Kessel
09.10.07,09:25
Dobry den prajem.Manzelka sla zaciatkom augusta na matersku a rozhodla sa,ze bude podnikat formou e-shopu.Chce si zalozit zivnost a ja neviem ake su podmienky popri materskej,pripadne po pol roku rodicovskeho prispevku,ci sa na to nevztahuju nejake zakony alebo podobne veci.Dalej ,material na svoju stranku si nasla az v cechach,resp.dodavatelov a chcel by som jej zistit ake su podmienky dovozu z ceskej republiky,jeda sa o dovoz formou postovych zasielok.Dalsia vec a alfa a omega celeho podnikania je uctovnictvo,aka forma uctovnictva je potrebna aco vsetko musi splnat.velmi rad by som jej vsetko zistil a pomohol jej lebo ma nefalsovane nadsenie z toho ako si zarobi na materskej.Nechcem len aby toho bolo na nu privela a zmenilo by sa to na boj o holy zivot,chcem jej vsetko kludne pripravit a nech teda podnika,Dakujem vsetkym dobrym ludom,ktori poradia a vopred sa tesim na vsetky prispevky.
Dáša_
09.10.07,20:09
Ak chce prevádzkovať e shop, musí mať minimálne živnosť. S odvodmi na materskej ti neporadím, ale snáď sa najde niekto iný.

Ak bude mať živnosť, rob jednoduché účtovníctvo. Pri obchode nepredpokladá, že by bolo výhodné ísť na paušálnu dan.
S dovozom z čiech by nemal byť problém, sme v eu. Skôr ak chce dovážať z čiech, tak treba počítať aj s tým, že platby do čr sa predražujú poplatkami bank za prevody a poplatkami pošte, ak pojde o jednotlive zasielky.. Ale s tý sa dá počítať samozrejme dopredu.
Zoltán Kovács
09.10.07,20:13
Odvody zatiaľ platiť nebude. Do zdravotnej poisťovne preto, lebo je poistencom štátu, ak v tomto roku začne podnikať, tak do 30.06.2008 bude musieť podať ročné zúčtovanie zdravotného poistenia (vyhladaj si témy ohľadne RZ ZP). Do sociálnej poisťovne minimálne do 30.06.2008 neplatí, až podľa toho či z podnikania v r. 2007 dosiahol obrat (hrubý príjem 12x minimálnej mzdy, teda 12x8.100,-) bude mať povinnosť registrovať sa do sociálnu poisťovňu.
Pre podnikanie popri materskej, resp. rodičovskej dovolenke nie sú žiadne zvláštne podmienky.
Dáša_
10.10.07,03:37
K odvodom ešte pridám, kým dieťa nebude v štátnej školke, tak nepríde ani o rodičovský príspevok
Kessel
11.10.07,05:17
dakujem zatial za info