Pohar
10.10.07,14:28
Prosím už strácam fantáziu, poradte čo narýchlo ukuchtiť dnes na večeru - hocičo čo vás napadne. nie moc náročnééééé. vďaka.
ekopo
10.10.07,12:32
Ja mám oproti stánok s langošmi :)
Gabi03
10.10.07,12:33
Chlebík vo vajíčku. Do vajíčok môžeš pridať rôzne koreniny a bylinky, ozvláštni to chuť.
Alebo pomazánky, alebo ako my mávame doma často: párky. :D
Zita5
10.10.07,12:39
U nás sú párky jeden deň v týždni tiež , lebo kuchárka štrajkuje :D :D :D
dencika
10.10.07,12:43
Na kocky nakrájaj eidam, pridaj olivy s (kápiou, ...) a umy hrozno. Rýchle a celkom to chutí. Môj manžel to má rád.
Miminko
10.10.07,12:45
alebo uvar nejaké dobré cestoviny...
Kazu
10.10.07,12:45
V sade nám rastú václavky. Urobím ich na vajíčku. Mám urobiť viac?:---
Pohar
10.10.07,12:48
V sade nám rastú václavky. Urobím ich na vajíčku. Mám urobiť viac?:---
vďaka, ale už som vislala dcéru s manželom po tie párky. ale vďaka......oceňujem to. ;)
TOKY
10.10.07,12:49
Keď mám náladu párky pripravujem takto:
z vyvaľkaného lístkového cesta vykrajujem pásiky, ktorými obalím párky, potriem rozšlahaným vajcom a upečiem
Gabi03
10.10.07,12:50
Keď mám náladu párky pripravujem takto:
z vyvaľkaného lístkového cesta vykrajujem pásiky, ktorými obalím párky, potriem rozšlahaným vajcom a upečiem

