jani73
10.10.07,12:45
Ahojte, urobila som mzdy, pozastavila som sa však pri jednom zamest. Odpracoval 4dni ( 1/2 úväzok), ostatné má absenciu. Odvody však vypočítané len za odprac. dni) . Je to dobre? Nemali by byť započítané aj dni absencie, keď ešte nebol do konca mesiaca odhlásený zo ZP?
Aňuška
10.10.07,12:26
Ahojte, urobila som mzdy, pozastavila som sa však pri jednom zamest. Odpracoval 4dni ( 1/2 úväzok), ostatné má absenciu. Odvody však vypočítané len za odprac. dni) . Je to dobre? Nemali by byť započítané aj dni absencie, keď ešte nebol do konca mesiaca odhlásený zo ZP?

Poistné do ZP sa platí aj za pracovné dni absencie.
Podľa mňa si nezaklikla v mzdách dni absencie, preto ti nepočíta.
Pozri si pri kóde A30 cez F1 nápovedu:

Na zložke mzdy musí byť riadne definovaný dátum začiatku "Dátum od" ako aj dátum ukončenia "Dátum do". V prípade, že v jednom mesiaci bolo viac krát prerušenie PP, zložku je potrebné zadať na každé celé obdobie prerušenia osobitne. Za dobu neplateného voľna je nutné zaplatiť odvod na zdravotné poistenie v zmysle Z.č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení §13 ods. 16 (mk:@MSITStore:C:\Program%20Files\OLYMP\Olymp.chm: :/nove_rtf/IDH_Zakon_o_ZP.htm#§_13_Vymeriavací_základ__) a to do výšky jemu prináležiacej minimálnej mzdy. V prípade použitia tejto zložky mzdy sa vymeriavací základ na ZP nekráti o časť zodpovedajúcu poskytnutému takémuto voľnu. Do počtu dní sa uvádza počet dní, za ktoré sa platí preddavok, preto do počtu dní na prílohe vstupuje i počet dní absencie.
jani73
11.10.07,03:28
Viem, že sa platia odvody aj za absenciu, preto som sa nad tým pozastavila, dni A mam zaškrtnuté, idem hladať toho škriatka, zas to bude nejaká hlúposť. Ďakujem za príspevok
jani73
11.10.07,03:59
Prosím Vás môžete mi popísať ako pridávate dni absencie? Hládám chybičku ale akosi ju stále nemôžem nájsť.
Ja mám: Na karte mzdy - zložky mzdy- A30 - začiarknuté 19,20,21, 24,25,26,27,28 ( 22 a 23. 09 bola so a ne). Je to správne? Ď.
Aňuška
11.10.07,05:56
Ak chceš, pošli mi do súkromnej správy tel. číslo a
skúsime to vyriešiť priamo do počítača.