mela
09.10.07,10:46
Dobrý deň, opäť potrebujem poradiť. Pracovník dostal výpoveď § 63 odst. b a výpovedná doba mu skončila 31.07.06, ale je naďalej PN, to kedy ho mám odhlásiť z poisťovní som sa už pýtala, ale pracovník požiadal o invalidný dôchodok /bude mať pokles asi 70%, 60% už dostál, ale sa odvolal, že chce viac, teraz čaká, čo mu odpovie SP/ má nárok na odchodné podľa par. 76 odst.6,alebo nemá, ak doslal výpoveď pre nadbytočnosť? Za všetky odpovede vopred ďakujem.
Magma
16.10.07,03:49
Podľa mňa nie, pretože pracovný pomer bol rozviazaný z organizačných dôvodov a nie z dôvodu odchodu do dôchodku.
Chobot
16.10.07,07:38
Dobrý deň, opäť potrebujem poradiť. Pracovník dostal výpoveď § 63 odst. b a výpovedná doba mu skončila 31.07.06, ale je naďalej PN, to kedy ho mám odhlásiť z poisťovní som sa už pýtala, ale pracovník požiadal o invalidný dôchodok /bude mať pokles asi 70%, 60% už dostál, ale sa odvolal, že chce viac, teraz čaká, čo mu odpovie SP/ má nárok na odchodné podľa par. 76 odst.6,alebo nemá, ak doslal výpoveď pre nadbytočnosť? Za všetky odpovede vopred ďakujem.

Skús písať príspevky trochu prehľadnejšie s kratšími vetami. ;)

V nadpise píšeš odstupné a potom sa pýtaš na odchodné. Tak čo potrebuješ vedieť?

Na odstupné má nárok, lebo ste dali výpoveď z org. dôvodov.

Otázka odchodného - ak bol (bude) invalidný dôchodok priznaný ešte počas trvania PP alebo bezprostredne po ňom, tak má nárok na odchodné. Takže nám musíš povedať, či ešte trvá PP a k akému dátumu mu bol priznaný ID, alebo kedy skončil PP.

Dôvod výpovede, resp. skončenia PP nemá vplyv na odchodné. Odchodné sa riadi osobitnými pravidlami podľa ZP.
mela
16.10.07,11:24
Sorry, chcela som odchodné, za odpoveď ďakujem