Michi10
09.10.07,10:22
Dobrý deň všetkým,
potrebujem radu :confused: . Vo firme sme mali priebežný audit a kontrolovali aj pokladničné doklady. Napadli nám rukou vypísané príjmové pokladničné doklady, na ktorých boli uplatňované sumy dane z pridanej hodnoty. Podľa auditorky nie je možné túto daň uplatniť, lebo príjmové pokladničné doklady nespĺňajú náležitosti daňového dokladu. Pritom pokladničné doklady obsahujú číslo, dátum vyhotovenia, názvy firiem aj s ich IČO a DIČ aj adresami, účel platby, položky, sumu bez DPH, sadzbu, sumu DPH aj celkovú sumu, podpisy. Som zmätená... Ide aj o doklady z obdobia, kedy sa už podalo daňové priznanie, a ja neviem, čo mám robiť. Zákon o DPH som prečítala, i § 71...
balci
09.10.07,08:26
Doklad potvrdzuje nákup, na ktorý sa vzťahuje povinnosť registračnej pokladnice? Ak nie, potom nechápem, prečo nie, keď doklad obsahuje všetky náležitosti. (Právnici radi dávajú také doklady)
evina
09.10.07,08:32
PPD pokiaľ obsahuje všetky náležitosti predpísané § 71 zákona o DPH je dokladom, na základe ktorého máte právo odpočítať DPH.

http://www.porada.sk/t19325-je-kupna-zmluva-faktura.html
Michi10
09.10.07,08:55
Zväčša sú to doklady od právnikov za overovačky. Auditorke najviac vadil chýbajúci dátum poskytnutia služby. Chcela, aby som jej dokázala, že dátum vyhotovenia pokladničného dokladu a dátum poskytnutia služby je totožný.
evina
09.10.07,09:04
Zväčša sú to doklady od právnikov za overovačky. Auditorke najviac vadil chýbajúci dátum poskytnutia služby. Chcela, aby som jej dokázala, že dátum vyhotovenia pokladničného dokladu a dátum poskytnutia služby je totožný.

Predpokladám, že máš na mysli notárov...
Overovačky sa robia väčšinou na počkanie, a keby aj nie ...
§71
d) dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
Michi10
09.10.07,09:08
aj podľa mňa je doklad s takýmito náležitosťami v poriadku. jediný názor auditorky, proti ktorému nemám argument, je že nemá názov faktúra, alebo faktúra - pokladničný doklad. je presvedčená, že pokladničný doklad rukou písaný, je dokladom úhrady faktúry..
evina
09.10.07,09:19
aj podľa mňa je doklad s takýmito náležitosťami v poriadku. jediný názor auditorky, proti ktorému nemám argument, je že nemá názov faktúra, alebo faktúra - pokladničný doklad. je presvedčená, že pokladničný doklad rukou písaný, je dokladom úhrady faktúry..
Paragraf 71 neobsahuje povinnosť označiť doklad slovom "Faktúra". Daj jej prečítať pripojený link od J. Acsovej, najmä záver.

Nech sa Ti pokúsi ona definovať, čo je to vlastne Faktúra ;)
Tu nájdeš argumentov dosť:)
http://www.porada.sk/t61865-p2-faktura-od-fyzickej-osoby-nepodnikatela.html
pozri aj pripojené linky /odpočítanie DPH/
Michi10
09.10.07,09:30
Paragraf 71 neobsahuje povinnosť označiť doklad slovom "Faktúra". Daj jej prečítať pripojený link od J. Acsovej, najmä záver.

Nech sa Ti pokúsi ona definovať, čo je to vlastne Faktúra ;)
Tu nájdeš argumentov dosť:)
http://www.porada.sk/t61865-p2-faktura-od-fyzickej-osoby-nepodnikatela.html
pozri aj pripojené linky /odpočítanie DPH/


ďakujem za ochotu, získala som viac istoty, čo sa týka môjho názoru. keď príde auditorka na poradenské sedenie, tak na ňu zaútočím...:)