Tomi
17.06.04,12:24
Neniem ako posúdiť storno dokladu z ERP, predávame nahradné diely a ak zákaznik niečo kúpi a následne zistí, že tovar mu nevyhovuje npr. typ tak robýme storno. Máme to posudzovať ako dobropis a uvádzať do r. 23 daňového priznania? Má s tým niekto skúsenosť. Ďakuje za každú odpoveď.
Braňo
17.06.04,10:52
Nechcem poučovať, ale to "robýme" mi skoro vypichlo oko.
Vybrané slová po r :
ryba, rýchly, ryť, rýpať, hrýzť, kryť, koryto, korytnačka, strýc, ryčať, ryža, bryndza

Odvodené slová
ryba rybník, rybárčiť, rybačka, Rybiny
ryk ryčať
rýdzi rýdzik, rýdzosť
ryha ryhovať
rýchly rýchlik, zrýchliť, urýchliť, zrýchľovať, urýchliť
rýpať rypnúť, rypák, rozrýpať
rysavý ryšavý
rys rysovať, narysovať, obrys, pôdorys
ryť /zem/ vyryť, rozryť, rydlo, rýľ, rýľovať
brýzgať nebrýzgať
hrýzť vyhrýzť, nahrýzť, vyhrýzať, hryzovisko
koryto korytnačka, Korytnica
kryť ukryť, skryť, zakryť, krytina, prikrývka, pokrývač, úkryt, zákryt
strýc strýčko
trysk vytrysknúť
trýzniť trýzeň, tryzna
ryža ryžovisko, ryžovať
bryndza bryndziar, bryndziarsky, bryndzovník
zuzi
17.06.04,11:34
Tá tvrdka je po b.

Radšej teda vybrané slová po b...:D
Braňo
17.06.04,11:52
B
by, aby, byť (som, si), bystrý Bystrica, Bytča, byť, nábytok, bydlisko, bývať, príbytok, dobytok, obyčaj, kobyla, býk

Odvodené slová
by aby, žeby, čožeby, keby, akoby
býk býček, býčí, býkovec
bylina bylinný, bylinár, byľ, bylinožravec
bystrý bystrina, Bystrica, bystrosť, zbystriť
Bytča bytčiansky
byť bytie, blahobyt, živobytie, bývať, bývalý, starobylý, obydlie, obyvateľ, byt, bytná, zbytočný, dobytok, neodbytný (čo nejde na odbyt), dobyť
byvol byvolí
obyčaj obyčajný, neobyčajne
:-)
Viera
17.06.04,12:07
Ja si myslím, že je to oprava základu dane ( dobropis ) a malo by to ísť do riadku 23. Ale asi by mal byť ešte vyhotovený nejaký reklamačný doklad ( zápis ), aby ste mohli potvrdiť, že to skutočne tak bolo a nestornujete si tržby len tak ... Pri jednej daňovej kontrole okrem dobropisov od nás žiadali aj reklamačné doklady...
AlaNR
17.06.04,12:37
Myslím si ,že pri tejto poradni nejde o formálnu stránku príspevkov-gramatiku,ale o obsah-daňový a účtovný.Za ypsilon nikto z DÚ nedá pokutu.Verím,že sa na to zle
pozerá,ale gramatika, nie je účelom tejto diskusie aj keď mi dobre padlo zopakovanie
vybraných slov.Pekný deň
Zuzka
17.06.04,15:58
Od storno dokladu z ERP-é, po vybrané slová po er a bé.
juko
17.06.04,16:07
neviem, či robím správne, ale storno bloky z ERP večer pred uzávierkou odstornujem a spolu ich pripnem k príjmovému dokladu. Tým pádom mi to do tržieb vôbec nejde.
Daniela
18.06.04,04:17
JUKO presne tak to je. Audit s tým nemá problém a DÚ tiež.
Tomi
18.06.04,06:34
Nechcem poučovať, ale to "robýme" mi skoro vypichlo oko.
Vybrané slová po r :
ryba, rýchly, ryť, rýpať, hrýzť, kryť, koryto, korytnačka, strýc, ryčať, ryža, bryndza

