že som v tej firme už nepracoval. Normálne ma šokol. Zábava bola super a všetci moji bývalí kolegovia sú spokojný a sú super kolektív na čele s Vedúcim.
Takže netreba sa báť. Aj ten čo má funkciu sa dá nahradiť, len na to treba viac odhodlaných ľudí.
Pachole
05.02.10,13:18
Tihle šikanující šéfové jsou jasné ukázky psychických manipulantů. Vřele doporučuji knihu Izabel Nazaret Aga: Nenechte sebou manipulovat. To je přímo bible, jak tyhle syčáky poznat, odrazit je a účinně se bránit. Měl by to mít každý na nočním stolku a denně povinně číst.
Laco-monter
05.02.10,13:24
Neviem kam to umiestniť tak to dávam do rubriky Zdravie.v Práci máme riaditeľku ,ktorá jedna s nami ako s malými deťmi ,mení nálady a všetko musí odsúhlasiť.Nie som jediná čo s ňou v tichosti bojuje ,ale bojí sa niečo povedať ,lebo ona má hneď argumenty. Až by som sa odvážila komunikácia by sa zhoršila.Dala by mi to pocítiť iným spôsobom.:( Nemám inú robotu a viem ,že na moje miesto by mala hneď ďalších záujmcov,ale vyťažuje nás na maximum.Viac ľudí kvoli nej odišlo,ale neprizná si to a povie , že ľudia si nevážia prácu.Kolektív je fajn ,dobre si rozumieme ,ale bojíme sa mať aj lepšiu náladu ,lebo vidno ,že jej to prekáža. Smejeme sa keď sa ona smeje.Teraz si položíte otázku ,že to nie je možné. NO cudzí človek by ju charakterizoval ako milú osobu ,ale vie byť zákerná.Je to žena mnohých tvári.A odoberá to dosť energiu. Má ľudí akoby zaškatuľkovaných a podľa toho sa k nim správa aj keď tvrdí ,že je objektívna. A prečo to vlastne píšem? no možno mi niekto poradí ako si nepripúšťať takéto správanie a nedať si odoberať energiu,lebo aj keď sa snažím ,nečakaný útok ma vždy zaskočí a neviem sa brániť.Každý kto prišiel na naše pracovisko a prešiel krst ohňom tak povedal ,že nikdy neveril,že sa tak naozaj správa.A nikto nechce ísť k nám robiť.:(
Voči takýmto nadriadeným sa nedá bojovať iným sposobom ako čakať na ich chyby a prehmaty a na základe nich takému človeku nahlodať dobrú povesť a pri závažnej chybe sa ho pokúsiť odstaviť.
Lenže ten ,čo to chce urobiť vždy hraje VABANK a musí si byť tiež toho vedomý.
ubka
06.02.10,23:42
Ak človek nezvláda šikanovanie na pracovisku, najlepšie je poobzerať sa čím skôr po novom zamestnaní, lebo skôr, či neskôr k tomu príde a môže odísť bez straty zdravia. Je to hrozné ak si nadriadený neváži prácu zamestnancov, no jeho správanie sa nezmení. Tak ako to povedal jeden z popredných vodcov národa, "kto je vo vedení, ten má moc!" ..a proti moci, niet pomoci...
delonka
08.02.10,06:10
Voči takýmto nadriadeným sa nedá bojovať iným sposobom ako čakať na ich chyby a prehmaty a na základe nich takému človeku nahlodať dobrú povesť a pri závažnej chybe sa ho pokúsiť odstaviť.
Lenže ten ,čo to chce urobiť vždy hraje VABANK a musí si byť tiež toho vedomý.
áno, presne tak som postupovala, resp. čakala na takú situáciu a vieš ako to dopadlo? môj priamy nadriadený ma nedokázal obhájiť pred riaditeľom firmy, skonšatoval, že mu je to veľmi ľúto, že vie, že ten riaditeľ príde na to, že urobil chybu, ale už neskoro, až ex post.,upozornila som riaditeľa, že jeho rozhodnutia, sú manažerské chyby, to som asi nemala., vedela som, že ten môj priamy nadriadený mi je naklonený a takisto potrebuje prácu, tak som ustúpila ja, ukončila prac.pomer a čuduj sa svete, v rámci 3-mesačnej skúšobnej doby som sa z druhého prac.miesta vrátila!? po celé tri mesiace som dostávala signály, aby som sa vrátila, a tak som to urobila, bol mi zdvihnutý plat a náš pán riaditeľ sa veľmi potešil, že som späť a budem oporou teamu so svojimi skúsenosťami., po troch rokoch sa sitácia zopakovala a ja som na to doplatila svojim zdravím., neľutujem to, že som sa vrátila, boli to pre mňa veľmi užitočné roky, robila som prácu, ktorú milujem,naučila som sa veľa nového, neviem, neviem si dať odpoveď na to, prečo? asi máme v osude, že dokážeme ísť spolu len krátky čas, myslím - toho riaditeľa a seba., za seba môžem s čistým svedomím vyhlásiť, nerobila som podrazy, veľmi som si vážila, že ma zobrali späť a vždy som si vážila jeho prácu, aj keď posledné roky som mala výhrady k jeho niektorým rozhodnutiam.
Charon
08.02.10,15:55
Odporúčam sa obrátiť sem: http://www.snslp.sk/

