Emma
24.02.05,17:42
Mám klienta od ktorého keď som pýtala bankové výpisy pozeral ,že čo to je.Poslala som ho do banky ale tam pýtajú za jednu kópiu výpisu(vraj) 200 sk.A potrebuje ich minimálne 12.Ako mu mám teraz spraviť účto?Prosím o radu.Vďaka
babenko1
24.02.05,16:46
Nuž... treba zistiť, či sa nedajú nejako pozrieť na nete... a vytlačiť si ich tak... a čo robil s tými výpismi?? zahadzoval ich? :-)
Emma
24.02.05,16:59
Presne ako vravíš-vyhadzoval ich!Hlavne,že každý chce od človeka,aby robil zázraky!
babenko1
24.02.05,17:28
Tak mu povedz, že ked ti ich nedonesie, nemôžeš urobiť účtovníctvo....ale naozaj skús zistiť, či v danej banke sa nedajú pozrieť na nete...v takej tatrabanke to napr. ide
evina
24.02.05,17:28
Myslím, že nemá inú šancu ako 12x 200,- SK., ak nemal dohodu s bankou na nete sa k nim nedostane. Viem, ktorá banka požaduje takúto hroznú sumu za jeden výpis, a to ich ešte neurobia na počkanie. Ináč stretla som sa už so všeličím, ale aby niekto zahadzoval bankové výpisy tak to je sila. Úprimnú sústrasť. Ja mám skôr skúsenosti, že mi dávajú klienti ešte aj bločky, ak napr. kúpia manželku kabelku a pod.
jeso
24.02.05,19:09
Mám klienta od ktorého keď som pýtala bankové výpisy pozeral ,že čo to je.Poslala som ho do banky ale tam pýtajú za jednu kópiu výpisu(vraj) 200 sk.A potrebuje ich minimálne 12.Ako mu mám teraz spraviť účto?Prosím o radu.Vďaka

Bez výpisov z podnikateľského účtu to jednoducho spraviť nejde. Mohla mu na účet nabehnuť platba za tovar -POZD, alebo on mohol z účtu platiť za tovar - VOZD.
Bud ti výpisy dodá / aj ked za nehoráznu cenu /, alebo mu vysvetli , že potom za účtovníctvo neručíš -dôsledky bude znášať on.
emily
25.02.05,05:26
Nečudujte sa veľmi ja mám po včerajškú takú istú skúsenosť. Nariadila som nekompromisne: Doniesť výpisy! Takých expertov je dosť.:D
rosemary
25.02.05,06:27
Takto to dopadne, keď v našom štáte podniká kde-kto. Od účovníka chcú potom za tisícku zázraky.
babenko1
25.02.05,06:33
ked mu povieš tisíc... tak pozrie na teba...že čo tak veľa? ved si nič vlastne neurobila, nestačí len 500?
Susan
25.02.05,07:13
Bez bankovych vypisov sa urcite seriozne danove priznanie urobit neda!!! Ked zaplati 12x200 Sk urcite si do raz a navzdy zapamata, ze vypisy si musi odkladat!!
Zoltán Kovács
25.02.05,13:15
A co keby si vypítal iba históriu pohybov na učte, za celý rok. Ja mám skúsenosť,že to urobili bez poplatkov na počkanie. Síce malo veľa strán, ale s tým už sa dá niečo spraviť, aj keď to nie je v pravom zmysle slova výpis z účtu.
eko
03.08.05,07:58
A čo z daňového hľadiska, obstojí to ako výpis z banky pred daňovou kontrolou?
bepo
03.08.05,10:25
Musí byť originál z banky ale možno to niekde aj uznajú.Výpis by sa mal dať urobiť aj ročný,nielen mesačný takže to nestojí tak veľa.
Jara
03.08.05,11:31
Ja som donútila podnikateľa ísť dať urobiť výpisy, ale v tej banke čo on mal účet to bolo 30,- za ks.
Johanka
03.08.05,12:00
200 Sk za výpis pýta VÚB.
mackova
03.08.05,12:00
Prosim ta, co je to za klienta? Nevie co su to VBU?
A ked sa mu zda vela 1 00,-, tak mu povedz nech si to spravi sam. alebo nech sa s tym trapi niekto iny z lacno.
predsa ma s svoju cenu za svoju pracu???
Vlasto103
16.03.06,16:46
Ono to je s majiteľmi-podnikateľmi tak - chcú, aby som bol mladý, zdravý, slobodný, bez záväzkov, ovládal dva jazyky, počítač, mzdy, podvojné účtovníctvo a ešte aby som mal cicky a krásne telo. Tak je to s našimi podnikateľmi. A oni môžu kľudnevýpisy z bankových účtov odhadzovať do koša!!! Debili.
Zita5
16.03.06,16:55
Ono to je s majiteľmi-podnikateľmi tak - chcú, aby som bol mladý, zdravý, slobodný, bez záväzkov, ovládal dva jazyky, počítač, mzdy, podvojné účtovníctvo a ešte aby som mal cicky a krásne telo. Tak je to s našimi podnikateľmi. A oni môžu kľudnevýpisy z bankových účtov odhadzovať do koša!!! Debili.