Odvodené slová
ryba rybník, rybárčiť, rybačka, Rybiny
ryk ryčať
rýdzi rýdzik, rýdzosť
ryha ryhovať
rýchly rýchlik, zrýchliť, urýchliť, zrýchľovať, urýchliť
rýpať rypnúť, rypák, rozrýpať
rysavý ryšavý
rys rysovať, narysovať, obrys, pôdorys
ryť /zem/ vyryť, rozryť, rydlo, rýľ, rýľovať
brýzgať nebrýzgať
hrýzť vyhrýzť, nahrýzť, vyhrýzať, hryzovisko
koryto korytnačka, Korytnica
kryť ukryť, skryť, zakryť, krytina, prikrývka, pokrývač, úkryt, zákryt
strýc strýčko
trysk vytrysknúť
trýzniť trýzeň, tryzna
ryža ryžovisko, ryžovať
bryndza bryndziar, bryndziarsky, bryndzovníkDúfam že sa ti nikdy nestalo, že si spravil hrúbku. Pozor na oči!:mad:
Danka Kosibová
23.06.04,13:21
neviem, či robím správne, ale storno bloky z ERP večer pred uzávierkou odstornujem a spolu ich pripnem k príjmovému dokladu. Tým pádom mi to do tržieb vôbec nejde.juko, mohol by si mi to presnejsie popisat. Co myslís pod tym "večer pred uzávierkou odstornujem" A este nieco, dobre chapem, storno. Robi sa,kym este nie je vytlaceny celkovy blocek???? A ked je uz vytlaceny, robim refundáciu???
ci som uplne mimo???
juko
23.06.04,13:49
Keď cez de) predavačka urobí chybný blok, napr. nablokuje iný tovar a pod., večer ešte pred urobením uzávierkových operácií na pokladni má manažér možnosť takýto blok vystornovať a až potom urobí uzávierkové operácie na pokladni. Tým sa tento blok vôbec nedostáva do obratu. Refundácia je niečo úplne iné. Storno blok však treba spolu s pôvodným blokom pripnúť k príjmovému dokladu a treba ho mať podpísaný od predavačky, ktorá tento blok vystavila.
petra
28.07.04,08:38
Co mam robit v pripade, ak vraciam tovar nakupeny v hotovosti, tj, ze mam doklad z ERP? V tom nemenovanom obchode mi zobrali original doklady, ktore boli uz zauctovane a DPH uplatnena. Oni si to u seba vystornovali v plnej vyske a mne dali novy doklad len na tovar, ktory mi vlastne zostal. dakujem za odpoved
Luckasari
28.07.04,08:58
no ja by som im originaly neodovzdala, kedze ich potrebujem do uctovnictva, nedali by sa este vypytat spat? a oni nech si urobia kopiu (vlastne maju aj zaloznu kopiu v pokladni)
rosemary
28.07.04,09:19
pre Braňa. Obdivujem, že v tejto hektickej dobe máš v hlave všetky vybrané aj odvodené slová. Klobúk dolu.
MirkaV
29.07.04,05:47
Bola som na skoleni davnejsie a prave tam sme sa o tom bavili, pretoze aj nasa firma predava cez ERP. A vysledok? ..... storna z ERP netreba davat zvlast do riadkov 23,24 ale treba odpocitat v ramci 1,2,3.
mudroš
29.07.04,10:54
Mylím si, že tak ako to uviedol JUKo nebol problém do 1.5.2004.
Podľa nového zákona o DPH je ale za určitých okolností doklad z ERP "faktúra" podľa nového zákona o DPH. Potom storno dokladu je faktúra podľa § 75 ods. 7. Neviem ako by sa dalo doržať, že na doklade bude uvedené poradové číslo pôvodnej faktúry. Na to sa asi pri tvorbe zákona tiež neprišlo.
Najlepšie by bolo požiadať o stanovisko DÚ alebo daňové riaditeľstvo. Možno neodpovedia, ale aspoň budeš krytý, že si sa snažil to urobiť dobre. Že to zákon nerieši, ako ostatne aj veľa iných vecí, nie je chyba daňovníka.

P.s. viem že hrubky ťahajú oči, ale často sa človek sústredí na obsah a nie na formu. Potom sa to stane a možno už nie je čas kontrolovať text.
Oldi
29.07.04,11:13
Mylím si, že tak ako to uviedol JUKo nebol problém do 1.5.2004.
Podľa nového zákona o DPH je ale za určitých okolností doklad z ERP "faktúra" podľa nového zákona o DPH. Potom storno dokladu je faktúra podľa § 75 ods. 7. Neviem ako by sa dalo doržať, že na doklade bude uvedené poradové číslo pôvodnej faktúry. Na to sa asi pri tvorbe zákona tiež neprišlo.
Najlepšie by bolo požiadať o stanovisko DÚ alebo daňové riaditeľstvo. Možno neodpovedia, ale aspoň budeš krytý, že si sa snažil to urobiť dobre. Že to zákon nerieši, ako ostatne aj veľa iných vecí, nie je chyba daňovníka.