Išlo o rýchlosť, ale inak fajn. :D
nanik
10.10.07,17:56
Mne keď ide o rýchlosť na večeru,mám vždy v mrazničke nejakú zálohu. Keď sa niečo varí,ako napr. buchty na pare,zem.placky,obaľený syr,udusené mäso a pod. samozrejme keď je čas vždy toho urobím viac a dám aj do mraziaka.Keď nie je chuť variť,vyberie sa.Ale ak by nebolo nič v mraziaku tak rýchla večera by bola zemiaky na cibulke so zakysankou,nejaká cestovina s makom,tvarohom,syrokrémom,alebo hrianky s cesnakom a čajom.
tetrisss
10.10.07,18:12
tento recept uz bude len asi na zajtra:)
Urobim si obycajne halusky z vajca , muky, soli a vody - uvarit. Medzitym si na masle podusim vela cibule az do sklovita, na to dam tie halusky, premiesam a postruham nejaky udeny syr na hrubo /aj viac druhov, vsetko co mi v chladnicke zavadzia/, cim viac tym lepsie a zapeciem do ruzova. Dolozim nejaky salat. Tak zajtra dobru chut.:---
Heni
10.10.07,18:44
Prosím už strácam fantáziu, poradte čo narýchlo ukuchtiť dnes na večeru - hocičo čo vás napadne. nie moc náročnééééé. vďaka.
no a zajtra prezraď, čo si ukuchtila ;)
tiny77
11.10.07,04:56
Jara
11.10.07,05:21
Ja som urobila rezance so sladkou kapustou. Ušlo to.
Soňula
11.10.07,05:53
U nás sa vždy v piatok upratuje, takže na varenie niet času. Preto robievam krupicovú kašu, uvarím klobasu, alebo už spomínané párky, zemiaky s kyslým mliekom. Myslím, že je to podobné, ako radili " tý" vyššie. Ale aaj ja mávam také obdobie, volám to " okno na varenie", že ma absolutne nič nenapadne, čo mám variť.
chiarca
11.10.07,19:03
Uvar rurkovitú cestovinu,zatial kym sa vari priprav si bešamelovú omáčku. a narež pásiky z dvoch kuracich prsíčok, šampiony ,orestuj ,sced cestovinu, zalej bešamelovou omáčku,okorenene prsíčka a nastrúhaj syr kým je to všetko dobre horuce. a podávaj. Príprava trvá cca 20-30 min dobrú chuť!
lukina
11.10.07,20:49
Nediétna večera za 2 minúty : vytiahnuť z chladničky oravskú slaninu, pridať na lopár cibuľu, horčicu, chlieb a urobiť koníčky, či vojačikov.Vždy nám to chutí.
Marína
12.10.07,03:18
Moja priateľka raz z núdze na chate vymyslela veľmi dobré(podľa mňa) jedlo. Okrem zemiakov, múky, sušených húb a kyslej smotany nemali nič iné a tak vymyslela:
Sušené huby dlhšie povariť vo väčšom množstve osolenej vody, scediť do ďalšieho hrnca. V hubovej vode uvariť strapačky. Po odkvapkaní premiešať s hubami, omastiť maslom a pridať kyslú smotanu. Trochu ohriať a večera je hotová.
VladoaKatka
12.10.07,03:32
Ja robievam pomerne rýchlu pomázanku alebo šalát - kedy ako sa podarí - a zároveň aj vyčistím chladničku ad zbytkov syru(eidam, nátierkové syry), salámov.Čo sa dá nastrúham ostatné pokrájam, dám smotanu, kápiu prisolím a nastrúham hodne cesnaku. Toto je večera:Čo dúm dá.
Mackovka
12.10.07,09:52
Keď sa mi v sobotu nechce nič pracnejšie variť a sardinky mi nechutia, tak si urobím huby (akékoľvek - šampiňóny, hlivy) na cibuľke a paprike - ako gulášik. Zmiešam s uvarenými cestovinami a zapečiem. Na vrch môže byť ešte strúhaný syr a zelená vňať. Vačšinou sa na posedenie zjedia.
Danielle369
12.10.07,09:59
a my máme dnes jaterničky na kyslej kapuste, šup s nimi len do rúry.
abel
12.10.07,09:59
Praktické je aj otvoriť chladničku, vybrať kombinovateľné zvyšky, nahádzať do misy, doplniť zemiakmi alebo cestovinou, poliať smotanou a dať zapiecť. Navrch nastrúhať syr a je to mňam.
Levčík Ivan
12.10.07,14:11
Dufam,ze si nieco vyberies, DOBRU CHUT! :)
balci
12.10.07,18:02
Máte osvedčený recept na koložvársku kapustu? ďakujem
Melnick
12.10.07,18:18
Máte osvedčený recept na koložvársku kapustu? ďakujem
Podusím klasicky bravčové mäsko na cibuľke a paprike aby bolo mäkké. V rúre si udusím ryžu. Všetko zmiešam,pridám kyslú kapustu dochutím a dám zapiecť. Rúru mám horúcu z prípravy tej ryže. Na najvyššej teplote zapekám cca 20 minút.My nemusíme smotanu, ale kto má rád, pridá ešte pred zapečením 1 smotanu. Dobrú chuť.:)
lady14
12.10.07,20:47
nastrúhať syr na vyprážanie dať podľa množstva jedno alebo dve vajíčka ,aby to netieklo a dalo sa natrieť na chlieb. Potom na olej opražiť s čistej a na koniec z natretej strany.Podávať teplé , s tatarskou omáčkou.:)

Bačovské hrianky: Urobiť hrianky ,teplé potrieť horčicou, dať krúžky cibule ,volské oko,alebo rozšľah,.vajíčko ako omeletu upiecť , dať teplé na cibuľu.
olio
13.10.07,05:17
Máte osvedčený recept na koložvársku kapustu? ďakujem
Ja robím koložvársku kapustu takto (je to zrýchlená verzia)::confused:
Trochu obvarené zemiaky scedím a plovicu vysypem na pekáč s horúcim olejom, dám vrstvu kyslej kapusty , kolieska dobrej pikantnej údenej klobásy (nie párky), zasypem varenou ryžou*, znova kapustu, klobásu a zvyšok zemiakov (tie v hrnci trocha naolejujem). Chvíľu pečiem pod alobalom, aby prešli chute do seba, dopečiem do chrumkava odokryté.
*ak nemám varenú ryžu, dám surovú, ale pridám aj šálku vody a troch dlhšie pečiem prikryté.
dobrú chuť:)
Marína
14.10.07,03:10
Moja koložvárska kapusta:
Bravčové plece udusím ako na guľáš, perkelt a pod. Tiež udusím ryžu. Na masti a cibuľke upražím kyslú kapustu. Len ju pražím, nepodlievam. Má byť mierne do ružova, vtedy má dobrú chuť. Potrebujem aj kvalitne vyúdenú klobásku. Do pekáča dávam kapustu, klobásu na kolieska, ryžu, mäso. Rovnomerne polejem šťavou z mäsa a prikryjem kapustou. Uhladím vareškou a rovnomerne potriem kyslou smotanou, v ktorej som rozmiešala 1 žĺtok. Dám zapiecť do mierne ružova. Mňam.;)
mojto
14.10.07,06:53
Moja koložvárska kapusta:
Bravčové plece udusím ako na guľáš, perkelt a pod. Tiež udusím ryžu. Na masti a cibuľke upražím kyslú kapustu. Len ju pražím, nepodlievam. Má byť mierne do ružova, vtedy má dobrú chuť. Potrebujem aj kvalitne vyúdenú klobásku. Do pekáča dávam kapustu, klobásu na kolieska, ryžu, mäso. Rovnomerne polejem šťavou z mäsa a prikryjem kapustou. Uhladím vareškou a rovnomerne potriem kyslou smotanou, v ktorej som rozmiešala 1 žĺtok. Dám zapiecť do mierne ružova. Mňam.;)

