idaret
09.10.07,09:14
Prosim Vas, mohol by mi niekto poradit ako mam oprat tricko, aby nepustalo farbu? Dakujem
Chobot
09.10.07,07:19
Prosim Vas, mohol by mi niekto poradit ako mam oprat tricko, aby nepustalo farbu? Dakujem

....opatrne....:D :D :D

Keď púšťa farbu, tak si nepomôžeš. Jedine to vyprať niekoľkokrát samostatne v ruke vo vlažnej vode, kým sa prebytočná farba vymyje.
olio
10.10.07,16:33
Prosim Vas, mohol by mi niekto poradit ako mam oprat tricko, aby nepustalo farbu? Dakujem
Používaj teplotu max. 40°C;)
Osobne periem všetko oblečenie v práčke - každú sobotu všetko roztriedim na tri kopy približne podľa farby, keď mám pocit, že je v kope niečo "farebne" nebezpečné, nastavím teplotu najviac na 40°C, je to zaručený recept proti zafarbeniu ostatného prádla a rýchlemu vyblednutiu.
Elena Navrátilová
10.10.07,16:38
Woolite-modrý. Samozrejme stačí teplota, ktorá je uvedená na predmetnom prádle. Ten je určený na pranie rôznofarebného prádla. Ešte sa mi nestalo, aby sa prefarbilo prádlo navzájom.
Melnick
10.10.07,16:45
....opatrne....:D :D :D

Keď púšťa farbu, tak si nepomôžeš. Jedine to vyprať niekoľkokrát samostatne v ruke vo vlažnej vode, kým sa prebytočná farba vymyje.
mimotemy
Len mi prosím Ťa nepovedz, že za tie super rady čo tu dávaš, by Ťa niekto nechal oprať čo i len jednu ponožku?:)
sjuzn
10.10.07,17:12
Pokial Ti mozem poradit, tak mojou osvedcenou metodou je dat do cistej vody trochu octu a potom perem v druhej vode uz s prac. prostriedkom a nakoniec namocim do vonaveho.
Nechcela som tomu verit, ale poradila mi to tak kolegyna a som s tym spokojna. Vyskusaj a uvidis....
jenny7
12.10.07,05:51
Mne sa to tiež tak stalo, v prípade kombinácie trička červená biela, samozrejme tá biela je kapánek do ružova, takže to tričko nosím už len okolo domu. Odvtedy si nejak nerada kupujem túto kombináciu farieb. Ale s tým octom to skúsim, možno to bude mať nejaký pozitívny vplyv, aj keď to už mám dlhšie zafarbené, za posus to stojí...Pekný deň všetkým.
Elena Navrátilová
20.10.07,14:18
Na už "omylom zafarbenú bielizeň" dostať v drogérii práškový prípravok značky Lanave. Mám odskúšané, doporučujem. Aj kombináciu biela-červená po opraní ružová-červená poriešil.
lenka632
25.10.07,17:19
súhlasím....samostatne oprať, ale vždy vyžmýkať, inak sa môže stať že ostane zapustená farba na látke,obzvláš sa to stáva na perinách.
uko
26.10.07,07:49
Na už "omylom zafarbenú bielizeň" dostať v drogérii práškový prípravok značky Lanave. Mám odskúšané, doporučujem. Aj kombináciu biela-červená po opraní ružová-červená poriešil.
ja som tak dofarbila biele pradlo cervenou, že mi ani toto nepomohlo:mee:
cipovic
20.11.07,11:43
Vyper ho v rukách v 30 stp.vode.
cipovic
20.11.07,11:45
Este volačo,po doprani v rukach,pridaj do cistej vody trocha octu a poriadne ho vyplachni.opakuj niekolko krat.