Ich názor na bossing je taký, že netreba odísť, treba sa brániť. Viem, že je to ťažké, ale zavolaj tam, poradia Ti... Sú tu od toho.

Môj názor na bossing a hromadný zákrok:
Nik nepôjde do toho s Tebou. Nik nebude svedčiť proti vedeniu. Každý má silné reči iba dovtedy, pokiaľ nedôjde k boju a to už radšej cúvnu. Budú sa tváriť, že sa ich to netýka a v kútiku budú dúfať, že sa to vyrieši. Viem o čom píšem.
delonka
09.02.10,05:40
Odporúčam sa obrátiť sem: http://www.snslp.sk/

Ich názor na bossing je taký, že netreba odísť, treba sa brániť. Viem, že je to ťažké, ale zavolaj tam, poradia Ti... Sú tu od toho.

Môj názor na bossing a hromadný zákrok:
Nik nepôjde do toho s Tebou. Nik nebude svedčiť proti vedeniu. Každý má silné reči iba dovtedy, pokiaľ nedôjde k boju a to už radšej cúvnu. Budú sa tváriť, že sa ich to netýka a v kútiku budú dúfať, že sa to vyrieši. Viem o čom píšem.
Napísal si veľkú pravdu, aj to som zažila, ked som bola vo výpovedi, tak kolegyňa, ktorú som považovala za "spriaznenú dušu" sa bála stretnúť so mnou mimo pracovnej doby, t.j. v jej aj v mojom voľnom čase, veľmi ma to ranilo., samozrejme, že potom si už človek upraví mienku o takých ľuďoch.,
naozaj ti verím, že vieš o čom píšeš., všetko dobré ti želám.,
tvoj doporučený link som si uložila., ďakujem
Pachole
09.02.10,06:41
Řešení bolí, protože to je práce. Nelze čekat na chyby druhého a na těch ho nachytat tak nějak zpoza buku a pak na něj žalovat.... Do očí nic, ale počkej,já ti to natřu u nadřízených, tedy já sama bezmocná budu hledat pomoc u mocných.

Ne. Je třeba dát najevo, že nejsem bezmocná. Ohradit se hned, jakmile se mi děje něco, s čím nesouhlasím. Nekřičte na mě, dal jste mi víc úkolů, než lze stihnout, nedal jste mi dostatečné podklady... jednat na rovinu, jasně vyjádřit rozpory nebo nevhodné chování protistrany. Nenechat na sobě dřevo štípat.

Netvářit se jako oběť. Pokud budete před psem utíkat, křičet a mávat rukama nad hlavou, těžko mu vysvětlíte, že vás nemá honit. S lidmi je to podobné - když budete pořád jen uhýbat, spousta lidí si do vás ráda obrazně "kopne". Třeba jen ze zvědavosti, jak moc musí kopnout,aby vás to donutilo bránit se. Děti rády provokují zvířata ze zvědavosti, dospělí to dělají s lidmi....

Každý je jen tak silný, jak je silný soupeř. Slabým se vládne snadno, u silných může šikanující narazit.

Pokud má slabý člověk strach vzepřít se, nezbývá mu nic jiného, než se se situací smířit nebo ji opustit. Nikdo jiný jeho boj za něj nevybojuje. Je to stejné u partnerů alkoholiků, v nespokojeném manželství, v nespokojeném pracovním poměru. V každém vztahu, který tvoří lidi.
ubka
11.02.10,14:03
Delonka, ja si uvedomujem, že ľahšie sa radí ako zvláda situácia, potešenie na mojej strane, že sa Ti po opätovnom návrate darilo, no neviem, či Ti to stálo za tú stratu zdravia. Neviem, aký druh Tvojej práce Ťa uspokujuje, ale mala by si si viac dôverovať, čo takto zriadiť si Tvoj úspešný tým ! :-) Určite by si bola spokojnejšia, ak si to dokázala pre iného, pocit "vlastníctva" v Tvojom týme Ti prinesie úplne iné uspokojenie. Držím palce k odvahe.
delonka
12.02.10,06:43
Delonka, ja si uvedomujem, že ľahšie sa radí ako zvláda situácia, potešenie na mojej strane, že sa Ti po opätovnom návrate darilo, no neviem, či Ti to stálo za tú stratu zdravia. Neviem, aký druh Tvojej práce Ťa uspokujuje, ale mala by si si viac dôverovať, čo takto zriadiť si Tvoj úspešný tým ! :-) Určite by si bola spokojnejšia, ak si to dokázala pre iného, pocit "vlastníctva" v Tvojom týme Ti prinesie úplne iné uspokojenie. Držím palce k odvahe.
Milá Ubka,