Marína vďaka, takto si predstavujem KK podľa mojej starej mamy. A ty si v nedeľu ráno nepospíš?:) Priznaj sa, že už zavčas rána vymýšľaš, čo dobré navariť hladošššššššom.
Marína
15.10.07,08:13
mimotemy Vieš, u nás starších už je to so spánkom ťažšie.;)
AlaNR
15.10.07,11:52
Bačovské hrianky: Urobiť hrianky ,teplé potrieť horčicou, dať krúžky cibule ,volské oko,alebo rozšľah,.vajíčko ako omeletu upiecť , dať teplé na cibuľu.

ALEBO
spraviť hrianky, natrieť horčicou, na ešte horúce položiť plátok šunky, plátok syra, trošku by sa mal pustiť na tej teplej hrianke, trošku kyslej kapusty - čerstvej, nie zohriatej, preložiť tak isto obloženou hriankou ako je dole a papať. Podľa chuti sa môže aj trošku prihriať...
Veeeeeeľmi dobréééé
SERVIS
15.10.07,11:58
ALEBO
spraviť hrianky, natrieť horčicou, na ešte horúce položiť plátok šunky, plátok syra, trošku by sa mal pustiť na tej teplej hrianke, trošku kyslej kapusty - čerstvej, nie zohriatej, preložiť tak isto obloženou hriankou ako je dole a papať. Podľa chuti sa môže aj trošku prihriať...
Veeeeeeľmi dobréééé
Tie hrianky majú byť vypražené v oleji, alebo opečené na sucho?
ludmilla
15.10.07,19:33
Sendvič - čo dom dal.
Potrebujeme – plátky toustových chlebíkov, maslo, zavárané uhorky, majonézu, kečup, šunku, syr – eidam, ementál, kyslá kapusta.. Tousty natrieme tenkou vrstvou masla, uhorky nakrájame jemno, zmiešame s majonézou, kečupom. Do sendvičovača vložíme tousty maslom nadol, na každý položíme šunku, syr, lyžicu pripraveného dressingu (uhorka, majonéza, kečup), lyžicu kyslej kapusty, znovu dressing, syr, šunka a toust maslom nahor, zatvoriť a zapiecť.


Ďalší veľmi obľúbený - Hawai toust.

Plátky toustového chlebíka potrieme maslom, položíme naň šunku, koliesko ananásu a plátok syra, takto pripravené tousty v rúre zapečieme a môžeme podávať - naozaj chutné a rýchle.
ludmilla
15.10.07,19:46
Ďalšia možnosť kúpiť arabský chlebík urobiť tzatziki zohriať chlebík v mikrovlnke a podávať s tzatziki. (najradšej tento chlebík plním zvnútra s tzatziki)

Ďalšia rýchla večera - Souvlaki
zachladené kuracie prsia nakrájané na asi 2-3 cm tenké plátky vložíme do zmesi oleja zmiešaného sjemne nakrájanou cibuľkou, jemne nasekaným cesnakom, zmiešame necháme 10 min. stáť, nastokneme na špajdle - dĺžka špajdle podľa veľkosti panvice, polejeme zvyšným olejom, cibuľou a cesnakom, osolíme, prípadne okoreníme a pečieme na suchej panvici (používam s vrubkovaným dnom), moje deti jedia souvlaki rovno zo špajdle, k tomu dobrý šalát alebo chlebík, podľa chuti.
AlaNR
16.10.07,05:28
Tie hrianky majú byť vypražené v oleji, alebo opečené na sucho?

