monyka
10.10.07,11:48
Podniíkateľ SZČO si chce nechávať vyplácať dôchodok na podnikateľský účet. Nie je to v rozpore s nieakým ustanovením?;)
ekopo
10.10.07,10:04
Nie. Bude to PNZD. Ale podnikatelský účet sa používa v súvislosti s podnikaním, preto by mal byť využívaný minimálne na "súkromné" platby.
ALDA
10.10.07,10:19
Mne Tatra banka odmietla vyplniť žiadosť, pretože si mám otvoriť súkromný účet a dokonca mi poradili, aby som súkromný používala aj pre SZČO..vraj tak sa to robí a je lacnejší. To ma rozčúlilo.
Mám z toho zmiešané pocity, pretože ja predsa môžem rozhodnúť na aký účet mi môže SP posielať dôchodok. Ešte skúsim na SP či si vôbec všimnú o aký účet ide.

mimotemyEšte jeden poznatok z Tatra banky: sestra /ako občan/chcela zaplatiť priamo v hotovosti na účet nejakú súkromnú platbu, nezobrali jej ju, pretože mamala neplatný OP a doporučili jej, aby to uhradil niekto iný s platným OP.
ALDA
10.10.07,10:22
Nie. Bude to PNZD. Ale podnikatelský účet sa používa v súvislosti s podnikaním, preto by mal byť využívaný minimálne na "súkromné" platby.

Ale z toho účtu si platím všetky súkromné platby. Tu mám všetky príjmy.Čiže aké minimálne súkromné.?