Petosev
09.10.07,22:21
Ahojte poradaci a prijemny vecer vsetkym.

Rad by som poznal vas nazor na uznanie danoveho vydavky a prip. odpocitanej DPH pri nasledovnom pripade.
Sme obchodná firma, bezny sprostredkovatel medzi vyrobcom a zakaznikom. Predavame sofistikovanejsie pristroje, ktore maju pomerne casto vadny jeden diel. S reklamaciou tychto dielov u vyrobcu su znacne problemy, nakolko ide o zahranicneho dodavatela. Vedenie rozhodlo niektore pripady riesit na nase naklady, t.j. vzdali sme sa prava reklamovat a ziadat nahradu od vyrobcu. Poskytli sme zakaznikovi nahradny tovar z nasho skladu, pri ktoreho obstarani bola aj DPH odpocitana a ktoreho nakup bol uctovany do dan.vydavkov,nakolko uctujeme v sustave JU.

Uznali by ste tento vydavok za vydavok na udrzanie zdan.prijmu a toto dodanie tovaru za bezodplatne bez danovej povinnosti DPH?

Dik.
Petosev
11.10.07,05:33
Poradaci,

ziadne odborne stanovisko alebo nazor? Urcite ste sa s tymto uz stretli, domnievam sa teda aspon, ze nejde o taku vynimocnost.
ekopo
11.10.07,05:53
V tomto prípade by som postupoval takto: zákazníkovi by som dal náhradný tovar, ale zároveň z dôvodu, že reklamovaný tovar nespĺňal povahu škody podľa § 19 ods.3 písm. g zákona o dani z príjmov by daňovo uznaný výdavok nebol pôvodne reklamovaný a dodaný tovar. To v zmysle § 21 ods. 2 písm. e zákona o dani z príjmov. V PD by som túto skutočnosť zaúčtoval cez ID ako zníženie VOZD v príslušnom stlpci.