minciarik
09.10.07,10:45
Po rozvode neprebehlo vysporiadanie BSM. Ja som odišiel zo spoločného domu, nasťahoval som sa k terajšej manželjke a nechal som ho v užívaní exmanželke s deťmi. Som tam stále prihlásený. Môžem prísť o svoju časť domu, keď tam nebývam? Nechal som jej aj celé zariadenie, ale na to si nemienim nikdy nárokovať. Ide mi iba o nehnuteľnosť. Nebývam tam už 10 rokov.
willma
09.10.07,10:48
Hranica pre vysporiadanie BSM je tri roky od nadobudnutia právoplatnosti rozsudku. V prípade že si vlastníkom 50% časti nehnuteľnosti, tak si pravdepodobne môžeš uplatniť vlastnícke práva- tzn. vyplatenie podielu z nehnuteľnosti. Ďalší postup prípadne rady by ti mohli dať právnici.
Chobot
09.10.07,11:02
Po rozvode neprebehlo vysporiadanie BSM. Ja som odišiel zo spoločného domu, nasťahoval som sa k terajšej manželjke a nechal som ho v užívaní exmanželke s deťmi. Som tam stále prihlásený. Môžem prísť o svoju časť domu, keď tam nebývam? Nechal som jej aj celé zariadenie, ale na to si nemienim nikdy nárokovať. Ide mi iba o nehnuteľnosť. Nebývam tam už 10 rokov.

Pokiaľ nedošlo k vysporiadaniu BSM do 3 rokov, stáva sa toto spoluvlastníctvo podielové a to 1/2 ty a 1/2 exmanželka. Takže vlastníctvo ti nezaniká.

Dávam ti do pozornosti inú tému, kde je podobný problém z opačnej strany, ale tiež zaujímavé čítanie:

http://www.porada.sk/t62438-chamtiva-svokra.html
minciarik
10.10.07,08:35
Ďakujem pekne za radu. Trošku som sa bál, že dopadnem "pre dobrotu na žobrotu" Spolu sme to postavili aj zariadili. Deti sú už dospelé. Ja s nimi vychádzam dobre. Nechcem im robiť problémy. Nemám z toho domu nič. Ale šlo mi o zachovanie stavu. Ak by sa ho raz rozhodol niekto predať, vtedy už by som si teda nárok uplatnil.