tonca
10.10.07,12:42
Môj zamestnávateľ chce zamestnancom vyplatiť podiel na zisku za rok 2006 t.j. chce to dať do mzdy, chcela by som vedieť či z tohoto príjmu musím platiť odvody a daň?
Jozef Mihál
10.10.07,10:45
Daň nie, odvody áno.
Rozalka
10.10.07,20:19
Môj zamestnávateľ chce zamestnancom vyplatiť podiel na zisku za rok 2006 t.j. chce to dať do mzdy, chcela by som vedieť či z tohoto príjmu musím platiť odvody a daň?
Ak zamestnávateľ nie je obchodnou spoločnosťou alebo družstvo, potom podiely podliehajú dani!

§3 Zákona o dani z príjmov:
(2) Predmetom dane nie je
c) podiel na zisku (dividenda) vyplácaný zo zisku obchodnej spoločnosti alebo družstva, alebo obdobnej právnickej osoby v zahraničí určeného na rozdelenie osobám, ktoré sa podieľajú na ich základnom imaní,alebo členom štatutárneho a dozorného orgánu tejto obchodnej spoločnosti alebo družstva, aj keď sú zamestnancami tejto obchodnej spoločnosti alebo družstva,

§ 5 ZDP

(7) Okrem príjmov oslobodených od dane podľa § 9 sú od dane oslobodené aj príjmy poskytnuté ako
i) podiel na zisku vyplatený obchodnou spoločnosťou alebo družstvom zamestnancovi bez účasti na základnom imaní tejto spoločnosti alebo družstva,