zsazsula
10.10.07,08:21
prečitala som si o pracovnom čase zopár príspevkov ,ale stále ešte neviem či uvažujem správne sme stavebná firma a svojich pracovnikov vysielame na služ.cety moj problém spočíva v pr. čase ako to vyriešiť naši zamestnanci pracujú 7 dni a 7 dni majú voľno ak za tie 7 dni odpracujú 80 hodin tak v priemere za dva týždne to vychádza na 40 hod je to tak spráne a zamestnanci sú odmeňovaný mesačnou mzdou. ďakujem :)
zsazsula
10.10.07,06:52
može sa niekto k tomu vyjadriť PROSIM
Jana Motyčková
10.10.07,10:46
Ak splníte nasledovné, tak to bude dobre :
1. Ide o nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, ten môže byť iba po dohode so zamestnancom (alebo so zástupcami zamestnancov), t.j. treba si ustrážiť aby táto dohoda bola, napr. v pracovnej zmluve, inak je to v tomto OK.
2. Zamestnanec musí mať najmenej 24-hodinový nepretržitý odpočinok raz za týždeň, to už pri použití výnimky, na ktorú tiež treba dohodu - (bližšie viď ZP_§93).
zsazsula
10.10.07,11:33
ďakujem Vám veľmi pekne :):):):):):) PORADA JE SUPPPPERRRRRRRRR
ľudka
10.10.07,11:37
Ja mám tiež jednu otázku. Máme zamestnankyňu, ktorá študuje VŠ. V pondelky by mala mať školu a tak nemôže pracovať a dovolenku už nemá (vyčerpala ju). Vie sa mi niekto vyjadriť k takej možnosti, že v pracovnej zmluve dohodnem so zamestnankyňou 4-dňový pracovný týždeň, od utorka do piatku denne na 8 hodín. Ak áno, aký dopad to bude mať na výmeru dovolenky? Chcem sa totiž samozrejme vyhnúť neplateným voľnám, lebo sa zbláznim z prihlášok a odhlášok.
Jana Motyčková
10.10.07,11:51
Je možné s ňou dohodnúť takýto prac. týždeň. Bude mať nárok na 4 (5)týždne dovolenky, čo bude v tomto prípade za rok 16 (20) dní. Celoročný nárok sa prepočíta pomerne podľa toho, kedy dôjde k zmene PZ.
shagynko123
04.03.10,21:23
Mam dve otazky :

1. Aky cas odpocinku musi mat zamestnanec ktory pracuje od soboty do piatku nepretrzite teda 7 dni ? (37,5 hodin denne, poobednajsia smena)

2. Moze mu zamestnavatel nariadit ist v 9.den
do prace z dovodu minusovych hodin? (vdaka minulorocnej krize)

Vie niekto poradit presnejsie odpovedat ?