Ja som ich pražila na oleji, také suché z hriankovača mi nechutia.
Je to síce nezdravé ale chutnejšie:D
VladoaKatka
16.10.07,06:04
Ja budem robiť francúzske zemiaky, máme dobrú voňavú domácu klobásu, už sa neviem dočkať. Atak na tukové bunky.
JarmilaM
22.06.10,07:51
Ja dnes robím zemiakové placky s kyslým mliekom. Inak tiež mám stále problém čo variť, takže sa inšpirujem na tejto stránke.
Teraz ma napadá napr. fliačky so sladkou kapustou, pečené zemiaky s nejakým šalatom, alebo mliekom
JarmilaM
buchač
25.06.10,17:54
Sendvič - čo dom dal.
Potrebujeme – plátky toustových chlebíkov, maslo, zavárané uhorky, majonézu, kečup, šunku, syr – eidam, ementál, kyslá kapusta.. Tousty natrieme tenkou vrstvou masla, uhorky nakrájame jemno, zmiešame s majonézou, kečupom. Do sendvičovača vložíme tousty maslom nadol, na každý položíme šunku, syr, lyžicu pripraveného dressingu (uhorka, majonéza, kečup), lyžicu kyslej kapusty, znovu dressing, syr, šunka a toust maslom nahor, zatvoriť a zapiecť.


...hm , ale ja z tohoto len tvrdší chlieb a uhorku doma mám ...teraz som z chalupy prišiel a doma jak v Leningrade v 40 - tych rokoch ...

A ani ten sendvičovač nemám ...:rolleyes:
olio
25.06.10,18:10
...hm , ale ja z tohoto len tvrdší chlieb a uhorku doma mám ...teraz som z chalupy prišiel a doma jak v Leningrade v 40 - tych rokoch ...

A ani ten sendvičovač nemám ...:rolleyes:

Tak si urob cigánsky hemendex: Bez vajíčka, bez šunky - len tak s chlebíkom... :mee:
KEJKA
25.06.10,18:14
...hm , ale ja z tohoto len tvrdší chlieb a uhorku doma mám ...teraz som z chalupy prišiel a doma jak v Leningrade v 40 - tych rokoch ...

A ani ten sendvičovač nemám ...:rolleyes:
zavolaj a daj si doniesť pizzu - niekde to už funguje,
Alebo ten tvrdší chlieb nakrájaj a opeč - klasické topinky.
Nemáš ani cesnak - to bybolo výborné, alebo si daj k tomu tú uhorku.
Ale hľadaj, žeby žiadna konzerva, nič?
12janci12
27.06.10,19:23
nové zemieaky pečené v rúre s dresingom (smotanový jogurt, reďkovky, uhorka, nová cibuľka, pažitka nadrobno nakrájané)- rýchle , nenáročné, dobrú chuť.
osky
27.06.10,21:17
totalne rychlovky.:
udena ryba;
prazenica s hubami, s paprikou,syrom,slaninou......alebo aj vsetko dokopy;
plnena bageta/maslo,syr,sunka-moze sa zapiect v rure,na to rozna zelenina prip.dresing;
chlieb s volskym okom alebo varenym vajickom,daka udenina;
cestovina-makova,orechova,tvarohova,smotanova,kakaova-na sladko;s padajkovou omackou,s hubovou omackou,syrovou omackou,carbonara,vajickova......na slano
pica/z mrazaka v zasobe alebo kupena..../
natierky s dobrym pecivom
tousty,hrianky,zapekanky
parky,klobaska
sedliacka omeleta/alebo akakolvek ina/
ovsenna ci krupicova kasa