môj vek, resp. plus už aj zdravie v tomto momente ,nemám na to, aby som išla vlastnou cestou., pýtaš sa, že či mi ten návrat stál za to - strata zdravia atď., po prvé, ani ma nenapadlo, že by to mohlo tak dopadnúť, ked som sa vrátila, vysoko som hodnotila, že volali ma oni späť, zvýšili mi plat a ja som mala možnosť a priestor pomáhať dcére, ktorá práve končila gymnázium,-hľadať vhodnú VŠ, čiče prístup na internet, k tlačiarni., a naozaj - vrátila som sa k práci, ktorá ma tešila,to bolo pre mňa veľmi dôležité - spätne, ked si preberám tie udalosti, tak som dospela k záveru, človek nikdy nemôže mať všetko - v tom období som mala viac pozitív ako negatív - práca ma bavila, mala som možnosť pomôcť dcére, boli tam kolegyne, na ktoré som sa každý deň tešila a tie "malé" negatíva - dlhé cestovanie, aj iní kolegovia, nebrala som to ako nevýhodu., ked sa začali moje zdravotné problémy, uťala som to hned v začiatkoch, uvedomila si vážnosť situácie, ale ked mám vyhodnotiť tie tri roky, myslím, že som tam zažila viac pekných chvíl ako zlých, takže tak ubka. , ale máš veľkú pravdu-nebrala som vážne signály, ktoré vysielalo moje telo, je mi ľúto, s tým už však teraz nespravím nič, ale sa budem snažiť udržať to aspoň tak ako to je., veľmi ti ďakujem, že si ma "prinútila" k tejto úvahe., želám ti len to najlepšie a krásne dni., a tí, ktorí to čítajú, poučte sa z toho., myslite na seba.
csillag3112
16.12.11,14:59
Tak takto to funguje aj u nas. Kazde rano nastup sefa a mavanie papiermi pred nosom ze ma na nase miesta kopu dalsich ludi, a bacha na maldsich maju malo skusenosti a preto su na nic, skuseni ludia su lepsi, a vobec ma niekto pravo robit na nas takyto mobbing ? Stres a nervy na dennom poriadku, strach co i len prist do prace a chran panboh zacat sa branit !!! Alebo nieco naviac riesit uvazujem o rieseni na inspektorate prace a ak neprestanu som schopna udat ich za psychicky teror ! Poradte !
Sylvinka35
14.01.12,20:22
:-) A ja ze to iba u nas sa deju take veci... Bola som na tom presne rovnako - az do chvile, ked som si povedala DOST! Od tej chvile som sa branila zubami nechtami, no napokon som sa rozhodla odist. Nie, neutiekla som, kolegyne krutili hlavami, ze teraz, ked som si konecne prestala dat skakat po hlave a povedala som si otvorene svoje nazory vratane tych na jej nemozne otrokarske spravanie, ze teda teraz mam zostat, naco odchadzat. Ale ja som pochopila, ze "pod touto xantipou" sa ostat neda. Zdravie mame fakt len jedno. A pozerat sa na ofucany xicht, ktory v praci neprelozi ani krizom slamy a cely den pretelefonuje s rodinou, kym my cele spotene casto nestihame ani obed - to by ma priviedlo k istemu infarktu. Ale ako tu uz ktosi povedal - toto ma pre mna jedno velke pozitivum - bola to pre man uzasna skola. Ja, "takmer husicka" po materskej dovolenke s pocitom, ze svet je taky dobry ako tie deticky, som pochopila, ze bohuzial su aj ine pripady. Hold, moja sefka ma naucila jedno - ako sa NIKDY nespravat. A som jej za to vdacna :-)))
KatarinaNR
14.01.12,20:53
áno, aj ja som mala podobnú šéfku ako píše Sylvinka35, čistá katastrofa, na ľudí ziapala, že sa pred ňou vážne rozplakali aj chlapi, a to už bolo silné kafe. My povedzte kto takých šéfov na tie pozície vyberá???
myara
15.01.12,06:40
aj my sme mali takuto sefku, bola to mlada baba (27 rocna), ale strasne naladova, jedine jej pozitivum bolo, ze sa naozaj rozumela nasej robote, ludia sa normalne bali chodit domov po skonceni pracovnej doby, lebo mala kancel akurat pri vychode, a vzdy otvorene dvere :) ked sa niekto smial, hned vykrikovala, ze co sa smeje, psycho
vzdy som k nej chodila po obede, ked bola najedena, vtedy bola spokojna a nic nehrozilo
nakoniec to dopadlo tak, ze ju presunuli do ineho statu, co sa jej teda vobec nepacilo, za to nam vsetkym velmi :)
ked uz bola prec, sem tam prisla na navstevu, a bola ako med, a stale hovorila, ze by sa k nam chcela vratit

