ROTI
10.10.07,11:36
Dobrý deň, vie mi prosím Vás niekto poradiť ako mám zaúčtovať
prijatý preplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia SZČO
za rok 2006, platba bola prijatá v roku 2007.
Viem, že minulý rok to išlo do par.8, ale čo tento rok?

Ďakujem.
vikinka
10.10.07,10:53
Preplatok z RZZP za rok 2006 SZČO zaradí do § 6 ostatné príjmy.
ROTI
10.10.07,10:59
Ďakujem a prajem krásny deň.
heike
12.10.07,09:31
Vám už prišiel preplatok? Mne minulého roku prišiel na Vianoce - 23.12. Preto sa čudujem... A ani tohto roku to ešte nemám na účte...
chudaska
22.12.07,21:24
ani ja som ho ešte nenašla na účte SZČO!!
Andyke
22.12.07,23:53
Vám už prišiel preplatok? Mne minulého roku prišiel na Vianoce - 23.12. Preto sa čudujem... A ani tohto roku to ešte nemám na účte...

Čo som robila pre SZČO tak v jeho prípade preplatok prišiel na účet ešte začiatkom septembra (pritom mal súbeh SZČO + zamestnanec). Len sa čudujem, že prečo to ešte nemáte.
vieroslava
23.12.07,08:21
Skúste sa ho opýtať, či mu náhodou neprišiel poštou. VšZP v mojom prípade bez vysvetlenia nerešpektovala požiadavku zaslať preplatok na účet a poslali mi to poštovou poukážkou.
Jankaaa
14.01.08,11:30
Zamestnávame dôchodcu na skrátený prac.úvazok. Z RZZP mu vyšiel preplatok. Vystavujem mu potvrdenie o príjmoch.Mám mu tento preplatok zahrnúť do príjmov? RZZP mu robil zamestnávateľ. Alebo si má on sám /robí si sám DP/ zahrnúť do DP ten preplatok alebo mu ho mám ja zahrnúť do potvrdenia o príjme? Ďakujem.
Jankaaa
15.01.08,10:31
Prosím poradí mi niekto? Ja som ten preplatok zamestnancom iba prirátala k čistej mzde /nezdanila som im ho/. Teda sa im to musí vysporiadať v DP za rok 2007 a teda ho musím prirátať k úhrnu príjmov. Je to prosím tak? Vopred ďakujem.
Orsz
01.02.08,09:33
Prosím poradí mi niekto? Ja som ten preplatok zamestnancom iba prirátala k čistej mzde /nezdanila som im ho/. Teda sa im to musí vysporiadať v DP za rok 2007 a teda ho musím prirátať k úhrnu príjmov. Je to prosím tak? Vopred ďakujem.


Áno vysporiada sa to v DP za rok 2007.
Orsz
01.02.08,09:35
U môjho klienta došlo k zápočtu preplatku na zdravotnom poistení a jeho nedoplatku. Ako toto zúčtovať v JU? Chcem to urobiť interným dokladom na konci roku ako zaplatené poistenie SZČO na strane výdavkov, a na ako ostatný príjem na strane druhej - výsledok bude nula, a urobím to cez nepeňažné operácie. Čo vy na to?
Zita5
01.02.08,09:42
U môjho klienta došlo k zápočtu preplatku na zdravotnom poistení a jeho nedoplatku. Ako toto zúčtovať v JU? Chcem to urobiť interným dokladom na konci roku ako zaplatené poistenie SZČO na strane výdavkov, a na ako ostatný príjem na strane druhej - výsledok bude nula, a urobím to cez nepeňažné operácie. Čo vy na to?

Ja súhlasím . Použila som ten istý spôsob v rámci účtovných uzávierkových operácii cez ID-nepeňažné operácie .. Na strane príjem OVZD-iný som spárovala s pohľadávkou a na strane výdaj -Platby do fondov som spárovala so záväzkami .Podkladom bolo RZZP a list od ZP.
Orsz
01.02.08,09:47
Áno, máme aj oznámenie o zápočte od zdravotnej poisťovne - to k tomu priložím. Ďakujem Zitka.