48912
10.10.07,09:48
V 08/2007 sme zaradili do majetku firmy automobil. V 09/2007 sme dokupili autoradio, ktore ma USB koncovku v hodnote 3.700 Sk. Mame to zauctovat do drobneho majetku alebo navysit OC automobilu???
KvetkaK
10.10.07,07:51
Autorádio sa berie ako technické zhodnotenie automobilu, čiže musíš navýšiť OC automobilu.
48912
10.10.07,08:08
aj ked to nie je viac ako 30 tis.Sk ???
KvetkaK
10.10.07,08:15
Keby to bolo technické zhodnotenie až v ďalšom roku, tak vtedy by do sumy 30tis. Sk mohlo ísť rovno do nákladov.
Valika
15.01.08,11:37
Kúpili sme autorádio ktoré nám bolo nedávno ukradnuté. ako ho účtovať, možno si uplatniť DPH? Automobil používame druhý rok. Dakujem.
Tweety
15.01.08,11:39
Kúpili sme autorádio ktoré nám bolo nedávno ukradnuté. ako ho účtovať, možno si uplatniť DPH? Automobil používame druhý rok. Dakujem.
Autorádio je prísl. OA, nie je možné uplatniť odpočet dph. Takže, ak sa jedná o autorádio k OA dph neuplatníš .
Valika
15.01.08,11:58
Dakujem pekne a do nákladov to možno dať?
betka
15.01.08,17:47
Ano......
Valika
16.01.08,06:23
Dakujem, pekný deň prajem.
Dana7
07.07.09,05:36
Kúpili sme autorádio ktoré nám bolo nedávno ukradnuté. ako ho účtovať, možno si uplatniť DPH? Automobil používame druhý rok. Dakujem.

Mám podobný problém a nie som si celkom istá, ako správne účtovať. Nákladný automobil /dodávka/ sme kúpili v roku 2008. Bola vybavená autorádiom. Keďže ide o nákladný automobil DPH bola uplatnená. Auto nám minulý týždeň ukradli, ale políci nedala žiadny zápis, keďže to bola nízka suma. Teraz kúpil nové autorádio, sám si ho namontoval a je neviem, ako to mám zaúčtovať. Hodnotu auta to nenavýši, keďže je to výmena kus za kus. Nemám žiadny doklad o krádeži ani o montáži, keďže ju šéf robil sám a teraz neviem, či to mám účtovať ako drobný majetok alebo ako opravu?
Prosím poraďte. Vďaka:(
Tweety
07.07.09,05:39
Mám podobný problém a nie som si celkom istá, ako správne účtovať. Nákladný automobil /dodávka/ sme kúpili v roku 2008. Bola vybavená autorádiom. Keďže ide o nákladný automobil DPH bola uplatnená. Auto nám minulý týždeň ukradli, ale políci nedala žiadny zápis, keďže to bola nízka suma. Teraz kúpil nové autorádio, sám si ho namontoval a je neviem, ako to mám zaúčtovať. Hodnotu auta to nenavýši, keďže je to výmena kus za kus. Nemám žiadny doklad o krádeži ani o montáži, keďže ju šéf robil sám a teraz neviem, či to mám účtovať ako drobný majetok alebo ako opravu?
Prosím poraďte. Vďaka:(
Obstaranie autorádia 501AE.
Jana Acsová
07.07.09,05:42
Mám podobný problém a nie som si celkom istá, ako správne účtovať. Nákladný automobil /dodávka/ sme kúpili v roku 2008. Bola vybavená autorádiom. Keďže ide o nákladný automobil DPH bola uplatnená. Auto nám minulý týždeň ukradli, ale políci nedala žiadny zápis, keďže to bola nízka suma.Ukradli auto? Zrejme autorádio.


Teraz kúpil nové autorádio, sám si ho namontoval a je neviem, ako to mám zaúčtovať. Hodnotu auta to nenavýši, keďže je to výmena kus za kus. Nemám žiadny doklad o krádeži ani o montáži, keďže ju šéf robil sám a teraz neviem, či to mám účtovať ako drobný majetok alebo ako opravu?Môžete k tomu pristúpiť ako k zhodnoteniu auta (je predpoklad, že autorádio má iné funcie ako pôvodné). Účtovanie záleží od spôsobu účtovania, ktorý by ste mali mať stanovený pre tento druh majetku (zhodnotenie v nižšom ocenení). Operatívna evidenicia nie je vylúčená. To, že nie je doklad o montáži neznamená, že neviete, čo sa s autorádiom stalo.
Dana7
07.07.09,05:49
Ukradli auto? Zrejme autorádio.

Ospravedlňujem sa, samozrejme, že ukradli len to autorádio.

A neviem, aké funkcie malo to pôvodné autorádio,takže neviem posúdiť, či ide o zhodnotenie alebo nie?
Jana Acsová
07.07.09,07:08
A neviem, aké funkcie malo to pôvodné autorádio,takže neviem posúdiť, či ide o zhodnotenie alebo nie?To podľa môjho názoru nič nemení na charaktere účtovnej operácie. Autorádio nie je ozdobou poličky v kancelárii, ale zabudované, t.j. určené vlastníkom na používanie v aute.

V konečnom dôsledku ide o náhradu za ukradnuté rádio ... škodu. A to by sme sa mohli dostať aj iným smerom ako do daňových výdavkov.
ondrejvla
07.07.09,07:18
Janka, len doplním,v prípade ťahačov, teda kamiónovej prepravy je to vtedy daňovým nákladom, ak sa vodič potrebuje zorientovať pri čakaní cez colnice, nakoľko niekedy vezie aj tovar, ktorý treba precliť, taktiež vodič potrebuje mať informácie, či nie je na danom úseku cesty havária, alebo iná prekážka, no a taktiež to v niektorých prípadoch slúži na monitorovanie vozidla v zahraničí a podľa zmluvy so spoločnosťou, ktorá monitoruje toto MV, je tam aj klauzula nutné vybavenie MV autorádiom.
mimotemy
Ale ja si súkromne myslím, že je to niečo ako spolujazdec, vodič s ním môže viesť dlhodobý monológ.
Jana Acsová
07.07.09,09:26
Tiež doplním .-)

V kontexte zadanej otázky nespochybňujem nákup autorádia a jeho následného premietnutia v nákladoch cez odpisy alebo priamo podľa charakteru účtovného prípadu, ale mám na mysli dôvod, prečo došlo ku kúpe nového rádia ... lebo pôvodné ukradli a teda sa jedná o výmenu v dôsledku škody - staré rádio ukradli a nové kupovali práve z tohto dôvodu.