osobne si myslim, ze zeny su priserne sefky, bud sa spravaju ako taketo panovacne mrchy, alebo sa vsetkeho boja, a stale stresuju
duves
15.01.12,06:53
áno, aj ja som mala podobnú šéfku ako píše Sylvinka35, čistá katastrofa, na ľudí ziapala, že sa pred ňou vážne rozplakali aj chlapi, a to už bolo silné kafe. My povedzte kto takých šéfov na tie pozície vyberá???
Obyčajne to býva vo firmach, kde taky človek je od založenia. No a vraj to ma za dlhoročné pracovanie pre firmu. Ja som niečo podobne zažil v banke na pobočke - 1996. A som ale rad, že teraz viem rozoznať a važiť si človeka na do mnou, čo vie naozaj slušne s ludmi pracovať.
alabut
15.01.12,07:13
Azapad, ja ked vidim nasranu zenu, tak v mysli tuzim, aby sa usmiala. Dovtedy ju uriekam, kym sa neusmeje. A ono to funguje. :-)
duves
15.01.12,07:21
No ano, je umenie pracovať s ludmi. Je to o vzajomnej koleracii a ak nikto necgce naladiť usmev, tak tam nebude pohoda.
Jurivo
15.01.12,12:16
duves
15.01.12,16:19
No ja už mam nejaky rok za sebou v takom otvorenom priestore. Treba sa s tym naučiť žiť.
korela
15.01.12,16:41
Je rozdiel, či človek pracuje na pobočke v banke, kde prichádza do styku s de facto kľudnými klientmi, alebo robí akúkoľvek inú, ale najmä tvorivú prácu. Redaktori, projektanti a pod. Banky pre normálnu verejnosť mali vždy otvorené priestory.
Zimama
15.01.12,16:57
... už keď som videla tento druh "kancelárií" ešte len v amerických filmoch, som si pomyslela, že z tohto nemôže vzísť nič dobré... :o

Nie je to pre každého - ja sama si neviem ani predstaviť byť celých 8 hodín všetkým na očiach... :eek:
KatarinaNR
15.01.12,17:04
no ja som robila v Sony v NR, veľmi som sa tam tešila, jednoducho svetová prosperujúca firma, keď som vošla do tých dverí, fuuuu ani neviem popísať ten pocit. Asi 120ľudí v kancelárií a to sme bola malá kancelária, kde bolo len ekonomické oddelenie a IT, fu keď mal číňanec konferenčný hovor, museli sme si dať slúchadlá s hudbou na uši, lebo to sa nedalo. To nebolo všetko, ja ako finančný kontrolór a teda aj všetci ostatní administratívny pracovníci sme sa museli obliekať do takej antisexuálnej vesty a takých topánok umelých, v ktorýcch sa potili nohy a ktoré boli rovnaké pre mužov a ženy. Ja sa rada obliekam a každý človek myslím, teda väčšina dáva svoju osobnosť najavo aj spôsobom prejavu a aj toho vizuálneho, a mala som teda čo robiť aby som sa ja sama so sebou s tým stotožnila, ako koľvek som si to nahovárala, nedarilo sa mi to. Nebolo to to pravé orechové a pritom som sa tam tak tešila.......
mám rada ľudí a som spoločenský typ ale toto pri práci s číslami mi vôbec nevyhovovalo, nedalo sa sústrediť, veľmi veľa ľudí všade......telefony, konverencie, porady, to všetko v tej jednej miestnosti......len toľko môj osobný postreh
Rozalka
15.01.12,17:33
... už keď som videla tento druh "kancelárií" ešte len v amerických filmoch, som si pomyslela, že z tohto nemôže vzísť nič dobré... :o

