Žačka
10.10.07,15:33
Prosím, nemáte náhodou niekto vzor výpovede, keď chcem ukončiť pracovný pomer s okamžitou platnosťou? Už v pondelok mám nastúpiť na nové pracovné miesto, tak do zajtra potrebujem dať výpoveď u bývalého zamestnávateľa.
jamis
10.10.07,13:35
Na to je najlepčia dohoda so zamestnávateľom, lebo pri výpovedi je 2-mesačná výpovedná lehota.
Žačka
10.10.07,13:41
Určite je to najlepšie, ale situácia ma donútila tak, že potrebujem ukončiť PP okamžite.
Neviem, či bude zamestnávateľ ochotný pristúpiť na dohodu
jamis
10.10.07,13:43
Potom máš smolu, pretože zamestnanec nemôže s okamžitou planosťou ukončiť pracovný pomer.
Zostáva Ti len dohoda so zamestnavateľom.
To je jediné východisko.
gokko
10.10.07,13:57
Keď v pondelok nenastúpiš, môžeš dostať absenciu, môže to byť hrubé porušenie pracovnej disciplíny a zamestnávateľ môže od teba vymáhať spôsobenú škodu až vo výške štyroch platov. Pokaľ ideš ku konkurencii, tak je to pomerne bežný postup. Je naozaj v tvojom záujme dohodnúť sa. Každý zamestnávateľ pochopí, že nasilu ťa držať nemá zmysel, ale nejaké obdobie na ukončenie a odovzdanie práce a prípadné zaškolenie nástupcu je férové dohodnúť. Skús to, možno mu stačí pár dní a pustí ťa. Veľa úspechov.
veronikasad
10.10.07,14:01
Určite je to najlepšie, ale situácia ma donútila tak, že potrebujem ukončiť PP okamžite.
Neviem, či bude zamestnávateľ ochotný pristúpiť na dohodu
Pokiaľ sa nejedná o § 69 ZP, kedy zamestnanec môže skončiť PP okamžite ak mu zamestnávateľ nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti - môžeš skončiť PP len so súhlasom zamestnávateľa v termíne, na ktorom sa dohodnete, teda aj okamžite. Ak s tým zamestnávateľ bude súhlasiť.

------
Veronika
Žačka
10.10.07,14:40
Ďakujem pekne za radu, aj keď ma veľmi nepotešila. Tak skúsim sa nejako dohodnúť.
jamis
10.10.07,14:42
Ja si myslím, že to ozaj za pokus stojí. Veď hlavu Ti za opýtanie neutrhne.
Žačka
10.10.07,14:54
A ešte by som chcela poprosiť, či by ste mi nevedeli dať nejaký vzor ako sa píše takáto žiadosť o ukončenie pracovného pomeru na základe dohody.
veronikasad
10.10.07,14:59
A ešte by som chcela poprosiť, či by ste mi nevedeli dať nejaký vzor ako sa píše takáto žiadosť o ukončenie pracovného pomeru na základe dohody.


Meno, adresa .......................




Firma XY
SíDLO


Miesto vystavenia, dátum

VEC : Žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru dohodou

Dolupodpísaná XY, žiadam týmto o rozviazanie pracovného pomeru dohodou v zmysle § 60 Zákonníka práce ku dňu ............




Podpis