nomacik
10.10.07,06:18
Ahojte,
prosim o radu. V nasej firme sa doteraz vzdy riesila praca cez vikend odmenami. No teraz musim dat priplatok na jednotlive dni. V zmluve to nie je stanovene, a ja si teraz neviem rady kolko by to malo byt. Viem, ze 25% z priemerneho zarobku, ale chcela by som vediet ako to je u niektorych vas, kolko mate za sobotu a kolko za nedelu. Lahsie sa mi to potom urci. Dakujem.
Anja111
10.10.07,04:31
Ahojte,
prosim o radu. V nasej firme sa doteraz vzdy riesila praca cez vikend odmenami. No teraz musim dat priplatok na jednotlive dni. V zmluve to nie je stanovene, a ja si teraz neviem rady kolko by to malo byt. Viem, ze 25% z priemerneho zarobku, ale chcela by som vediet ako to je u niektorych vas, kolko mate za sobotu a kolko za nedelu. Lahsie sa mi to potom urci. Dakujem.
Moji klienti platia za prácu nadčas a prácu v sobotu min. + 25 % a za prácu v nedeľu a vo sviatok min. + 50 %...
Anja111
10.10.07,04:38
V zmysle ZP:
§121
Mzda za prácu nadčas
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace.html#hore)

(1) Za prácu nadčas patrí zamestnancovi dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 25 % jeho priemerného zárobku. Zamestnancovi, ktorý vykonáva rizikové práce, patrí za prácu nadčas dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 35 % jeho priemerného zárobku. Ak sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodne na čerpaní náhradného voľna za prácu nadčas, patrí zamestnancovi za hodinu práce nadčas hodina náhradného voľna; v tom prípade mu mzdové zvýhodnenie nepatrí. Ak zamestnávateľ neposkytne zamestnancovi náhradné voľno počas troch kalendárnych mesiacov alebo v inak dohodnutom období po výkone práce nadčas, patrí zamestnancovi mzdové zvýhodnenie podľa prvej vety.

§ 122
Mzda a náhrada mzdy za sviatok
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace.html#hore)

(1) Za prácu vo sviatok zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 50 % jeho priemerného zárobku. Mzdové zvýhodnenie patrí aj za prácu vykonávanú vo sviatok, ktorý pripadne na deň nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni.
nomacik
10.10.07,05:56
Ide o pracu nadcas.A praca cez vikend je tu naozaj len vynimocne. Len uz to nechceme riesit formou odmien.
Jana Motyčková
10.10.07,11:29
Za prácu v sobotu a nedeľu nie je povinný žiaden príplatok. Ak ide o prácu nadčas, zamestnanci majú nárok na príplatok 25% (príp. 33% viď vyššie) z priemernej mzdy. Ak chcete dávať príplatky za so ne, mali by ste to riešiť v pracovnej zmluve alebo mzdovom predpise a môžete si stanoviť výšku akú chcete.