Nie je to pre každého - ja sama si neviem ani predstaviť byť celých 8 hodín všetkým na očiach... :eek:
Máš aj pozitívne skúsenosti s ich priblblými filmami (typu ona chce byť hlavná roztlieskavačka, on hrdina v bejzbale; ona preafektovaná "embr alebo rejčl alebo hedr" sa zamiluje do drogového dílera; ona ho má rada, on ju nie, potom on ju áno, ona už nie; a pod)?
korela
15.01.12,18:03
... už keď som videla tento druh "kancelárií" ešte len v amerických filmoch, som si pomyslela, že z tohto nemôže vzísť nič dobré... :o

Nie je to pre každého - ja sama si neviem ani predstaviť byť celých 8 hodín všetkým na očiach... :eek:
Pracoviská tohto druhu sa vyskytli na Slovensku už za 1. ČSR, boli to zhodou okolností účtarne (nemecká firma). Šéf za sklom. Pracovníci už v tej dobe neboli spokojní. Avšak platové podmienky boli na tú dobu nadštandardné aj pre maturanta bez praxe.
Dnes človek stráca sám seba, prichádza o "bublinu". Všade tesno. Ešte aj na cestách človek stráca súkromie, hromadná doprava prepchatá, v zápchach auto na aute, okolo nás kedysi na výpadovke z mesta (BA) prešli tri autá za deň, dnes nekonečné kolóny.
Každý všetko nepreberá.
Viem, že firmy napr. vo Švédsku ak ide o projektové kancelárie alebo redakcie, tak ľudia pracujú doma. Stretnú sa raz denne alebo podľa potreby ak ide o teamovú prácu na cca 2 hod. a rozídu sa po svojom tvoriť. Je to ekonomickejšie a ľudskejšie.
Určite nie všetky, ale u nás sa takto asi nepracuje.
Farmácia prekvitá ako nikdy predtým.
duves
17.01.12,09:00
korela (http://www.porada.sk/member.php?u=4136) 15.01.12, 18:41
Je rozdiel, či človek pracuje na pobočke v banke, kde prichádza do styku s de facto kľudnými klientmi, alebo robí akúkoľvek inú, ale najmä tvorivú prácu. Redaktori, projektanti a pod. Banky pre normálnu verejnosť mali vždy otvorené priestory.




Aj na ústredí su ludia v otvorených priestoroch, ak to počítam, tak možno aj 5-6 rokov mam tak za sebou.
duves
17.01.12,09:04
......finančný kontrolór a teda aj všetci ostatní administratívny pracovníci sme sa museli obliekať do takej antisexuálnej vesty ......
A mali by si obliecť sexuálnu vestu?
Čo kedysi dielňa? Tam sa chodilo v monterkach. Mne tak otec pracoval vyše 40 rokov. Nič v zlom, robili tam aj ženy. Mysliš, že sa mohli sťažovať, že je to antisexuálne?
korela
17.01.12,10:07
A mali by si obliecť sexuálnu vestu?
Čo kedysi dielňa? Tam sa chodilo v monterkach. Mne tak otec pracoval vyše 40 rokov. Nič v zlom, robili tam aj ženy. Mysliš, že sa mohli sťažovať, že je to antisexuálne?
Nakoniec išlo o kanceláriu, nie o výrobný priestor. Mňa pohoršili viac ako vesty (rovnošaty), umelohmotné topánky. Ak boli uzavreté, byť v nich počas celej pracovnej doby je zdraviu ohrozujúce.
Ak bola ešte aj vesta z nejakého nemožného lacného materiálu a farby..., normálny človek zdrhne. Ak sa dá.
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif


Kedysi dielňa? Aj dnes. To nie je rovnošata, ale pracovný odev. Ak sa niekomu začnú namotávať montérky, alebo nedajbože vlasy na sústruh...
KatarinaNR
18.01.12,19:35
no duves, ale to sme všetci v kancli sedeli celý deň za pc, načo tie vesty? Topánky? hrozné umelé, mne teda bežne noha nesmrdí ale toto bol čistý des. Cez leto zima. Sedela som mala som šál, silonky, nohavice, vonku 33stupňov, no prečo? lebo 150ks počítačov potrebuje zimu, potom ten pocit keď som vyšla von........ nešlo mi o to, že tie vesty sú antisexuálne, ale boli zbytočné, niekoho blbý výmysel, úplne neopodstatnený, zbytočný. Klíma fúkala všade, keď začala chrípkové obdobie, všetky bacile kolovali..........a mohla by som ešte pokračovať...
KatarinaNR
18.01.12,19:39
...korela zrejme dobre vie o čom píšem, keďže tie topánky...... :-)