naninka
24.02.05,16:26
Teraz sa Vás všetkých opýtam niečo mimo.........
Musím mať ako účtovníčka uzatvorené poistenie zodpovednosti za škodu?!
rene
24.02.05,15:30
Nie je to povinnosť.
henika
24.02.05,16:14
ked to nie je povinnost, pomoze mi to nejako, ked to budem mat..taketo nieco ja pocujem prvykrat....
rene
24.02.05,16:19
Keby ste spôsobili zákazníkovi škodu svojím účtovaním, poisťovňa to za Vás zaplatí vo výške, na ktorú si poistku budete platiť.
rosemary
25.02.05,06:06
Ako účtovníčka môžeš spôsobiť škodu leda tak na dorubku daní a penáloch, a väčšina poistiek má toto vo výluke.
Jara
25.02.05,09:39
Naninko, nemusíš, iba ak chceš ... Ja ju nemám a robím účtára už 27 rokov...:confused:
Janca
25.02.05,11:19
Ako som uz pisala v nejakom inom prispevku, mam takeho poistenie, nie je lacne, ale podla mojho zistenia je z doby, ked bolo este vyhodne /uvidim pri plneni/, ale poistovala som to nielen pre penale a dorubky /co sa urcite bude musiet obhajovat, ze som ich nezavinila ja/, ale aj z toho dovodu, nakolko mam originaly dokladov zakaznikov aj cely rok doma, proti ich strate, znehodnoteni, pokazeni PC a pod. veci.
No i napriek vsetkemu dufam, ze ju v nebudem musiet vyuzit. Ale povinna nie je.
naninka
28.02.05,13:04
Ďakujem Vám všetkým za vaše rady a skúsenosti.
Krásny deň!
Prue
06.03.05,14:29
Keď sme už pri poistení,neporadíte mi niekto, v ktorej poisťovni je výhodné uzavrieť takéto poistenie? Za Vaše rady Vám vopred ďakujem.
M0NIKA
06.03.05,17:57
Keď sme už pri poistení,neporadíte mi niekto, v ktorej poisťovni je výhodné uzavrieť takéto poistenie? Za Vaše rady Vám vopred ďakujem.Ja keď som pred časom zisťovala čo a ako, tak som našla iba dve poisťovne(môžem menovať? ;) - Kooperatíva a Uniqa), ktoré robia poistenie mandátneho vedenia účtovníctva. Mne viac vyhovola tá druhá, hoci v oboch sú tie zmluvné podmienky ... no čo vám budem hovoriť... :rolleyes:
Odporúčam najprv si preštudovať zmluvné podmienky, lebo vtedy boli dosť rozdielne - poistenie straty dokladov z bytu, výluky z poistenia a pod...