To sú prisilné slová .:rolleyes:
abel
16.03.06,17:12
Ono to je s majiteľmi-podnikateľmi tak - chcú, aby som bol mladý, zdravý, slobodný, bez záväzkov, ovládal dva jazyky, počítač, mzdy, podvojné účtovníctvo a ešte aby som mal cicky a krásne telo. Tak je to s našimi podnikateľmi. A oni môžu kľudnevýpisy z bankových účtov odhadzovať do koša!!! Debili.
Ja ako majiteľ-podnikateľ by som nikdy nechcela, aby môj účtovník ( nie účtovníčka) mal cicky... :D
Zita5
16.03.06,17:15
Ja ako majiteľ-podnikateľ by som nikdy nechcela, aby môj účtovník ( nie účtovníčka) mal cicky... :D

To by mohol byť účtovníkom aj Erik z VV.;)
kendy
16.03.06,17:26
A má podnikateľský účet? Lebo ak má len osobný, tak to podľa mňa bez nich pôjde. Ak, samozrejme, neplatil z nich nejaké firemné faktúry...
stuko
16.03.06,17:47
Tak mu povedz, že ked ti ich nedonesie, nemôžeš urobiť účtovníctvo....ale naozaj skús zistiť, či v danej banke sa nedajú pozrieť na nete...v takej tatrabanke to napr. ide

no ja moc neviem, ale pokial si mam vytlacit z netu vypis z tatrabanky, tak nie som presvedceny, ze bez hlavicky a ainych dolezitych nalezitosti by mi to na DU uznali
Ericsoft
09.04.11,08:20
A ja sa opýtam, nemám podnikateľský ale len súkromný účet a odtiaľ si ako živnostník platím všetko, a aj ho používam na podnikanie, príjmy atď.
Výpisy mi chodia mailom mesačne, musím si ich vytlačiť? Alebo ich stačí ukladať aj elektronicky?
A potom, keby som sa chcel stať platcom DPH a viesť si JÚ, musím mať podnikateľský účet?
Ď.
Tweety
09.04.11,08:23
[QUOTE=Ericsoft;1715230]A ja sa opýtam, nemám podnikateľský ale len súkromný účet a odtiaľ si ako živnostník platím všetko, a aj ho používam na podnikanie, príjmy atď.
Výpisy mi chodia mailom mesačne, musím si ich vytlačiť? Alebo ich stačí ukladať aj elektronicky? Do účtovníctva ich musíš doložiť, takže je jednoduchšia tlačená forma, ako uchovávať mail.
A potom, keby som sa chcel stať platcom DPH a viesť si JÚ, musím mať podnikateľský účet? Nie, nie je potrebný, ale mať zvlášť účet len na podnikanie, je omnoho jednoduchšie. Pri tom netreba zabúdať na povinnosť jeho oznámenia na DÚ. OTE]
srska
09.04.11,08:37
ak chodia výpisy elektronicky má klient písomnú dohodu s bankou o zasielaní.
príde prvého mail - vytlačím výpis - založím do účtovníctva. príde dú na kontrolu - ukážem im dohodu s bankou a fertig
Ericsoft
09.04.11,08:40
Ok, takže si ich vytlačím a založím. Nad druhým účtom zvlášť pouvažujem, lebo na aktuálnom mám prečerpanie, tak ak by tam nebol ten "bežný" obrat tak by som s tým mohol mať problémy, ale pouvažujem.
Ďakujem
srska
16.03.12,06:59
výpisy z tatra banky do mailu - ako identifikovať rýchlo, ktorý komu patrí:

tatra banka mi posiela v prílohe mailov mesačné výpisy z účtu viacerých klientov, ktorým vediem externe účto - za každého klienta samozrejme zvlášť mail ale bez textu koho výpis je prílohe a prílohou je súbor vo formáte pdf, ktorý sa otvára heslom zadaným v tatrabanke.

ako rozoznať rýchlo ktorý pdf súbor, ktorému subjektu patrí za predpokladu, že každý pdf výpis má iné heslo?
súbor pdf má názov napr: 74739_00_27255_2012_03_01.pdf

74739 je posledných 5 číslic čísla účtu, ktorého sa výpis týka: 2620074739