dlhsie trvajuce ale dost rychle:
bolonske spagety
spenat s volskym okom a varene zemiaky
vajickova polievka
paradajkova polievka so syrom
cesnakova polievka
kuracie sote/na rozne sposoby/
rizoto/zeleninove alebo i mäsove/
zemiakove placky
palacinky,lievance
bryndzove halusky
zapekany karfiol so syrom
zapekane zelene nakladane strucky so syrom
smazeny syr,sampiony,cukety
ryba-akakolvek je velmi rychlo hotova
fasirky alebo mlete rezne so syrom
fasirky z tofu
nadievka/smazena-je najrychlejsia,varena ci pecena-trva trochu dlhsie/
dusena kuracia ci zajacia pecen
marinovane spizy
oriesok
01.07.10,12:50
Hrianky trochu ináč:
Starší chlieb nakrájaš,na oleji opečieš, opečený potrieš z obidvoch strán cesnakom, kečupom, na to dáš volské oko,posypeš nadrobno pokrájanou posolenou cibuľkou.Ešte na efekt, aj chuť, jemne posypeš červenou mletou paprikou. Poznámka: aj to vyzerá, aj chutí!!! A ešte lacné a bez straty času.Dobrú chuť!
Oliwa
04.07.10,18:33
Orestovaná cibuľka, na nej udusené nadrobno pokrájané čerstvé žlté struky /oboje z vlastnej záhrady - bio :)/, prípadne 1-2 šampióny, pridať vajíčka - osoliť + pečivko alebo upečené mladé zemiačiky v šupke /výnimočne tiež z vlastnej záhradky/ - mňam, mňam, mňam... celkom rýchle, chutné, zdravé, lacné... :D
bettylou
09.07.10,13:56
Quinoa s kečupom - 15 min
danushka
09.07.10,14:32
Orestovaná cibuľka na slaninke + cestovina + hrudkovitý tvaroh, 20 min, vonia celý barák :)
durisovad
09.07.10,14:49
Dobry napad, skusim aj ja.
osky
16.07.10,17:02
toho roku sa urodilo vela malin.
dnes si moj muz rozkazal palacinky,len tak naplnene malinami zmiesanymi s troskou cukru.uznavam ze to bolo super osviezujuce a zasytilo,i ked ja som zjedla len jednu,ako dezert-vecerala som udenu rybku:D.
maliny boli z chladnicky a palacinky sme nechali trosicku vychladnut z tej najväcsej pary.moj drahy sa nevedel dojest.....;)
Kazu
16.07.10,17:35
Ja som uvarila puding z dvoch litrov mlieka. Z jedného litra čokoládový, z druhého litra vanilkový, guľaté piškóty som potreba pikantným džemom a vždy medzi dve piškóty som vložila koliesko banánu. Vyšlo toho do dvoch veľkých mís. Ten pán čo u mňa býva už jednu misu pudingu stihol zlikvidovať a druhú si nachystal k televízoru. Do polnoci to sprace, ani sa mi neujde a ešte sa bude tváriť, že to robí pre moje dobro :D
Oliwa
17.07.10,20:38
No ja som dnes pozvala moju rodinu neplánovane na zmrzlinu...:D
A ten puding som robila predvčerom :)- ešte sa ma dcéra pýtala, že načo ho toľko robím... večer boli v drese samé misky a poháre... Sused mi prehodil cez plot za dve hrste egrešov - inak by sa nezjedli, tak som ich rozmixovala s trochou cukru a dala na tie pudingy s piškótami - osviežujúce, kyselkavé :)...
ekomama
09.08.10,18:04
chlieb maslo cibula sol mnam.
olio
10.08.10,02:52
Obyčajné čerstvé rožky nakrájať na kolieska, jemne potrieť maslom, dať do rúry trocha zohriať, vysypať na tanier a poliať riedkym vanilkovým pudingom zo Zlatého klasu...:---

Dukátové buchtičky to nie sú, ale narýchlo potešia.
osky
10.08.10,06:54
Obyčajné čerstvé rožky nakrájať na kolieska, jemne potrieť maslom, dať do rúry trocha zohriať, vysypať na tanier a poliať riedkym vanilkovým pudingom zo Zlatého klasu...:---

Dukátové buchtičky to nie sú, ale narýchlo potešia.

ja toto obcas praktizujem,ked nam ostane suchsia vianocka alebo croisanty.je to dobre.
Ančika
10.08.10,11:03
Uvarené nové zemiačiky, najlepšie sú maličké celé (ošúpe ich manžel) posypeme troška posoleným tvarohom, pažítkou, hojne polejeme opraženou slaninkou.
babka - ježibabka
10.08.10,11:20
ja toto obcas praktizujem,ked nam ostane suchsia vianocka alebo croisanty.je to dobre.
Tak to sme dve. A niekedy to robím aj na oded, keď nemám čas variť.
osky
10.08.10,15:41
Tak to sme dve. A niekedy to robím aj na oded, keď nemám čas variť.
:---
hmmmm,ja aj na tu veceru raz za uhorsky rok jedine pre seba.
lebo keby som toto ponukla mojmu muzovi,vyhodil by ma asi von balkonom...:D:---,on neznasa neoriginalne kombinacie.on je schopny radsej o polnoci cosi varit,ako taketo nieco.
pritom je to fakt taaaak dobre.mnam.
alabut
11.08.10,15:53
kasu z mlieka a ovsenych vlociek, maslo, lekvar, kakao, pohar nektarinkovice, bylinkovy caj