bui
11.10.07,02:30
Aky kurz mam pouzit na prepocet do uctovnictva ak vystavujem fakturu za sluzby do Ciech v EURO, kde dan. povinnost prechadza na odberatela v Cechach, teda DPH nevycislujem.
datum vystavenia 2.10., datum poskytnutia sluzby 30.9.

Viem ze sa tu toho uz popisalo vela ohladom prepoctov kurzov, a vela som toho uz aj precitala, no stale v tom nemam jasno.
AHA
11.10.07,01:47
kurz kedy bola dodaná služba
bui
11.10.07,10:53
Pouzivam program Omega, a tam nabehnu oba kurzy, no prepocita to kurzom vystavenia faktury...automaticky...
Monika Kováčová
11.10.07,10:55
dátum vystavenia je správny do účtovníctva, dátum dodania do DPH, ktorá sa ťa teraz netýka...
bui
11.10.07,12:23
takze s kludom mozem vystavit fakturu 2.10, a s tym ze sluzba bola poskytnuta 30.9., prepocitam kurzom NBS 2.10...som rada..lebo doteraz som pre istotu davala datum vystavenia zhodny s datumom poskytnutia sluzby, no teraz by to asi nebolo spravne, lebo prace na prac. liste su do 30.9., no prac. list je podpisany az 2.10, a asi by nebolo jasne ako som mohla vystavit fakturu uz 30.9. , ked podklad som mala az 2.10..
Jedine ze by som tvrdila, ze som fakturu vystavila na zaklade nepodpisaneho prac. listu, a potom som prilozila uz podpisany...

Ak budete niekto vediet o nejakm dobrom kurze ohladom uctovania doslych a odoslanych faktur v cuzdej mene a prepoctoch na sk, tak m prosim dajte vediet.;) Lebo stale nemam v tom uplne jasno aj ked som uz citala milion prispevkov..