Lucyweb
09.10.07,08:24
Pekný deň, ja by som niekoho veľmi rada poprosila o radu, mam jeden softwer vola sa Scala v ktorom je aj okrem ineho financny modul a pri uctovani evidencie Majetku a zaradeni do uzivania, tento softwer vyzaduje uctovanie na akychsi docasnych uctoch - accrued asset ....napriklad computers, alebo nieco ine. Z hľadiska nášho účtovníctva neviem či je možné alebo resp. aký účet mam použiť a zadať do účtovnej osnoväy pri účtovaní majetku.
Tuto sa to uctuje automaticky ako : Accrued Asset/Dodavatelia a potom nasledne napr. 022/Accrued Asse Vehicles. tento docasny ucet sa tam neda obist a musim ho pouzit. Preto ma vobec nenapada, co za ucet treba zadefinovat ktory bude sluzit na Accrued Asset.....napr.Pocitac.
dakujem
ekopo
09.10.07,06:42
V tomto Ti nepomôžem, ale chcem upozorniť na zákon o účtovníctve § 4 ods 8 kde sa hovorí: Účtovná jednotka je povinná viesť účtovníctvo a zostaviť účtovnú závierku v štátnom jazyku. Účtovný doklad vyhotovený v inom ako štátnom jazyku musí spĺňať podmienku zrozumiteľnosti podľa § 8 ods. 5.
Spĺňa toto daný program? Pretože podľa popisu ktorý uvádzaš tak asi nie.
keď už som neodpovedal na zadanie, tak aspoň posuniem otázku.