Štefan60
09.10.07,17:11
Dobry den

mali sme zamestnanca, ktory skoncil v nasej firme k 31. 07. 2007 a jeho pracovny pomer bol na dobu neurcitu?
Pravdepodobne k nam nastupi k 01. 11. 2007, cize dojde k opatovnemu uzatvoreniu pracovneho pomeru, je mozne mu dat skusobnu dobu aj dobu urcitu, alebo nie?

Dakujem za odpoved
Zita4
09.10.07,15:48
Keďže medzi dvoma prac. pomermi nie je aspoň 6 mesačná pauza, pracovný pomer môžete uzatvoriť len bez skúšobnej doby a ak mal už aspoň raz predlžovanú pracovnú zmluvu, tak len na dobu neurčitú. Samozrejme za predpokladu, že nie ste zamestnávateľom s 20 alebo menej zamestnancami alebo nie sú splnené niektoré iné ustanovenia § 48 ZP. Odvolávam svoju reakciu, myslím že kvet má pravdu.:o
kvet
10.10.07,04:18
Podľa ustanovenia § 48 ods. 3 Zákonníka práce sa za opätovne dohodnutý pracovný pomer na dobu určitú považuje pracovný pomer, ktorým má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.

Štefan60 píše, že prechádzajúci pracovný pomer, ktorý skončil 31.7.2007 bol uzatvorený na dobu neurčitú.

Na základe vyššie uvedeného mám za to, že ak dôjde k uzatvoreniu pracovného pomeru od 1.11.2007 medzi tými istými účastníkmi aj na dobu určitú, nejde o opätovne dohodnutý pracovný pomer na dobu určitú, pretože predchádzajúci pracovný pomer bol uzatvorený na dobu neurčitú. V takomto prípade je možné dohodnúť aj skúšobnú dobu !

Prajem pekný deň
drobeceva
10.10.07,04:22
Dovolila by som si súhlasiť s príspevkom od kvet, nakoľko predchádzajúci PP bol na dobu neurčitú. Dala by som dobu určitú so skúšobnou dobou.