lucynka
10.10.07,09:46
Ahojte...potrebovala by som poradiť ohladom likvidácie faktúr t.j.. ako zlikvidujem faktúru ktorá už bola zhrnutá do DPH. program POHODA.
VOpred Ďakujem...
Olgica
10.10.07,07:49
Na základe čoho ju chceš zlikvidovať?
lucynka
10.10.07,07:53
na základe PPD. ide totiž o to že PPD aj Faktúry mám zaúčtované.... ale nezlikvidované...
evina
10.10.07,08:03
na základe PPD. ide totiž o to že PPD aj Faktúry mám zaúčtované.... ale nezlikvidované...
No nerozumiem, čo máš na mysli. Faktúru máš zaúčtovanú a uhradenú na základe PPD, máš ju v DPH a chceš ju zlikvidovať - teda nemať zaúčtovanú - ak áno, tak na základe dobropisu.
KvetkaK
10.10.07,08:06
Skús bližšie napísať, aký máš vlastne problém. Ťažko sa radí, keď presne nenapíšeš o čo Ti ide.
Olgica
10.10.07,11:40
na základe PPD. ide totiž o to že PPD aj Faktúry mám zaúčtované.... ale nezlikvidované...
Asi som pochopila. Máš fa zaúčtované a aj zaplatené PPD. V softe Pohoda (nemám ho ale chvíľu som na ňom robila) sa fa "likvidujú" čiže uhrádzajú cez účtovníctvo - pokladňa - enter (výber z ponúkaného - likvidácia..).
simonova815
10.10.07,12:43
Ahoj v pohode sa likviduje tak, ze si das v pokladni novy zaznam, a hore v liste cez záznam si das likvidaciu vyberom, prepne ta do okna, kde je zoznam, faktur, ktore treba zlikvidovat, navolis si tu danu, hore stlacis preniest do dokladu. Prenesie ti to do PPD a das len ulozit. Pozor ale !!! MUSIS povodny PPD vymazat, lebo inak budes mat 2x prijem!!! Ak ti nieco nejde opravit, lebo je uz zahrnute do DPH, musis, si najprv vymazat dane priznanie na DPH a potom mozes robit opravy. Ked ich spravis, tak si opat urobis danove priznanie na DPH (skratka Ctrl+Shift+D)
cloe
10.10.07,15:24
Urob tak ako popisuje simonova815. Ty nemôžeš nahrať osobitne príjmový doklad a ešte aj likvidáciu. Keď urobíš likvidáciu, tak sa ti vlastne vytvorí aj príjmový doklad.
Heni
10.10.07,16:56
ale, ak už to máš nahodené takto zvlášť a nespárovalo sa ti to, tak chod na pokladnu, otvor si ten doklad ktorý k faktúre prináleží a chceš tam mať väzbu pri likvidácii a otvoriš si kartu "likvidácia", klikneš pravým a vyberieš voľbu PRIDAT LIKVIDáCIU VýBEROM a z ponúknutých faktúr si vyberieš tú, ktorú si takto mala zlikvidovať.
vtedy sa ti nevytvorí nový PPD ale len sa ti tieto dve veci (FA+PPD) prepoja akoby si to robila normálnym spôsobom.
dúfam, že som to zrozumiteľne napisala.
peterzajo
11.10.10,19:56
Ahoj v pohode sa likviduje tak, ze si das v pokladni novy zaznam, a hore v liste cez záznam si das likvidaciu vyberom, prepne ta do okna, kde je zoznam, faktur, ktore treba zlikvidovat, navolis si tu danu, hore stlacis preniest do dokladu. Prenesie ti to do PPD a das len ulozit. Pozor ale !!! MUSIS povodny PPD vymazat, lebo inak budes mat 2x prijem!!! Ak ti nieco nejde opravit, lebo je uz zahrnute do DPH, musis, si najprv vymazat dane priznanie na DPH a potom mozes robit opravy. Ked ich spravis, tak si opat urobis danove priznanie na DPH (skratka Ctrl+Shift+D)


Ako bola myslená táto veta?
Pozor ale !!! MUSIS povodny PPD vymazat, lebo inak budes mat 2x prijem!!!

Ďakujem