P.s. viem že hrubky ťahajú oči, ale často sa človek sústredí na obsah a nie na formu. Potom sa to stane a možno už nie je čas kontrolovať text.
Súhlasím, toto je trošku diskutabilné, ale netreba zabúdať ani na "Vyhlášku MFSR o spôsobe vedenia evidencie tržieb ERP", ktorá už je v niektorých ustanoveniach v rozpore s inými predpismi, napr. DPH - základ dane. Chcem tým len povedať, že takýchto "dier" v legislatíve je až až. Najlepšie je naozaj požiadať o metodické usmernenie DRSR písomne, robiť to podľa neho a v prípade daňovej kontroly im predložiť toto stanovisko.
Majka
29.07.04,11:39
Brano,

to sko po B, nemyslis? preco prave po R ?
vsak urobil hrubku po B !!!
tiez ti to moc nejde.




Nechcem poučovať, ale to "robýme" mi skoro vypichlo oko.
Vybrané slová po r :
ryba, rýchly, ryť, rýpať, hrýzť, kryť, koryto, korytnačka, strýc, ryčať, ryža, bryndza

Odvodené slová
ryba rybník, rybárčiť, rybačka, Rybiny
ryk ryčať
rýdzi rýdzik, rýdzosť
ryha ryhovať
rýchly rýchlik, zrýchliť, urýchliť, zrýchľovať, urýchliť
rýpať rypnúť, rypák, rozrýpať
rysavý ryšavý
rys rysovať, narysovať, obrys, pôdorys
ryť /zem/ vyryť, rozryť, rydlo, rýľ, rýľovať
brýzgať nebrýzgať
hrýzť vyhrýzť, nahrýzť, vyhrýzať, hryzovisko
koryto korytnačka, Korytnica
kryť ukryť, skryť, zakryť, krytina, prikrývka, pokrývač, úkryt, zákryt
strýc strýčko
trysk vytrysknúť
trýzniť trýzeň, tryzna
ryža ryžovisko, ryžovať
bryndza bryndziar, bryndziarsky, bryndzovník
Viki
30.07.04,04:12
Citát:
Pôvodca textu príspevku: juko
neviem, či robím správne, ale storno bloky z ERP večer pred uzávierkou odstornujem a spolu ich pripnem k príjmovému dokladu. Tým pádom mi to do tržieb vôbec nejde.



juko, mohol by si mi to presnejsie popisat. Co myslís pod tym "večer pred uzávierkou odstornujem" A este nieco, dobre chapem, storno. Robi sa,kym este nie je vytlaceny celkovy blocek???? A ked je uz vytlaceny, robim refundáciu???
ci som uplne mimo???
Storno je oprava zaregistrovanej polozky na nevytlacenom blocku - je to sposobene nepozornostou pokladnika, alebo poznate take: "uz to mate zauctovane? -ja to uz nechcem" - takyto doklad ani nezostava vo firme - v knihe ERP sa potom len napise dovod storna. Stornovane polozky sa vynuluju, takze je jasne, ze nejdu do trzby.
Refund je vratenie polozky do pokladne - t.j. ten pripad ako pisal jurko kedy moze zopnut refundovany doklad spolu s prijmovym (polozky +/-) a vtedy to nejde do trzby, lebo sa tiez vynuluju - ale to je pripad toho isteho dna.

To co sa pytal tomi je vratenie tovaru - teda refund - neskor, v iny den.
Tak to by aj mna zaujimalo, ci to povazovat za opravu danoveho zakladu.
Mikolajova
15.11.05,15:11
Takže ak som dobre pochopila ak mam na doklade ERP storno alebo refund, nikde mi to do DPH neide lebo je to obsiahnuté uz v samotnej paske?
L-M
22.10.12,07:38
Dobrý deň, rada by som sa opýtala na tento prípad z pohľadu nákupcu. Ak sme 16.10. - nakúpili materiál a následne ten istý materiál a to isté množstvo sme vôbec nepoužili a vrátili späť 22.10.- ako zaúčtovať tieto dva doklady z ERP. Teda prvý mi je jasný a druhý - vrátenie materiálu ako opravu ZD? Keďže tam nie je uvedené pôvodné číslo dokladu, ku ktorému sa vrátenie vzťahuje, možno tento doklad zaevidovať ako opravu ZD?

Vopred ďakujem za každú radu
L-M
23.10.12,05:50
Dobrý deň, rada by som sa opýtala na tento prípad z pohľadu nákupcu. Ak sme 16.10. - nakúpili materiál a následne ten istý materiál a to isté množstvo sme vôbec nepoužili a vrátili späť 22.10.- ako zaúčtovať tieto dva doklady z ERP. Teda prvý mi je jasný a druhý - vrátenie materiálu ako opravu ZD? Keďže tam nie je uvedené pôvodné číslo dokladu, ku ktorému sa vrátenie vzťahuje, možno tento doklad zaevidovať ako opravu ZD?

Vopred ďakujem za každú radu
posúvam