NICOLETTA
10.10.07,07:32
Majú dohodári nárok na diety keď sú vyslaní na PC?
Zoltán Kovács
10.10.07,05:53
Majú dohodári nárok na diety keď sú vyslaní na PC?

AK to majú dojednané v dohode tak áno.
NICOLETTA
10.10.07,05:54
Ďakujem
Lydka R
20.12.07,20:16
AK to majú dojednané v dohode tak áno.

Dnes ma trochu zaskočila odpoveď konateľky s.r.o., ktorej mám prebrať účtovníctvo. Zamestnanci sú vysielaní na pracovné cesty do Holandska, kde sú stavby, na ktorých pracujú. Medzi týmito zamestnancami sú aj dohodári, čo ma už zaskočilo, ale...
Diéty a vreckové nie je ale vyplácané rovnako. Podľa nej zamestnanci na HPP dostávajú diéty a vreckové aj za soboty a nedele, zatiaľ čo dohodári vraj majú nárok len za pracovné dni. Je to pravda? Pozerala som Zákon o cestovných náhradách, ale nič také som tam nenašla.
Lydka R
21.12.07,05:37
Dnes ma trochu zaskočila odpoveď konateľky s.r.o., ktorej mám prebrať účtovníctvo. Zamestnanci sú vysielaní na pracovné cesty do Holandska, kde sú stavby, na ktorých pracujú. Medzi týmito zamestnancami sú aj dohodári, čo ma už zaskočilo, ale...
Diéty a vreckové nie je ale vyplácané rovnako. Podľa nej zamestnanci na HPP dostávajú diéty a vreckové aj za soboty a nedele, zatiaľ čo dohodári vraj majú nárok len za pracovné dni. Je to pravda? Pozerala som Zákon o cestovných náhradách, ale nič také som tam nenašla.

Viem, že už sú Vianoce, ale neodpoviete niekto?
alušik
21.12.07,05:45
Ak majú dohodári vyplácanie diet dohodnuté, tak pre nich platí rovnaký Zákon o cestovných náhradách, ako pre zamestnancov na pracovnú zmluvu. Ak sú teda vyslaní na pracovnú cestu a sú tam aj cez víkend, tak by im mali byť diéty poskytnuté.