xmarcelx
09.10.07,08:33
Dobrý deň,

veľmi by som Vám bol vďačný, keby ste reagovali na túto tému a vopred ďakujem všetkým, ktorí sa zapoja do diskusie.

Minulý týždeň som si osobne vyzdvihol oznámenie o odmietnutí zápisu do obchodného registra. Chcel som si založiť s.r.o. a niektorých chýb som si vedomý, napr. mi chýbala v zakladateľskej listine vetička, že podľa § 110 ods.1 písmena i) Obchodného zákonníka osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť nie sú poskytnuté žiadne výhody.
Inak myslel som si, že preukazovanie vlastníctva k nehnuteľnosti stačí dokozavať listom vlastníctva len na živnostenskom úrade, ale asi to neplatí všade rovnako. Má niekto iný podobné skúsenosti?

Mohli by ste prosím poradiť ako sformulovať námietky proti odmietnutí zápisu do obchodného registra? Nemám šajnu ako sformulovať tento dokument tak, aby som na nič nezabudol a všetko dopadlo dobre a k spokojnosti registračného súdu.

Mohli by ste mi prosím poslať nejaké vzory, ktoré už obstáli pred súdom?

Ešte raz ďakujem

S pozdravom
Marcel
hanelie
09.10.07,06:38
niektorých chýb som si vedomý

Mohli by ste prosím poradiť ako sformulovať námietky proti odmietnutí zápisu do obchodného registra? Nemám šajnu ako sformulovať tento dokument tak, aby som na nič nezabudol a všetko dopadlo dobre a k spokojnosti registračného súdu.

prečo chceš písať námietky? treba odstrániť nedostatky, zbytočne budeš zdržovať schvalovací proces
xmarcelx
09.10.07,06:55
Fakt stačí odstrániť nedostatky bez nejakého listu? Musím prepracovať zakladateľskú listinu a dodať list vlastníctva. Stačí, keď predložím na podateľni opravené dokumenty?

Námietky som chcel písať preto, pretože tie považuje registračný súd za opravný prostriedok, alebo sa mýlim?
hanelie
09.10.07,08:00
Fakt stačí odstrániť nedostatky bez nejakého listu
fakt stačí....:)
josh
09.10.07,14:20
fakt stačí....:)
hanelie, jedinou moznostou je podat namietky v stanovenej lehote (15 dni)
hanelie
09.10.07,14:40
hanelie, jedinou moznostou je podat namietky v stanovenej lehote (15 dni
o čo sa opiera toto tvrdenie?
josh
10.10.07,04:15
o čo sa opiera toto tvrdenie?
o zakon :)
tvoje?
Dáša_
10.10.07,04:21
Inak myslel som si, že preukazovanie vlastníctva k nehnuteľnosti stačí dokozavať listom vlastníctva len na živnostenskom úrade, ale asi to neplatí všade rovnako. Má niekto iný podobné skúsenosti?


Marcel

Ja mám skúsenosť s trenčínom - Okrem LV požadovali aj potvrdenie o pridelení súpisného čísla.

Súhlasím - podávaš námietky plus odstrániš chyby.
hanelie
10.10.07,06:49
o zakon :)
tvoje?
zákon je niekedy mocnejší ako logika /to je údel niektorých zákonov, že s logikou nemajú nič spoločné/
ospravedlňujem sa za svoje tvrdenie;)