kastanka
10.10.07,18:15
Prajem pekný deň..,som evidovaná na ÚP..,s tým,že chcem začať podnikať.(gravírované a ryté sklo).Stroje ..aj nástroje mám už kúpené(sú dovezené zo zahraničia,nakoľko sa tu nevyrábajú).Zaujíma ma..,čo uviesť do pod.zámeru,ak chcem tento príspevok použiť na nákup suroviny zo zahraničia(čo je vraj vylúčené,myslím tým použiť príspevok na surovinu)Premýšlala som aj o použití príspevku na povin.odvody,ale vraj vtedy musí zostať hotovosť na účte a odvádzať mesačne ....Poraďte..,čo uviesť do PZ,aby som mohla použiť financie na surovinu?
Ďakujem..
xmarcelx
11.10.07,07:50
Podnikateľský zámer je treba spracovať do podnikateľského plánu, je to vlastne rozobratie tvojej podnikateľskej myšlienky z viacerých hľadísk. Podnikateľské plány sú rôzne, ale v každom prípade by si nemala zabudnúť na tieto základné body:
1. Zhrnutie projektu
2. Opis firmy
3. Opis výrobku alebo služieb
4. Manažment
5. Vlastníci
6. Trh a konkurencia
7. Marketing
8. Výrobný proces
9. Organizačný plán
10. Dopad na životné prostredie
11. Finančné plány
12. Doklady, prílohy

Ak ti môžem poradiť, pozri si stránku Slovensko-amerického podnikateľského fondu www.saef.sk. Na nej si môžeš stiahnúť príručku podnikateľského plánovania (podľa je veľmi dobrá) a okrem toho, ak spĺňaš podmienky fondu a ak chceš, môžu stať tvojimi investormi prostredníctvom takzvaného rizikového kapitálu.

Dobrou stránkou, kde hľadať informácie pre podnikateľov je i nadsme.sk (Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania)

Prajem veľa úspechov v podnikaní!
kastanka
12.10.07,19:42
..Ďakujem veľmi za rady.. :o),idem si všetko podrobne preštudovať...