Sabinka
10.10.07,13:30
Prosím o radu. Nakúpili sme tovar z Ćíny na predfaktúru vo výške 200,- USD. To sme aj zaplatili. Následne prišiel tovar aj so zúčtovacou faktúrou , kde je len 80,- USD. DPH, clo a JCD bolo vyčíslené z faktúry na 80,- USD: Tým pádom mi na 314 ostal rozdiel 120,- USD. Ako sa toho môžem zbaviť? Pre nás je na jednej strane výhodnejšie nižšia cena, ale ako "zničím" ten rozdiel? Podľa všetkého títo hajzlíci robia podvody a vyššiu faktúru mi nedajú a ani ja nemám chuť doclievať a lietať niekde po colnici.
martynko
10.10.07,12:52
Ani mi nehovor. Ja mám ten istý problém. Zálohová faktúra je na cca 4.000 USD do Číny a preclenie bolo len na 96,4 USD. Ja mám väčší problém ako ty...
Vladimír Ozimý
10.10.07,15:35
Prosím o radu. Nakúpili sme tovar z Ćíny na predfaktúru vo výške 200,- USD. To sme aj zaplatili. Následne prišiel tovar aj so zúčtovacou faktúrou , kde je len 80,- USD. DPH, clo a JCD bolo vyčíslené z faktúry na 80,- USD: Tým pádom mi na 314 ostal rozdiel 120,- USD. Ako sa toho môžem zbaviť? Pre nás je na jednej strane výhodnejšie nižšia cena, ale ako "zničím" ten rozdiel? Podľa všetkého títo hajzlíci robia podvody a vyššiu faktúru mi nedajú a ani ja nemám chuť doclievať a lietať niekde po colnici.

no predsa vám vznikol preplatok aký je problém bud vám ho vrátia alebo započítate zďalšou faktúrou...
Sabinka
12.10.07,07:36
Tak ako to budeš riešiť? Ja som uvažovala nad tým, že ten rozdiel dám na reprezentačné. Je to blbosť? Čo si o tom myslíš. Čo sa týka toho druhého príspevku, ja viem, že mám preplatok, ale Čínania nebudú chcieť nič započítavať. ja osobne si myslím, že ten rozdiel ide niekomu z Číny do vlastného vrecka. Preto nebudú mať snahu to riešiť. A to by sme chceli chceme rozbehnúť väčie obchody s nimi.
Vladimír Ozimý
12.10.07,08:08
Tak ako to budeš riešiť? Ja som uvažovala nad tým, že ten rozdiel dám na reprezentačné. Je to blbosť? Čo si o tom myslíš. Čo sa týka toho druhého príspevku, ja viem, že mám preplatok, ale Čínania nebudú chcieť nič započítavať. ja osobne si myslím, že ten rozdiel ide niekomu z Číny do vlastného vrecka. Preto nebudú mať snahu to riešiť. A to by sme chceli chceme rozbehnúť väčie obchody s nimi.

by som sa na nich vykašlal to čo je za prístup...no ak to však nemáte k čomu prideliť a nikto to nebude riešiť tak by som k tomu spravil nejaký zápis a dal to na 548/A nedaňovo
Sabinka
15.10.07,09:43
Ďakujem. Spravím to tak, ako radíš. Pekný deň!!!
martynko
24.10.07,09:39
Zaúčtoval som čiastku vzťahujúcu sa k precleniu ako nákup tovaru a ten "zvyšok" som dal do nedaňových nákladov (lebo tovar mi skutočne došiel - len nemám naň papiere.)
sae
24.02.11,12:42
Ja by som tým číňanom vysvetlil, že teraz síce prišli k pár dolárom, ale stratia meno a Ďaľšie dobré zisky, omnoho väčšie, ako tá suma teraz. Ak by to nezabralo, nezaslúžia si ďaľšie obchody.