Vladimír Ozimý
10.10.07,08:13
ahojte dňa 1.6. sme obdržali tovar pričom nám Fa prišla až po 15.7. tak sme odviedli dph k 15.7. - prišli na to že nám uviedli zlú sumu na faktúru a teraz nám dofakturuju hodnotu tovaru pričom to čo sme zaplatili v starej faktúre berú ako zálohu...ako to spraviť čo sa týka dph urobiť dodatočné do 7 mesiaca ak nám prišla fa na tovar s dátumom vystavenia 14.9.? pretože mi sme žiadnu chybu nespravili to je hroznééé. Ja by som to bral skôr ako opravu základu dane a zaradil to do obdobia kedy som doklad obdržal. V tejto novej Fa je odvolávka na starú FA a píšu že nám to započítavajú :)
Vladimír Ozimý
10.10.07,10:27
Hm nikto?...tak ja sa teda rozhodnem beriem to ako opravu základu dane podľa par. 53 a zahrniem to do samozdanenia v obodobí kedy mi došiel doklad...má to všetko predpoklady opravy základu dane z nášho pohľadu
emgeton
10.10.07,10:32
ahojte dňa 1.6. sme obdržali tovar pričom nám Fa prišla až po 15.7. tak sme odviedli dph k 15.7. - prišli na to že nám uviedli zlú sumu na faktúru a teraz nám dofakturuju hodnotu tovaru pričom to čo sme zaplatili v starej faktúre berú ako zálohu...ako to spraviť čo sa týka dph urobiť dodatočné do 7 mesiaca ak nám prišla fa na tovar s dátumom vystavenia 14.9.? pretože mi sme žiadnu chybu nespravili to je hroznééé. Ja by som to bral skôr ako opravu základu dane a zaradil to do obdobia kedy som doklad obdržal. V tejto novej Fa je odvolávka na starú FA a píšu že nám to započítavajú :)

Dátum vystavenia fa bol aký ???
Vladimír Ozimý
10.10.07,11:30
Dátum vystavenia fa bol aký ???

no celý priebeh bol taký

29.5.2007 - vystavenie FA
01.06.2007 - došlo k dodaniu tovaru
15.7.2007 - určenie dodania podľa par. 20
15.9.2007 - vystavenie doplatkovej faktúry kde faktúra z 29.5. bola započítaná v texte je uvedené že sa to vzťahuje na túto Fa a že z dôvodu ich chyby a zlej kalkulácie nám dofakturovávajú doplatok. došlo koncom septembra.
emgeton
10.10.07,11:35
Aké boli dodacie podmienky ? Kedy prešlo vlastnícke právo z ich pohľadu na vás?

Nie je jednoznačné, či fa bola vystavená vopred alebo pri súčasne s dodaním tovaru. Nemôžete sa pozerať iba na prevzatie tovaru od prepravcu.
Od toho závisí vznik daňovej povinnosti.
Vladimír Ozimý
10.10.07,11:44
Aké boli dodacie podmienky ? Kedy prešlo vlastnícke právo z ich pohľadu na vás?

Nie je jednoznačné, či fa bola vystavená vopred alebo pri súčasne s dodaním tovaru. Nemôžete sa pozerať iba na prevzatie tovaru od prepravcu.
Od toho závisí vznik daňovej povinnosti.

toto je vyriešené preprava od nich išla 1.6. tu mi ide o tú druhu faktúru ktorá bola dodatočne 14.9.2007 vystavená z dôvodu ich zlej kalkulácie nám poslali fa kde vyčíslili novú cenu odpočítali zaplatenú sumu z FA z 29.5 a vznik doplatku.
emgeton
10.10.07,11:48
toto je vyriešené preprava od nich išla 1.6. tu mi ide o tú druhu faktúru ktorá bola dodatočne 14.9.2007 vystavená z dôvodu ich zlej kalkulácie nám poslali fa kde vyčíslili novú cenu odpočítali zaplatenú sumu z FA z 29.5 a vznik doplatku.



Posudzujte to ako opravu základu dane.